Oprava zdroje Chieftec CFT-850G-DF 850W

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zvatoraj
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2013, 02:00

Oprava zdroje Chieftec CFT-850G-DF 850W

#1 Příspěvek od zvatoraj »

Zdravím, dostal se ke mě nefunkční zdroj Chieftec CFT-850G-DF 850W, po přezkoumání jsem zjistil že 12V větvě budou nejspíš v pořádku, ale jakmile zatížím trošku víc 5ti nebo 3,3V větev zdroj se vypne. Pracně jsem vyletoval diody z 5ti a 3,3V větvě, proměřil je jak měřákem tak jsem změřil zavěrněj proud při 33V jima teklo 0,3mA a jelikož to bylo všema diodama stejně tak si myslím že jsou v pořádku. Dál jsem vyměnil kondíky s ,,malou kapacitou,, (který napájejí řízení zdroje) na primáru zdroje. Ale stále žádná změna :-/ Už jsem toho opravil za svůj život docela dost a vím že oprava takového zdroje je docela náročná. Ale říkám si že když na zdroji jedou 12V tak to snad nebude tak komplikovaná závada. Ještě taková zajímavost, když zatížím klasickou halogenkou 5V větev nebo 3,3V tak zdroj spadne, ale pokud zatížím 12V a k tomu 5V nebo 3,3V tak zdroj jedea žárovky samozřejmě svítí. Napětí STB 5V je v pořádku, nenapadá někoho čím by to mohlo být?? Mě osobně napadá leda vyzkoušet vyměnit filtrační elity u te 5ti a 3,3V větve :-(
Přílohy
2p4s.jpg
(102.08 KiB) Staženo 41 x

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Nakadah »

Zatěžuješ to mimo PC a nebo když je instalovaný v PC? Já když vezmu 400W Fortron a zatížím 12V větev tak neudrží bez odběru na ostatních větvích ani 10A a vypne.

Schválně si změř kam vyletí napětí na 12V větvi pokud zatížíš jenom 5V a 3,3V. Pokud je mimo limit o 10% měla by to ochrana vypnout. Nak

Uživatelský avatar
zvatoraj
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od zvatoraj »

zatěžuju to bez desky, proste přes žárovky. Když zatížímžárovkou 5V větev, tak zdroj padne, když 3,3V tak taky padne, když 12V tak žárovka svítí a poté až můžu zatížit 5V a 3,3V. To by ale normálně přece dělat nemělo ne?? Pokud zatížím 5V jen normální žárovko (z obrysovejch světel) tak to ta 5V i 3,3V udrží. Tak nwm teda :-/

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Pravdepodobne je to vlastnost a nie chyba.

Dalej nechapem, preco si vyberal diody, ked zdroj funguje. Diody som vyberal len vtedy, ked bol na vystupe skrat (a v takom stave, samozrejme, zdroj nemoze bezat).

Uživatelský avatar
zvatoraj
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2013, 02:00

#5 Příspěvek od zvatoraj »

neměl sem jistotu že jsou v pořádku, myslel jsem že jsou nějaký načlí.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Nakadah »

Je to vlastnost. Když zatížíš jenom jednu větev tak zdroj přidá aby udržel napětí ale protože to má společný trafo, tak se zvednou automaticky napětí i na dalších větvích. Pokud přelezou povolenou mez tak ti zdroj ochrana vypne. Pokud chceš zdroj testovat musíš zatížit všechny větve. Nak

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“