Uložení kanálů u videa.

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

Uložení kanálů u videa.

#1 Příspěvek od stasek »

Dobrý den, tak jsem opět zde. Mám video Sony SLV-436EE a když ladím televizní kanály na rekordéru, vše je jak má být, nakonec naladěný kanál potvrdím a uložím tlačítkem execute. Jenže když tlačítkem dálk. ovládání přepnu na jiné číslo kanálu a vrátím se na naladěný a "uložený" není tam nic. Nejprve jsem si myslel, že je něco s televizorem, tak jsem to zkusil na druhém a totéž. Nemám potuchy, co jsem s tím mohl vyvést, čistil jsem jen mode spínač, protože to vyhazovalo kazetu. Kdyby někdo mohl poradit, co bych měl zkontrolovat a ve které části, byl bych rád. Jestli se někde něco neuvolnilo. Jak říkám, všechno šlape, přehrávání, nahrávání, jen tohle ne. Je to důležitý, protože si nemůžu naprogramovat nahrávání. Tedy naprogramovat jo, jenže se nic nenahraje.

Uživatelský avatar
servis
Příspěvky: 105
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#2 Příspěvek od servis »

Zkus EEPROM vymìnit.. 8-)

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#3 Příspěvek od stasek »

Docela se rdím, ale co to je? A kde to najdu?

Uživatelský avatar
servis
Příspěvky: 105
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#4 Příspěvek od servis »

Nemám u sebe manuál,ale vìtšinou u procesoru,je to 8pin int.obvod (2401,2402,2404,2408,2416 nebo 93c46),tam se to ukládá a když není možný zápis do nìj tak se ti neuloží ani ta stanice do pamìti

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#5 Příspěvek od stasek »

A ty máš k tomu manuál?, potřeboval bych vědět, kde ten IO hledat. Říkáš u procesoru, jenže kde je ten? Alespoň orientačně, je problém to rozdělávat, dalo mi dost práci s pomocí lidí tady na webu najít mode spínač. Nerad bych to nějak při rozdělávání zbytečně zkomplikoval. Kdybys to mohl prosímtě trochu upřesnit, byl bych moc rád.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

re:

#6 Příspěvek od durkovic »

S nechanikou to slo tazko z elektronikou to uz nepojde nijak ked nemas znalosti.To je zaklad vediet kde je CPU.

Radim daj to do servisu. :pc:
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#7 Příspěvek od stasek »

Přesto bych to rád zkusil. Vyměnit IO by neměl být problém, jen ho najít.

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Vymìnit,to je sranda,ale kdo ti pamìt naprogramuje :?: Natož,jak píšeš,nemáš ani páru,kde se nachází.Dále udìláš více škody než užitku,napø.trafopájkou,když ji použiješ,vymažeš i procesor.Jak radí kolegové,dej to do servisu.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#9 Příspěvek od stasek »

Tak jsem byl v servisu, otázka opraváře, stojí to vůbec za to? Předběžná cena 1000 Kč. Ty peníze jsou docela dost. Tak se ještě jednou nesměle zeptám, jestli by to kromě toho programovatelného IO mohlo být ještě něco jiného. Pokud ne, tak se bez toho ukládání programů budu muset obejít. Ještě alespoň jeden dotaz, jak dostanu dolů přední masku, brání tomu ten kulatý sdružený spínač jednotlivých pohybových funkcí, co je vpravo. Prohlídl bych si to všechno pod lupou, jestli tam není někde studený spoj.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “