Indikator deště

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza24
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

Indikator deště

#1 Příspěvek od Honza24 »

Ahoj potřeboval bych poradit potřebuju postavit indikator deště,který by měl sepnout stýkač 230V ale nechci na konci rele,ale nějaký vyk.tranzistor nebo tak podobně, Stykač potom da impuls na motorky pro zavíráni střešních oken.Plánku je sice dost,ale všechno jenom pro signalizaci přes repro.Děkuji a poradte prosím.HONZA24

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Bernard »

Něco k tomuto problému kdysi dávno uveřejnila Sdělovací technika v číslu 1/1960:
Přílohy
prší.jpg
:wink:
(150.12 KiB) Staženo 212 x

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#3 Příspěvek od DELONG »

Dá sa využiť aj elektronika z dažďového snímača z auta. Na vrakáčoch je toho dosť :lol: . Tie staršie typy nie sú také sofistikované :lol: .

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#4 Příspěvek od Honza_dy »

http://dx.com/p/7039-rain-raindrop-sens ... wL_XBCVq70

Za cca 80,-Kč bych víc neřešil.

Jenom si dovolím poznamenat, že profesionální přístroje mají vytápěný detektor, aby nereagovaly na ranní rosu, mlhu atp.

Uživatelský avatar
Honza24
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od Honza24 »

Díky za super nápady no nejvíce se mi líbi ten od Honzy dy ,ale já bych potřeboval dostat na výstupu 230V na sepnutí stýkače a ještě navíc bez rele.
U toho typu Honzíku je výstup jestli se nepletu 100mA a 5V.Je to tak? nebo se pletu.To by bylo super na nějaké relátko,ale já to musím spínat nějakým tranz..nebo tyr. :oops:

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

Honza24 píše:,ale já bych potřeboval dostat na výstupu 230V na sepnutí stýkače a ještě navíc bez rele.
ty nebudeš mít galvanicky oddělený snímač deště od sítě?

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#7 Příspěvek od Honza_dy »

Honza24 píše: ...U toho typu Honzíku je výstup jestli se nepletu 100mA a 5V.Je to tak? nebo se pletu.To by bylo super na nějaké relátko,ale já to musím spínat nějakým tranz..nebo tyr. :oops:
Já v tom problém nevidím, Ty ano?
Mimochodem, proč trváš na ovládání stykače tyristorem?
Pojem SSR relé už jsi někdy slyšel?

Uživatelský avatar
Honza24
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Honza24 »

No tak to je přesně ono ,nevím jak jsem mohl opomět SSR rele moc děkuji hlavně Honzovi,výborný nápad ,věc je vyřízena zítra se do toho pustím a pak už muže pršet to už bude jedno.Ještě jednou moc děkuji za pomoc a jsem s pozdravem Honza24

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od sis2 »

Taky můžeš použít hotový senzor deště, jaký používají firmy, dodávající předokenní žaluzie, rolety, otvírače/zavírače oken, ventilací apod. Dává signál, aby řídící jednotka včas zavřela okna/žaluzie a nenapršelo dovnitř.
Třeba tohle prodává Technopark (Brno). Má napájení 12V, krytí IP56 a je vyhřívaný.

Obrázek

Uživatelský avatar
Honza24
Příspěvky: 20
Registrován: 17 dub 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#10 Příspěvek od Honza24 »

Diky moc ,ale už zústanu u SSR rele je to pro mně nejvyhodnější a už na tom pracuji.Ale stejně děkuji za nápad.Honza24

Uživatelský avatar
PTAZZ
Příspěvky: 308
Registrován: 15 úno 2007, 01:00
Bydliště: Velvary
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od PTAZZ »

Můžeš mi prosím sdělit co s tím budeš zavírat?
Já jelikož jsem nedávno nainstaloval střešní okno (první a poslední), tak jsem taky o něčem takovém uvažoval.
Díky P.
Kdysi jsem byl strašně namyšlený, ale teď?! Teď už nemám chybu :-D

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“