Kúpa skrutkovaèov (pøesunuto)

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Horall

Kúpa skrutkovaèov (pøesunuto)

#1 Příspěvek od Horall »

Zdravím, ako už z názvu vyplýva chcel by som si kúpi￾ skrutkovaèe, problém je však ten že neviem aká znaèka je dobrá, chcel by som nieèo kvalitné nech mi to vydrží dlho. Teraz mám náradie len to je také... preto chcem postupne kupova￾ kvalitnejšie.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Narex profi řada není špatná, jinak používám Witte, Wiha, Kraftwerk... Všechno ale ty dražší řady, při mým použití vydrží do smrti.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#3 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
pokud hledáš kvalitu, tak ti doporučuji šroubováky (kleště, štípačky ...) od fi. KNIPEX!! Taktéž jsem se nedávno vybavil a jsem max. spokojený.
KNIPEX-izolované nářadí - celý e-katalog

KNIPEX - Šroubováky pro šrouby s drážkou
KNIPEX - Šroubovák na šrouby s křížovou drážkou Phillips®
KNIPEX - Šroubovák na šrouby s křížovou drážkou Pozidriv®
Obrázek

ZDE k zakoupení
-- Gepard --

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Nedávno (cca 2 týdny z5) jsem si doplnil už taky pomalu odcházející vejbavičku - šroubováky plochý a křížový Narex řada E-line, 3 + 3 velikosti, akorát mě těch 6 kousků stálo skoro litr... Nu což, ale zase mi doufám vydrží aspoň 20 let jako ty předchozí.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#5 Příspěvek od Charos »

Za mě Wiha a Narex Profi (černé, mají ale těžší rukojeti, jsou spíše do strojní dílny, pro elektro mám Wiha žluté či černorudé, krásná práce), kleště Knipex a též Wiha.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#6 Příspěvek od SMITH »

:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#7 Příspěvek od Maxell »

Já používám už řadu let toto:
http://www.landsmann.cz/wera-105622-sad ... 31990.html

Mám PZ,PH,plochý i torx a naprostá spokojenost. Používám je denně.
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od TomasX »

Já jsem narazil na jiný problém. U křížových šroubků různých výrobců jsou rozdílné "křížky". Mají jiný úhel, různou hloubku i různou šířku. Na první pohled šroubovák č. PH1 nesedí, takže jsem si upravil několik jiných šroubováků č. PH1 a spokojenost.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#9 Příspěvek od gepard »

... zkusil jsi některý z PZ a nic?
-- Gepard --

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#10 Příspěvek od TomasX »

Zkoušel jsem snad všechny, ale "standartní křížák" byl moc špičatý, takže pomohlo ten úhel hrotu, trochu zvětšit. Někdy bylo řešení použít šroubovák větší, pokud se vešel do otvoru ve skříni přístroje. Vždy byl problém s velikostí č. 1.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

dry

#11 Příspěvek od dry »

Pokud za sebe mohu doporuèit nìjaké šroubováky, náøadí, bity, ráèky atd.. tak jedinì znaèka WERA. Nìmecká kvalita vyrábìná v èesku

Uživatelský avatar
Reilys
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#12 Příspěvek od Reilys »

Mě se osvědčila značka WERA. Kleště Knipex a šroubováky Wera je odzkoušena kombinace. Narex mě nevydrží ani rok. Wera šroubováky tak cca 3 roky (pak je postoupím dál a mechanici je používají ještě jednou tolik). Kleště jak které. Tam malé štípačky vydrží tak do 5 let pak už nejsou přesné ale použít se dají. Ostatní mám asi 7 let a ještě vpoho.

Na ty šroubováky je ted na internetu v jednom e-shopu pěkná akce. Nechci dělat reklamu pokud nenajdete tak do zprávy se ozvěte pošlu odkaz.

ale zkuste dát do vyhledávače:

WERA sada izolovaných šroubováků Kraftform Big Pack 100 VDE

nebo

WERA 7-dílná sada izolovaných šroubováků Kraftform Plus 160i /7

a trochu pohledat. ;-)

Uživatelský avatar
Reilys
Příspěvky: 67
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#13 Příspěvek od Reilys »

...už nejsou jen PH a PZ... ještě jsou ty křížo/ploché... jen ted nemůžu najít kde jsem to četl... ale myslím že ta Wera to v té největší sadě má.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#14 Příspěvek od Devo70 »

Mne 2 vyskladané sady narexov (3 krížové, 4 ploché) drzia okolo 20 rokov. Domáce použitie a sem tam nejaká fuška.
Zato švagor poničil hocijakých šrubovákov neúrekom, a dorazil ich "nabrúsením". :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

Já jsem dostal za mlada od táty na začátku 70 let čelní a boční skřípačky Knipex. Nejdříve bastlení, od 1991 elektroživnosti. Skřípal jsem s nima i 2mm ocel drát. Nikdy nebroušený. Měl bych je dotěď ale čelní mě někdo ukrad a z bočních jsem udělal "zdrhovačky" jak jsem cvaknul dráty pod 230 V AC napětím. :cry: Pokud se něco nezměnilo, věřil bych Knipexu, fungovaly 45 let....
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“