Kytarový zesilovač Marshall, brum - vyřešeno

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#16 Příspěvek od daton »

Ano mám to ted rozdělané na stole je to stejné pokud to pustím bez elektronky tak je to téměř tiché. Zkusím změřit ty elyty co filtrují anodové napětí ale nevím jestli to bude ono.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

No samozřejmě, že bez elektronky to moc bručet nebude, a prakticky úplně potichu to bude, když odpojíš reproduktor... :D .

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#18 Příspěvek od daton »

No tak to chápu dobře :lol: jen jsem tím chtěl říci že koncový stupeň to nedělá a tedy že usměrnovač má elyty v pohodě a není tam chyba ve stínění.
Problém bude tedy asi okolo elektronky a nebo ve vstupu a přes eelektronku se to zesiluje.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od pajosek2 »

Může se to tam dostávat ze žhavení elektronky,teda pokud katoda není přímo na zem. Nemám schema. Nebo je moc otevřená a bere všechno kolem.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#20 Příspěvek od ok1hga »

datone, nebylo by od věci sem to předmětné schéma dát ?
. . . nebo alespoň odkaz ?

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#21 Příspěvek od daton »

No ale to je ten problém ok1xge mi psal, že mi schema může poslat ale zatím neposlal a já ho nemám. A vzhledem k tomu že jsem se s takovýmto zařízením ještě nesetkal chci zde získat názory případně rady od zkušenějších zda se s něčím podobným nesetkali.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

Kdyby jsi konečně vypátral detailní označení , tak na netu schema bude , ale to ne . např. 2100 SL-X JCM900 Master Volume, 100W head Mohlo by to být i toto . Nwm , co na nás-tebe ok hraje ..
Přílohy
MAR.JPG
(136.28 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#23 Příspěvek od ok1xgi »

daton píše:No ale to je ten problém ok1xge mi psal, že mi schema může poslat ale zatím neposlal a já ho nemám.
Vždyť jsem ho posílal včera ve 20:56.... na mail. Na nikoho nic nehraju....

Bohužel to PDF má o něco víc než 300kB.....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Už kdysi dávno založili uložto ...

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#25 Příspěvek od ok1xgi »

Má to 315kB, poslal jsem mu to obratem mailem, nevratilo se to, nevim, co vic pro nej muzu udelat.... Jedine to rozdelit na 4 soubory....

A kdyz by dal do google MARSHALL VS100 SCHEME, tak jich najde hromadu.
Ze jsem se vubec angazoval.... :opravar:[/i]
Přílohy
vs100r_100w4.pdf
(82.43 KiB) Staženo 28 x
vs100r_100w3.pdf
(97.49 KiB) Staženo 34 x
vs100r_100w2.pdf
(82.42 KiB) Staženo 36 x
vs100r_100w1.pdf
(99.6 KiB) Staženo 42 x
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

No a kdyby jsi tam těch VS100 dal na počátku , hned bych ti napsal http://www.drtube.com/library/schematics a měl jsi to doma .

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#27 Příspěvek od daton »

Dobrý den
moc děkuji všem zúčastněným teď se mi bude pracovat mnohem lépe.
Se schematem to je lepší ale někdo jste psal že tento model máte doma, jaké s tím máte zkušenosti v místnosti. Ke mě se ted shodou okolností dostali i menší neznačkové kusy podobných zařízení (jeden model je 30W a jeden je 10W ) a ty jsou pro hraní v menších prostorech rozhodně mnohem příjemnější ale podotýkám nejsem muzikant a tak to hodnotím spíše z hlediska opraváře.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#28 Příspěvek od daton »

Vždy když vidím takovéto hybridní zapojení vzpomenu si na Rubíny a nervy co jsem s nimi měl .... :(

Uživatelský avatar
ok1xgi
Příspěvky: 956
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: Soběslav

#29 Příspěvek od ok1xgi »

Rubíny jsem odmítal opravovat.
Jinak když doma viděj, že vytahuju Fendera z futrálu a nahřívám Maršála, houfně opouštějí barák....
Poslední slova před smrtí - Tam není víc jak 12 voltů.

Uživatelský avatar
daton
Příspěvky: 192
Registrován: 05 bře 2005, 01:00

#30 Příspěvek od daton »

No ani se nedivím, je to tedy řádný přístroj :D ale začal jsem to rozdělávat a myslím že to tedy není moc konstrukčně dotažené. To je ale jiná věc, o tu nejde, měl jsem studeňák na vstupním konektoru avšak to není to hlavní. Největší brum to má když se vytočí basy overdrive 2 na maximum potom to jede opravdu dost a to i když jsou potenciometry volume a gain na nule a nejde tam žádný signál jo a samozřejmě musí být sepnut spínač CLN/OD a vypnut PowerDimens potom to tedy brumí až se třese bedna. Je ale pravdou že okamžitě po vypnutí sítě to ustane a vzhledem k tomu že kondíky mají kapacitu správnou očekával bych - kdyby tam někde chyběla zem že by to tak hned nepřestalo. Myslím že se to tam dostává z trafa přes tu elektronku ale netuším co s tím a co zkusit aby to pomohlo. K žhavení nemají dráty ani zkroucené a zhavení není nikde uzeměno což mi přijde divné ale asi to nemá vadit. Jo a se zahříváním se to také trochu stupňuje - no bude v tom ta elektronka ale může se již horší elektronka takto projevovat?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“