ACER TravelMate225X

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

ACER TravelMate225X

#1 Příspěvek od bertik »

Zdravím zdejší počítačové machry. Syn mně opět donesl něco ze SD. Počítač byl úplně smazán,naistaloval jsem Win XP,všechno je v pořádku,počítač normálně chodí,jenom- je totálně pomalej. 1,33GHz procesor,256MB SDRAM,20GB Ultra ATA/100HDD, DVD+CD-RW. Prám se proto,jestli jde počítač nějakým zpúsobem zrychlit,přidat lepší RAM. Mně to sice takhle stačí,mám ho v dílně a přes TP link jsem na netu kde jenom občas potřebuju najít nějaký datasheet součástek. Jinak na jiné komunikace mám další stroje,i když taky mutea,ale mně to stačí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Pridaj este aspon 512 MB RAM. Je tam este SDRAM.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#3 Příspěvek od bertik »

Tak děkuji,ale v tomto já se nevyznám,nikdy jsem nic takového nedělal. U stolního PC normálně,ale tady nevím jaká je tam Ram velká. Jestli je menší,což předpokládám než do normálního pc tak ji stejně nemám.Asi se stím někde stavím,já bych to asi zmrvil.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#4 Příspěvek od vasekpetr1 »

Celkem se ty ceny pamětí do notesůdrží. SO-DIMMy byly vždy poněkud výše, jako normální paměti.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od sis2 »

To je velice jednoduché, na spodní straně je paměť pod samostatným krytem.
Mám taky starý Acer TM 240 a rozšiřoval jsem - bylo tam místo na přidání druhého modulu. Původně měl 512 MB a s další 512-kou můžu potvrdit, že s XP chodí výborně, taky ho mám v dílně. Kouknu se, možná mám ještě někde jeden paměťový modul volný. Myslím, že pochází z nějaké HP-LaserJet tiskárny, takže ve SD se dá hledat a nemusí se kupovat.
Přílohy
Acer.JPG
(39.47 KiB) Staženo 35 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“