LCD Philips 190P6 vypina sa

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
smajly
Příspěvky: 41
Registrován: 21 črc 2011, 02:00

LCD Philips 190P6 vypina sa

#1 Příspěvek od smajly »

Dobry den.

Mam monitor Philips 190P6, ktory sa nahodne vypina - vypne sa komplet obraz, zhasne aj LED napajania. Ked ho necham v takomto stave, sam sa po chvilke zapne. Interval zapnuteho stavu a vypnuteho je nahodny, ale priblizne v intervale 10 - 60 sekund.

Kondenzatory na zdroji su v poriadku. Napatie na zdroji je na vystupe aj v stave ked sa monitor samovolne vypne (nameranych 5 a 12V). Predpokladam teda, ze zdroj je v poriadku.

Na tlacitku napajania som nameral 0,3V. Na vsetkych ostatnych tlacitkach ovladania som nameral 3V. Samotne tlacitko napajania mi nejde do skratu (ako tomu bolo u monitora Benq ktory som mal rozobrany minuly tyzden).

Chcem poziadat o radu skusenejsich na co by som sa mal zamerat. Pripadne by som chcel poprosit o schemu. Neviem ci to bude nieco vo vetve spinania (ked je na tlacitku len 0,3V), podla schemy by som sa vedel o kusok viac zorientovat.

Este pre doplnenie, zdrojova doska ma na sebe napisane: AIP-0093, doska ovladania "3138 103 6194.1 (WK:505)"

Dakujem za rady.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

tlačitko napájania môže mať zvod aj niekoľko kΩ a nielen skrat a už ti to bude vypínať. Vymeň ho.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
smajly
Příspěvky: 41
Registrován: 21 črc 2011, 02:00

#3 Příspěvek od smajly »

Dakujem za radu, pomohla.

Spinac mal zvod 20 kΩ, ked som ho vybral, nameral som na kontaktoch pre spinac napatie 3,3V a monitor sa nevypina.

Na dalsich dvoch som nameral 2,8V, tak vymenim vsetky mikrospinace a hadam bude pokoj.


Este raz dakujem.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#4 Příspěvek od KUBO »

Nieje začo, hlavne že sa podarilo opraviť.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“