kyt. kombo + poèítaè

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kubba

kyt. kombo + poèítaè

#1 Příspěvek od Kubba »

Zapojil jsem své kombo do poèítaèe pomocí sluchátkovýho výstupu na kombu, a upatrnì sem zesiloval, protože sem tušil že to mùže dopadout špatnì.....a skoro jo, jen sem brnkl na strun, už sem cítil pach (netuším jestli z komba nebo poèítaèe nebo snad kytary?) ....prosím poradtì ...zdá se že sem nic neodpálil kombo i zvukovka jedou ....mám to zapojit do LINK vstupu nebo radši mikrofonu? ....dík

Uživatelský avatar
Kucik
Příspěvky: 56
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Kucik »

Jestli chceš nahrávat tak do mikrofonního vstupu. Dej to na minimum drnkej do stun a pomalu zesiluj, jestli bude zkreslenej zvuk tak to chce zatížit sluchátkovej výstup tak 50-100Ohm odporem. Aby se začali tavit vstupní zesilovače zvukovky, tak by to muselo bejt hodně přebuzený. Jestli to je opravdu obečiejnej sluchátkovej výstup, a nemá nějaký fantomový napájení, tak neni čeho se bát.

Kubba

#3 Příspěvek od Kubba »

no jo,ale nìco se pálilo .... nejde mi to do hlavy, ale zdá se mi že to šlo z komba...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zapoj do cesty signálu i země seriově odpory cca 100 ohm a zkus to znovu. Pokud se bude z toho "zemního" kouřit,nebo bude teplej, nebo na něm bude měřitelnej úbytek napětí, máš asi problém se zemní smyčkou a tvůj sluchátkovej výstup na kombu je "plovoucí". Pak jedině oddělovací trafo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pelktech
Příspěvky: 51
Registrován: 25 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pelktech »

Kubba píše:no jo,ale něco se pálilo .... nejde mi to do hlavy, ale zdá se mi že to šlo z komba...
Nebyly to buchty??? :D :lol:

Znám případ, že z naší vesnice vyjeli hasiči za starou tetkou, které v trubě začaly trochu smrdět buchty, ona se lekla a když hasiči dojeli, tak nic. :D

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Jestli to nebude tím, že kvalitní, běloskvoucí, žádoucí a zářivá komba s křidélky mají výstup na sluchátka zapojen standartně, ovšem vaše obvyklé běžné levné kombo ho má zapojen tak nestandartně, že spojením s něčím ukostřeným vznikají velké problémy :)

Kubba

#7 Příspěvek od Kubba »

né, buchty to nebyly - cítil sem klasickej smrad, pøipomínající spálenej odpor. No ikdyž tohle kombo má už své léta, neøekl bych že bylo levné, je to 25W Peavey, nové prej stálo 8000. ...co myslíte, mám to zkusit znovu? :D radši né.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Sendyx »

A co tak se konečně vymáčknout, co je to za kombo ? :roll:

Jinak Peavey za 8000 je poměrně levné kombo....

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kubba píše: ...co myslíte, mám to zkusit znovu? :D radši né.
Tak proč se ptáš, když to už nebudeš raději zkoušet... :roll:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Kubba

#10 Příspěvek od Kubba »

hmm, stejnì sem to zkusil ... napìtí jsem namìøil pomìrnì malé, ale když sem to chtìl píchnout do zvukovky tak se zajiskøilo jako prase - zvuk žádnej - smrad - a ještì divnì poblikoval monitor ...tak to už nechápu vùbec. Jak s tím souvisí monitor? (už jen chybí abych tím kombem zapnul topinkovaè a pøivolal výtah ) :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zkus změřit na střídavým rozsahu multimetru napětí mezi výstupem sluchátek a "krabicí" počítače. To, co tady popisuješ, je minimálně velmi divný...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Kubba

#12 Příspěvek od Kubba »

promiò ale moc sem nepochopil jak to myslíš ....mezi výstupem a poèítaèem? kde na poèítaèi to mám zmìøit? dík

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

"opři" jeden hrot o zadní část PC (tam, kde není barva) a změř napětí proti tomu sluchátkovýmu výstupu - t.j. strč do něho jack či co tam máš a změř napětí proti všem pinům, nejlépe na stejnosměrným i střídavým rozsahu - samozřejmě při měření nespojovat kabelem s PC.

On totiž ten vstup zvukovky je většinou "zemněnej" na krabici PC a ta zase na zemnící kolík v zásuvce, stejně tak je uzemněný kombo, takže přímým propojením těchto dvou komponentů vznikají zemní smyčky a brum. Jiskření je poněkud "nad limit " :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
DiGiCo
Příspěvky: 331
Registrován: 11 črc 2006, 02:00
Bydliště: Trutnovsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od DiGiCo »

A není náhodou kombo připojené na jiný zemní potenciál než PC? Jinými slovy - není kombo zapojené v jiné zásuvce než PC?

Před časem jsem řešil podobný případ - v jedné restauraci propojili jukebox (de facto normální PC v jiné skříni) se zesilovačem na baru, prý aby jim to hrálo do celého lokálu (mají tam udělaný rozvod a pověšené reproduktory). Po připojení to prsklo, zasmrdělo a odešel TC9153 (elektronický potenciometr) v zesilovači jukeboxu. Důvod? Jukebox je zapojený do jiné zásuvky než zesilovač a mezi "zeměmi" obou přístrojů se dá naměřit několik desítek V střídavých...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Jestli je mezi GND několik desítek V střídavých, je nutné obě zařízení odpojit a až do opravy nepoužívat.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“