Vyroba obojstrannych DPS nazehlovanim (pøesunuto)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Dá sa to klasicky ručne retušovať liehovou fixou (Permanent). Niekedy treba urobiť niekoľko vrstiev, fixa môže byť akejkoľvek farby, ale najlepšie je čierna.

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#17 Příspěvek od ace_ventura »

Používám Dell 1720dn a sytost je dostačující. Co jsem vypozoroval tak rozhodující je papír a nastavení. Nefunguje nastavení na fólie nebo lesklý papír. Buď je toneru málo nebo špatně přilne na papír a zůstává na bubnu.
Jakmile je nedostatečné pokrytí na velkých plochách, bude to i na slabších spojích.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem splašil na webu do nebe vychvalovaný Barevný lepící papíry SEPA. 8 listů, 25 kaček. Má se tisknout přímo na lepidlo, pak nažehlit a namočit do vody. Lepidlo je vodou rozpustný a papír by měl ve vodě odpadnout a veškerej toner zůstat na desce.
Tisk jsem zkusil na jen málo jetý Minoltě Magicolor 2500. První problém nastal, když jsem chtěl v nastavení tiskárny osolit sytost. Ve všech volbách jsem nastavil sytost 100%. Na kancelářskej papír jsem vůbec nepoznal změnu sytosti z původních 50%. A žádná změna nebyla ani při sytosti 0%. Nějak to nereaguje...
Tak jsem zkusil vytisknout desku na SEPA papír. Poprvé to prošlo, jenže papír se hódně zkrabatil. Když jsem tiskl další, tak 🤐 v tiskárně. Poprvé, za tu dobu co ji mám. Prostě ten papír se za pecí pokroutí tak, že se až zatrhne o vodítka. No a pak je z toho harmonika, která se z komplikovaný dráhy colorky blbě dobejvá. Další tisk prošel a pak zase 🤐. Abych to nenatahoval, papírů jsem vyplácal 7 a mám 4 snad dobrý předlohy pro žehlení.
Jestli náhodou barevnej laser není teplejší pec než černobílej. Zítra zkusím dát novej válec a toner do černobílý PagePro1250 a zkusím tisk.
Teda, jestli to nepůjde nažehlit, tak mě z toho klepne. Ještě že mám na cestě HP-čkový fólie na tisk filmů pro fotocestu.
Jirka

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od hafca »

Zkus tisknout na podkladový papír od samolepící tapety. Funguje to docela dobře.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Jenda_KL »

Zkoušel jsem metodu nažehlování s Minoltou 1350W.
Dost pomohlo snížit teplotu pece (oblbnutím snímače odporem), ale i tak to nebylo ono, 1/10 pokusů byl OK. Možná špatný papír.
Na vrchní potisk je to ale skvělé.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#21 Příspěvek od kutilmil »

Chalani vykašlite sa na nažehlovanie toneru. použite suchý fotorezist. je to zo stopercentným výsledkom.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od hafca »

To je dobrej tip a postup, ale má jednu malou vadu. Obchod kde jsem ho kupoval (dioda.cz) už nefunguje a jinde jsem ho nenašel. A zásoby pomalu docházejí. Máš tip, kde u nás nakoupit?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem zjistil, že barvná laserka je na Sepa papíry asi moc teplá, což odpovídá tomu, co psal Jenda KL. Na černobílý to vypadá líp, papíry se nekrabatí, nebourají. Udělal jsem pokusný přežehlení a zase samý problémy. Ty tisky z barevný nejdou přežehlit vůbec, nebo maximálně "půlka". Z černobílý to šlo, ale vůbec ne na vlnu, (dvě tečky) ale jen na hedvábí, (jedna tečka). Nejdříve jsem zkusil dát len, (3 tečky) a to už lepidlo zežloutlo a vůbec toner nepustilo. Desku stačilo na 3 minuty dát do teplý vody a papír sjel sám dolů. Motiv vypadal nikde neporušený. Takže pokusná deska je v chloridu a zatím není vidět, že by někde toner odstával. Uvidíme, jestli se to pod tonerem nepodleptá...
Mezi tím dorazily průhledný HP fólie do laserky na fotocestu. Hned jsem zkusil něco vytisknout a pokud se dají dva tisky na sebe, je to proti slunci totálně černý. Doufám, že když nepůjde to přežehlování, tak se aspoň fotocestou prostřílím...
Jirka

Uživatelský avatar
vladimir
Příspěvky: 378
Registrován: 20 bře 2004, 01:00

#24 Příspěvek od vladimir »

podle tohoto odkazu je suchej fotorezist k sehnání:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=59423

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“