Osciloskop Tesla BM550

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#31 Příspěvek od pacak »

Vypadá to že stabilisace už funguje, přístroj naběhl a zatím drží.
Jenže přišlo to čeho jsem se bál: předtím se po zmáčknutí tlačítka středění objevil jeden bod, teď mám dva spojené tenkou linkou.
Při přepínání ovladačem V/díl stopa skáče . Je na ní vidět zvlnění.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#32 Příspěvek od fredis »

Ty dva body jsou vpořádku! Abys eliminoval to poskakování musíš vertilální zes takzvaně vybalancovat. Potom to bude lepší. Je to popsané v návodu k obsluze a myslím, že můžeš použít návod i k BM 556ce.

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#33 Příspěvek od pacak »

Tak v kanálu A to celkem zafungovalo, kanál B skáče stále. Při poloze knoflíku na 20mV je stopa tlustá asi 0,5 cm s viditelnou vlnovkou. Po odblokování tlačítka 0 to je tlusté dva dílky a jsou vidět dvě "chlupaté" vlnovky v sobě. Reaguje to na přiblížení ruky. Nemůže to být tím že tam nemám zatím namontované ty kovové dekly?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#34 Příspěvek od fredis »

Dej fotky! Takhle je to o ničem.

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#35 Příspěvek od pacak »

Tak jsem si připravil foťák a vadila mi rozsvícená zářivka nad stolem. Vypnul jsem jí a najednou mám obě stopy stejné a na ruku to taky nereaguje. Po opětovném rozsvícení zářivky se nic neděje.

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#36 Příspěvek od pacak »

před tím
Přílohy
před tím.jpg
(143.77 KiB) Staženo 36 x

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#37 Příspěvek od pacak »

potom
Přílohy
potom.jpg
(152.77 KiB) Staženo 38 x

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#38 Příspěvek od fredis »

Na tu zářivku bacha :lol: ! Taky jsem se tak jenou pěkně vy..bal, že jsem hledal něco neexistovalo. Dělá to ta zářivka. A mám tomu rozumět tak, že to jednou Z dělala a potom už ne? Tak to by bylo divné.

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#39 Příspěvek od pacak »

Po propojení zdířky 600mV se vstupy se objeví "hranatá" vlnovka. To by mělo být podle návodu v pořádku. Jde i zastavit.
Sondy mám dvě, jednu tesla 1:10 a jednu z aukra do 40Mh. Jestli jsem to pochopil správně, měl bych je připojit a nějak zkalibrovat.

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#40 Příspěvek od pacak »

Ještě dovětek k té zářivce: Mám jí nad stolem připojenou takovou tou prodlužovačkou s doutnavkou a čtyřmi zásuvkami. Do stejné byl připojen i osciloskop. Tu zástrčku od zářivky jsem léta nevyndal, vypínám to tím doutnavkovým vypínačem na prodlužce. No a ta zářivková zástrčka byla poněkud zkorodovaná. Třeba byl zádrhek v tom

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#41 Příspěvek od fredis »

Hranatá vlnovka je signál obdélníkového průběhu z kalibrátoru :wink: . Sondy připojíš na ten kalibrátor a pomocí C trimru v sondě se nastaví správná kompenzace sondy, pokud je to potřeba. Na obrázku by potom horizontální části průběhu měly být rovné. Vyzkoušej a uvidíš sám.

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#42 Příspěvek od pacak »

Ano funguje to , ale sonda Tesla má zřejmě přelomený kabel.
No a teď se to naučit používat, to bude horší. Mám ale radost , že to zjevně funguje. Pln optimismu jdu omýt dekly a zakrytuju to.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#43 Příspěvek od fredis »

Hurá :lol: .

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#44 Příspěvek od pacak »

Pořád mi ale vrtá hlavou na co je druhá zdířka 60mV. V návodu se o ní nepíše. Mám z toho teď v hlavě pěkný zmatek. Pokud jsem to pochopil dobře, budu si muset sehnat nebo vyrobit nějaký generátor signálu?

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#45 Příspěvek od fredis »

Na ní bys měl mít taky kalibrační průběh, ale 60 mV. Na co bys vyráběl generátor signálu?

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“