DVD Thomson DPL910VD, hlásí "no disc"

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

DVD Thomson DPL910VD, hlásí "no disc"

#1 Příspěvek od kingage »

Zdravím, mám takový problém. Mám doma domácí kino značky Thomson dpl910vd Ale vše funguje normálně, myslím tím repro, rádio, display atd. Ale jen pokud vložím DVD tak chvílí po nápisu Reading napíše No Disc Včera jsem to měl skoro celé rozebrané (docela složitě se k mechanice dostává), ale nakonec jsem ji vyndal a snažil se ji opatrně vyčistit. Ale po opětovném složení nastává ten samý problém. Také jsem si při rozebírání všiml, že 3 kondenzátory, docela objemné jsou, jsou vyteklé. Ale nevím jestli zrovna tyhle 3 souvisí s mým problémem. Protože se nenachází přímo na desce k DVD ani někde uvnitř mechaniky, ale někde stranou na jiné desce. Tím nemyslím, že to jimi nemůže byt, proto se ptám zda tomu nějak někdo rozumí. Pokud někdo má nějaké nápady, mohu přidat nějaké detailní foto. Předem děkuji za strávený čas.

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#2 Příspěvek od lopez »

Vadné kondenzátory spôsobia veľké zvlnenie napájania.A to veľké zvlnenie spôsobuje často poškodenie optiky alebo riadiacich obvodov optiky CD - DVD zariadení.
A takto výrobcovia "dokážu nastaviť" prístroj na 2-3oj ročnú prevádzku. :D

Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

#3 Příspěvek od kingage »

aha :D tákže co s tím teda :) to jako nejde už nijak zachránit ?

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#4 Příspěvek od Jodr »

V každém případě vyboulené elyty je třeba vyměnit a zkontrolovat napájení vč. optiky, případně co z ní leze. To už ale nebude "urob si sám".

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#5 Příspěvek od lopez »

No foto "bodne". :D
Takto "veštiť".....vymeniť vadné kondy,vyčistiť optiku,prípadne nastaviť (aj ten lasser časom "slabne").
Ak to nepomôže? - tak vymeniť optiku alebo riadiacu elektroniku.Potom to ale treba zas celé nastaviť. - teda väčšinou.

Nie vždy je to finančne výhodné (brať všeobecne).

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#6 Příspěvek od Peterseal »

lopez píše:Vadné kondenzátory spôsobia veľké zvlnenie napájania.A to veľké zvlnenie spôsobuje často poškodenie optiky alebo riadiacich obvodov optiky CD - DVD zariadení.
A takto výrobcovia "dokážu nastaviť" prístroj na 2-3oj ročnú prevádzku. :D
Ako zvlnenie napajacieho napätia moze poskodit optiku? Nezmysel.
To ze moze sposobit nefunkcnost obvodu-ano, ale poskodenie optiky urcite nie!

kingage-> ak nemas ako zmerat tie kondenzatory, tak ich v zdroji vsetky vymen. Moze to byt sposobene nimi.

Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

#7 Příspěvek od kingage »

no měřidlo tu nějaký mám..ale nevím přesně jak to změřim když ten kondík je tam tak blbě nacpanej a zase ty desky celý šroubovat se mi nechce :D

Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

#8 Příspěvek od kingage »

je tedy nějaká šance že to že dvd nenačte disky je způsobeno těma kondenzátorama ? nebo je to nepravděpodobný

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Co myslíš výrazem "vyteklé kondíky"? Často bývají mechanicky fixované silikonem nebo chemoprenem, či jinou hmotou. Ta někdy vlivem teplot zhnědne. A pokud jinak přístroj funguje, jeví se mi nepravděpodobné, že by byl problém v těch kondech. Tipuju na vadný laser. snímač.
..to bude jen ňákej odpůrek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

Jak píše mi-ro. Všechno jde a jen se nečte disk ? Špatná optika, mrkni do ame.cz

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Oldradio »

Když tam vložíš CD, tak to taky nejede? Kolega dělal v servisu těhle strojů a spíš než lasery měnili motory, co točí plackou. Stačilo, aby se začal mírně zadírat a DVD už nechytlo ty správné točky, potřebné k načtení.

Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

#12 Příspěvek od kingage »

no vyteklé..jako nejsem si 100% jisty ale je kolem toho nějaka kapalina na desce :D a ta špatna optika jde vyresit asi jen jeji vymenou co nějaky opravovani tady asi bude slozity...zkousel jsem paleny originalni dvd i cd a nekdy s nim jen pootoci a za chvili napise no disc a nebo se roztoci na plny otacky a po minute toceni napise bud no disc a nebo disc error...tak nvm dela si to co chce

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#13 Příspěvek od mkat »

Tak skus vymeniť tie kondiky.A hned budeš mudrejši.Prečo meniť hned laser ked ,ako ,pišeš že asi su vytečene kondiky.Tak oprav viditelnu zavadu a môžeš sa pohnuť dalej.
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#14 Příspěvek od serviceman »

Optiku není nutné hned měnit, zpravidla stačí vyčistit čočku. Někdo to dělá izopropylalkoholem, nebo také jen čistým hadrem, měkkou jelenicí atd. Předpokládám, že jsi vyzkoušel, že to nenačte víc lisovaných (nikoliv vypalovaných) DVD/CD.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
kingage
Příspěvky: 31
Registrován: 11 črc 2012, 02:00

#15 Příspěvek od kingage »

dobře něco s tím ještě zkusím...ale jen mi řeknětě že existuje způsob s kerým bych funkčnost vyzkousel ihned po pripadnem vycisteni...zkousel jsem to ale kvuli kratkym kabelum a jejich spatnem umisteni nejde vse spojit bez zpetneho slozeni a skladat to takhle nekolikrat se mi moc nechce...jeste tam neco utrhnu

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “