Programator pro SPI Flash ??

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

Programator pro SPI Flash ??

#1 Příspěvek od Nakadah »

Zdravim, chci poprosit o radu jaky poridit programator pro SPI Flash eprom. Seslo se mi doma nekolik kapesnich kamerek (klicenek), ktere jsou tuhe po nahrati spatne verze FW. Vypajet ten pidi svab SOP8 pro me neni problem, ale nedisponuju programatorem.

Na Rayerovych strankach jsem nasel navod na stavbu programatoru, jenze muj PC nedisponuje paralelnim rozhranim. Napadlo me zapatrat na EBAY a nasel jsem treba toto. Tech programatoru pro USB je tam vic.

Ale ma otazka zni - bude to fungovat? Jaky pouzit ovladaci SW? Mam zkusenost jedine s programatory pro STm a Atmel procesory, ktere mam doma. Diky, Nak

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

To chce investovat pár korun - 9US$, není žádná suma a odzkoušet. Dej nám pak vědět, ať my ostatní netápeme v případě potřeby.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Nakadah »

Mno, taky pravda. Nasel sem jeste tenhle tak ho asi vemu. V odkazech ma uvedeny jak SW tak i Driver, zkusmo sem spustil SW a vypada to pouzitelne. Napisu pak poznatky jak to prijde. Nak

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#4 Příspěvek od BOBOBO »

Programátory zapojené na paralelní rozhraní stejně většinou nefungovaly , nejspíše rozptylem vstupně/výstupních parametrů těchto rozhraní u různých výrobců desek .

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Ale nakonec jsem se dopracoval k několika, které dodnes fungují (deska novější, tuším z roku 2011).

RayeR tam nemá ani žádný obvod na posílení těch pulzů, jen píše, že někdy je nutné ho použít.
Co se týče časování signálů, je bohužel závislé od chodu procesoru, ale není to tak kritické jak se může po prvním nahlédnutí do datasheetu zdát.

Jo, a nemám notebook.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Mne ten od RayeRa chodi bez problemov (v Linuxe, program flashrom).

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Nakadah »

Programator dorazil, po zapojeni si system sam nasel ovladace (win7) a fungovalo to na prvni pokus. Nahravani, cteni, mazani - bez problemu. Bohuzel se mi kamerky rozchodit nepodarilo, nedokazu najit ten spravny originalni FW.

Nicmene kdyby nekdo potreboval programator, tak tenhle funguje. Nak

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Také jsem použil párkrát ten od Rayera s plnou spokojeností a pokaždé jsem šváb odfouknul. U tohodle bych čekal, že bude mít i kabel s konektorem, který bývá přímo na desce (někdy neosazen) pro naprogramování bez odpájení. Myslím základní desku pro PC.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Nakadah »

Ty kamerky nic takoveho nemaji, ale je mozno prehravat FW pomoci ISP. Tedy se pripoji USB kablikem k PC a pomoci obsluzneho programu se tam nahraje. Bohuzel program neni prilis odladen a obcas to jde, obcas ne, a obcas se zda ze to slo, ale doslo jenom ke spatnemu nahrati FW a kamerka uz se nezapne. Zatim sem to sbalil zpatky do pytliku a nekdy se k tomu vratim. Nak

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“