TESLA CK3370XT nedrží naladěné programy - ujíždí

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dolac
Příspěvky: 491
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#16 Příspěvek od dolac »

Zdravím
Nechcem sa miešať do diskusie medzi Ivana a Pajoseka2, nakoľko nepoznám tento typ TV. Osobne si však myslím že to nebude vo voliči, lebo by sa musel odladzovať aj počas chodu TV. Skôr to bude nestabilita stabilizátora 33V, u ktorého sa napätie po nahriatí asi zmení.
Netypoval by som ani medzifrekvenciu, neviem prečo by sa mala zmeniť. Osobne som ladil obrazovú MF iba raz v živote, po tom čo ju jeden tzv. odborník dočista rozladil, keď nevedel prísť na chybu. Bol to ešte starší TV s rozloženou selektivitou, z cievok. Pokúšal som sa ju naladiť voblerom, nakoľko som robil rôznú VF techniku a musím povedať, že sa to nedá. Problém je v tom že obrazová MF má veľký zisk, a keďže väzba medzi vstupným a výstupným koaxiálnym káblom, ktorým som vobler pripojil bola pomerne veľká, vobler zobrazoval iba hornú časť charakteristiky, čo bolo pre nastavenie MF-ky nepostačujúce. Nakoniec som ju naladil tak, že som každú cievku pomocou VF generátora naladil na konkrétny kmitočet a TV bežala ako predtým. Myslím že ich takto nejako ladili aj vo výrobe.
U novších TV so so sústredenou selektivitou, je to samozrejme niečo úplne iné.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jef111 »

Promiňte, ale tento rozhovor se mi zdá poněkud bezpředmětný. Já myslel, že se tu bude řešit oprava TV a ne jakási lampa či hulení či co :lol:
To:dolac
Máš pravdu, přesně tak. Do MF je nutné zasahovat jen velmi zřídka.

Já mám systém, kerým nenapáchám zádnou škodu i když těmi cívkami (kdekoli) kroutím jak o závod: Prostě stačí si poznačit počáteční hodnotu, a pak si psát na lístek pozici a počet a směr otáček. Pak si s tím můžeš kroutit, aniž by Ti pak někdo musel nadávat... ...bezpředmětné :? .
Naposledy upravil(a) jef111 dne 26 úno 2007, 22:13, celkem upraveno 1 x.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
adept
Příspěvky: 328
Registrován: 01 lis 2006, 01:00
Bydliště: Znojemsko

OMF-LADENI

#18 Příspěvek od adept »

Ivan má pravdu ,OMF není třeba přeladovat,to vede k žalostným výsledkum.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od pajosek2 »

ahojky,chci jen říct,že jsem se jen bránil,protože mne ivan napadal.Taky bych tady rád řešil opravu té TV,každý má trochu jiné skušenosti. Napříště by jsme mohli hodnotit závady a ne kvalitu kolegů.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od pajosek2 »

ahoj JEF 111,přesně tak jsem si to myslel. Při dnešní kvalitě výroby ujíždí i ty cívky a to špatným zajištěním jader v cívkách.

Návštěvník

#21 Příspěvek od Návštěvník »

pajosek2 píše:ahojky,chci jen øíct,že jsem se jen bránil,protože mne ivan napadal.Taky bych tady rád øešil opravu té TV,každý má trochu jiné skušenosti. Napøíštì by jsme mohli hodnotit závady a ne kvalitu kolegù.
Milý pajosku celý problém vznikl , nebo pokraèuje tím že jsi napsal "mockrát jsem to ladil......" Budeme chvilku poèítat spolu . Od cca r. 1993 mì prošlo rukama dennì cca 5ks. tv . to je za rok zhruba 1500 a za 10let 15000 ks tv. Vìø mi , že to èíslo je podsazené . Z 15000 ks si pamatuju pouze jeden rozladìný kus z hospody , kde z toho tekl dehet . Zbytek byl vždy poladìný nìjakým umìlcem . Proto jsem reagoval , tak jak jsem reagoval . Netvrï mi tady na fóru , že se tv rozlaïují dle místa pobytu , èi nadmoøské výšky . Tomu by snad vìøil jenom vùl . Vìø mi , že má statistika koresponduje se zkušenostmi kolegù z jiných servisù .
A nakonec pro kolegu dolace . Pokud jsi ladil OMF zpùsobem , který zde popisuješ , tak jsi musel zákonitì dojít k žalostnému výsledku . Proè , to Ti velice rád zodpoví PepaK. Já osobnì jsem na jeho odpovìï zvìdavý. Když Ti neodpoví cca do 3 dnù , tak se pøipomeò , rád Ti to zodpovím .
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od pajosek2 »

ne Ty jsi do mne rýpal ještě před tím než jsem napsal mockrát. A to mockrát je proto,že jeden známý někde nevím kde sehnal Telky Vyřazené asi z prodeje a byla to série Kde se toto projevovalo. Urážky Ti oplácet nebudu,protože nechci klesnout na Tvou uroveň.

Návštěvník

#23 Příspěvek od Návštěvník »



kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#24 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 14:14, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od pajosek2 »

Pro KONDIKA ,ja už na něho taky kašlu vyprdni se na něj nema to cenu.

Návštěvník

#26 Příspěvek od Návštěvník »

kondik píše:Otazka na Ivana: to si taky "mili" aj k svojim zakaznikom ako tu na fore?
Priklad, ked ti niekto donesie telku ktora nejavi znamky zivota a zakaznik chce byt "mudry" a povie: "to bude asi len poistka" tak co spravis povies mu ze je blb a ze to co hovori su slinty?
Ne , pouze se zeptám "která ?" , a že mu jí prodám , protože u mì by zbyteènì platil za opravu . Máš lepší øešení ? Rád se ho dozvím , ovšem budeš-li ho chtít prozradit . Zdravím Ivan

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“