Vodárna

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Puda »

Logiku to má takovou, že ten koš, i když je max. 5 let starý, trochu propouští, čemuž se při takové sací výšce ani nedivím. Ten starý to dělal také. Novější typ bez gumové koule, jen s takovou zátkou odešel cca po dvou letech.
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#17 Příspěvek od Jodr »

No jóó, tak začni od koše, to je počátek všeho, pak dej do pořádku přisávání. Jinak si pořiď kompresor, udělej snímač hladiny a dofukuj vzduch do tlakové nádoby. Snažší je ovšem původní řešení s "dudlíkem"

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#18 Příspěvek od Atlan »

My sme pouzivali tento a max spokojnost, vydrzal velmi dlho. http://shop.uni-therm.com/index.asp?sec ... ail&id=729

Ale to asi niee tvoj problem, inak urcite mas tam dost vody? Od ucitej hlbky totiz nejde cerpad vodu tymto systemom, preto sme presli na ponorku.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Hlavně ta sací vejška 8,3 metru je už hoodně divoká, běžně se pro vodárny s "darlingem" nedoporučuje překračovat sací vejšku 6 metrů, co je hloub, řeší se "ponorkou". Zeptejte se hasičů, z jaký hloubky dokážou vypumpovat vodu svýma pumpama - každej vám řekne. že při sací vejšce už nad 3 metry se radši používá plovoucí podávací čerpadlo a "mezicisterna", do který to plovoucí čerpadlo valí vodu z níž položenýho zdroje - a zároveň z ní saje výtlačná pumpa stříkačky, aby měla co nejmenší ztráty překonáváním sací vejšky....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jenda_KL »

Puda píše:nebo po delší době bez odběru to nenasálo vodu.
Tu zpětnou mosaznou klapku dát před čerpadlo a přisávání vzduchu, ono totiž tam při vypnutém čerpadle je podtlak a vzduch se dostane postupně do celé sací cesty. Přehozením bude na přisávači podtlak jen při běžícím čerpadle.
Bublinky ve vodě jsou unikající vzduch z nádoby.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

No tak dej přisávání vzduchu na výtlačnou stranu čerpadla . Doufám , že těch 8,3m je jen přepočítaná výška na průměr s koleny . Jinak jak píše Karel , je nasátí skoro nemožné . A ta ztráta vzduchu je běžná .

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Puda »

Ano, je to přepočet i s koleny. Dřív, než jsem tu bydlel tu byl ten původní zelený darling 100/33 a fungoval 25 let s občasnou výměnou dudlíku a těsnící šňůry (tak max. 3x za těch 25 let).Nautile jsem zatím nepřišel na chuť, jelikož po návratu např. z práce, když neteče voda je oprava otázkou 1 hodiny a pravděpodobně nemusím do studny (mám vždy jedno náhradní čerpadlo). Asi pomocí časáku budu snímat dobu spuštění vodárny, a když budu mít nafoukaný kompresor (nafoukám ho vždy dle potřeby) tak místo sepnutí vodárny sepne ten elektroventil. Jinak když totiž pravidelně dofukuju je to takhle zatím nejspolehlivější.
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Musím doplnit, že když jsem dělal před lety ve firmě, kde bylo kvůli chlazení forem na lisování plastů poměrně velký tlakovodní hospodářství, řešila se otázka tlaku v systému taky tlakovou nádobou s kompresorem. Přisávání retným ventilkem jednoduše nefungovalo - buď nebyl v nádobě žádnej vzduch a čerpadla běžely furt natvrdo (tenhle provoz několikrát vedl k popraskání hadic u forem, protože při nárazovým odpojení chlazení u větší formy vyletěl tlak v systému kamsi k nebi), nebo se systém zavzdušňoval bublinama a ty pak vedly k nerovnoměrnýmu chlazení forem. Jeden relativně maličkej a lacinej kompresůrek ve spojení s barostatem a vnějším snímačem vejšky hladiny v tlakový jímce všecko vyřešil...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Nó jó , doma hlídač hladiny , kde jsi Karle .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#25 Příspěvek od kejki »


Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Puda »

Hehe dobrý, dík, ale už to mám vymyšlený, našel jsem v harampádí novýho policajta s nastavením šroubkem od 3 do 4 atmosfér.
Takže to bude s tím časákem,s relé, a s tímhle policajtem, který zjistí, jestli mám zrovna nafoukaný kompresor. Tu zpětnou klapku jsem už zkoušel kdysi dát do sání čerpadla. Bohužel je ta sací výška už taková, že to spolehlivost spíš snižovalo.
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“