Osciloskop Tesla BM550

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#61 Příspěvek od jjilek »

Našel jsem možná rozsáhlejší manuál včetně schemat a PS také tady:
http://www.telehistoria.org/index.php?o ... ilePageTop

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#62 Příspěvek od pacak »

Díky za odkaz.
Dnes se s tím od rána zabývám, ale pokrok žádný. Myslel jsem si asi naivně, že když do kanálu A zavedu kalibračních 60mA a na druhý kanál připojím sondu , tak najdu místo kde k té deformaci dochází. Bohužel se mi to nedaří.

Uživatelský avatar
Kurrur
Příspěvky: 116
Registrován: 23 kvě 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#63 Příspěvek od Kurrur »

Zdravím, na aukru jsem nedávno zakoupil ten samý osciloskop BM 550, mám problém s těmi potenciometry budu se to snažit nějak rozchodit, osciloskop je jinak plně funkční, po rozebrání v něm nebylo snad ani smítko prachu, osciloskop prý nebyl nějak moc používán a byl zabalen do fólie a odložen kdesi v koutě. akorát k němu musím udělat popřípadě koupit sondy, ale nechce se mi dávat tolik peněz za sondy když osciloskop jsem měl něco málo přes 1000 korun. nemáte někdo nějaký nápad z čeho bych tu sondu mohl vyrobit :) ? napadla mě fixa, ale zdá se mi to buď moc tenké a nevleze se mi do toho kapacitní trimr s přepínačem a nebo je to moc mohutné a nemotorné pro měření. Mimochodem pacak zkoušel jsi proměřit zdrojovou část, jestli tam není nějaká chyba ? Psal jsi, že si slyšel vrnění trafa asi bych začal tímhle ;). Jinak ještě k tomu promazání, netuším kde všude bych to měl nastříkat přikládám obrázky snad to z nich nějak půjde rozeznat. Uvažoval jsem nad tou WD-40tkou, ale po ní zůstávají takové žmolky a nechtěl bych v tom dělat taková sajrajt :). http://www.imagehosting.cz/?v=imag1363.jpg

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#64 Příspěvek od pacak »

Myslíš problém s potenciometry nebo jdou ztuha přepínače V/díl. Podle fotky asi ty přepínače. Já to nakapal pěkně po osičce, ze zhora. Ale Když se podíváš pod ten panel, je tam vidět kulička nebo váleček, který při přepínání zalézá . Já to měl zatuhlé tam. Trvalo mi dost dlouho než jsem to rozhýbal.Ale ten můj byl odložený kdoví jak dlouho v poměrně vlhké garáži.Sondu jsem jednu dostal a druhou koupil na aukru /do 40MHz /,myslím za 200.-
Proměření zdroje bylo první co jsem zkusil, ale to sedí.
Naposledy upravil(a) pacak dne 15 úno 2014, 15:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#65 Příspěvek od fredis »

To je sonda k měřiči indukčnosti? :lol: Asi jsi chtěl napsat 40 MHz, že jo :wink: .

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#66 Příspěvek od pacak »

Opraveno :oops:

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od jjilek »

Kurrur píše: akorát k němu musím udělat popřípadě koupit sondy, ale nechce se mi dávat tolik peněz za sondy když osciloskop jsem měl něco málo přes 1000 korun. nemáte někdo nějaký nápad z čeho bych tu sondu mohl vyrobit :) ?
Asi budeš muset připlatit. Sondy jsou stále hodně žádané protože je možno je používat i k novějším osciloskopům. BM 550 je už hodně mimo stávající přístroje, proto jej lze získat levně. Navíc 20MHz už vyhoví jen někde. O rozměrech a váze pomlčím.

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#68 Příspěvek od pacak »

Tak jsem na to konečně přišel. Chybu způsobil kousek cínu v trimru. To že byl ze zhora poblitý cínem jsem viděl, ale že to je i v té krabičce jsem si nevšiml. Odšťournul jsem to párátkem a bylo. Někdo už tam byl přede mnou, jeden kondenzátor je tam jiný. Nevím jestli to dělalo minulý týden nebo ne, spíš jsem si toho v prvotní euforii nevšimnul. Došla mi knížka od V. Maliny,po večerech jsem to pročetl, ale některé kapitoly /o tom jak co funguje / jsou pro mně zatím nestravitelné. Ale ja tam pěkně popsáno jak to vyzkoušet.
Přílohy
a.jpg
(180.76 KiB) Staženo 69 x

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#69 Příspěvek od Nakadah »

Trosku mimo tema, pokud potrebujete sondy a nechce se vam utracet furu penez tak muzu doporucit toto

Doma mam dve, bez problemu funguji. Kablik ma prumer 3,2mm a je pekne ohebny bez tvarove pameti. Delka volneho kabliku je asi 1m. Za ty penize fakt dobry. Nak

EDIT. odkaz opraven, pardon
Naposledy upravil(a) Nakadah dne 15 úno 2014, 19:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#70 Příspěvek od otakarv »

Nakadah, ten odkaz mi nefunguje.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#71 Příspěvek od jjilek »


Uživatelský avatar
Vlastik58
Příspěvky: 12
Registrován: 21 led 2014, 01:00

#72 Příspěvek od Vlastik58 »


Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#73 Příspěvek od pacak »

Myslím že ta z aukra je ta samá.
Ještě bych se rád zeptal na jednu věc: Když se to ohřeje, jde z toho docela smrad, taková jako zatuchlina, něco jako z léta nevětrané hospody. Co se dalo jsem umyl, ale smrdí to stejně.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#74 Příspěvek od Nakadah »

Smrdi v tom prach a ruzny svinstva za ty roky co sem tam usadily. PGH ED2 ze 70.tych lete smrdel po zapnuti desne. Staci kdyz to nejaky cas bylo nekde kde se kourilo, ten cigaretovy kour se smicha s prachem a sedne si to hezky dovnitr. Vycistit to aby to nesmrdelo bude spis prace pro masochistu. Nak

Uživatelský avatar
pacak
Příspěvky: 107
Registrován: 07 úno 2010, 01:00

#75 Příspěvek od pacak »

No to čištění bylo první co jsem dělal současně s rozhýbáním přepínačů. Strávil jsem na tom skoro celý den. No snad to časem vysmrádne . Možná by pomohlo vložit tam někam pod kryt takovou tu vůni co se dává do vysavačů.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“