Co to je za sondy? (lokalita kolem Pálavy)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

Co to je za sondy? (lokalita kolem Pálavy)

#1 Příspěvek od Artaban001 »

V okolí kolem Šakvic se v poli "povalují" klubka drátů a svody vedou kamsi. když jsem na to samý narazil na břehu Novomlýnský nádrže, tak jsem zjistil, že jsou v zemi napíchaný nějaký oranžový krabičky, který jsou propojený černým káblem a ten je pak sveden do oranžovýho a vede kamsi v dáli.. nevíte někdo, co to je?
Přílohy
1-IMG_0047-002.JPG
(115.13 KiB) Staženo 96 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Viděl bych to na geologický průzkum. V okolí Slavkova u Brna to probíhalo před pár lety, provádějí firma odněkud z Polska (Poznaň?). Co jsem pochopil, tak to pracuje na principu různé vodivosti rozdílných geologických vrstev (přibližně řečeno). Poté, co to ukončili, tak postavili nějakou věž cca 15km od Slavkova (u Otnic) a nějakou dobu tam něco kutali. Ale v poslední době to asi ustalo.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Smrdí to "čmucháním po břidličným plynu" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Známej tvrdí taky, že je to cosi, co má co dočinění s ropou a plynem.. Má to totiž taky ve vinohradě. Zkusil jsem, jestli ty krabičky nejsou jen volně položený - a nejsou. (ne že bych je chtěl sebrat, jen jsem zvědavej) Nechal jsem je jejich osudu a zvěčnil si jednu :-)
Přílohy
sonda.jpg
(145.98 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od Mirda »


Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#6 Příspěvek od kejki »

EKKAR píše:Smrdí to "čmucháním po břidličným plynu" ...
V Šakvicích se těžil lignit.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Aha, takže podle toho, co jsem o tom našel na netu: napichá se to podle nějakýho "vzorce" do země v nějakým řetězci a pak se někde odpálí nálož. A podle toho, v jakým pořadí přijmou ty sondy v řetězci "tlakovou vlnu", tak se určí, zda pod těma sondama něco je?

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#8 Příspěvek od Davidsev »

Hledají ropu.
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Buď to jsou GEOFONY neboli snímače seismickýho "dění", který může bejt aktivovaný klidně i pouhou dopravou po nějaký komunikaci, obvykle geologové používají opravdu pyrotechniku. Ale podobně vypadají i čidla měřící podpovrchovou vodivost - a ty žádnej budicí impuls nepotřebujou, měří se diferenciální odpor mezi řadama... Obojí dává signál, kterej po příslušným opracování výpočetním algoritmem poskytne informaci o stavbě a složení podloží až do hloubky klidně i několika stovek metrů. Tudíž geologickej průzkum jak vyšitej, ale na otázku co konkrétně hledají může odpovědět pouze zadavatel průzkumu. Může to bejt jen obecný zkoumání pro doplnění geologický mapy, můžou to bejt sloje porézních materiálů, vhodnejch pro plyn nebo klidně i zásoby vody, prostě skoro cokoliv.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Davidsev
Příspěvky: 717
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Štatl

#10 Příspěvek od Davidsev »

Bylo to na ČT, UvR. Hledají ropu...
Eletrika je sviňa, kope a neni vidět :hool:

Uživatelský avatar
Hrnous
Příspěvky: 470
Registrován: 25 pro 2005, 01:00
Bydliště: Valašské Klobouky

#11 Příspěvek od Hrnous »

zkus do toho chvíli bušit šutrem, on někdo doběhne..

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Hrnous- no pokud by to byly sondy s tím detonačním zkoušením, tak by třeba mohl přijít i pyrotechnik :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#13 Příspěvek od jandu »

Sú to GEOFON-y. /Jeden mám doma/

Nehľadajú ropu, plyn, ale, mapujú "všeobecne" podložie.
Z mapy podložia sa potom s doplňujúcimi údajmi o charaktere krajiny dá so značnou presnosťou usúdiť, čo podložie obsahuje a možný rozsah a hľbku predpokladaného nerastu.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
tomaw
Příspěvky: 81
Registrován: 15 led 2010, 01:00

#14 Příspěvek od tomaw »

Naposledy upravil(a) tomaw dne 29 srp 2014, 14:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

Na jižní Moravě už kdysi zkoušeli provádět šikmý vrty směr Rakousko, protože tam byli zajímavější zdroje než u nás. Ani nevím, jak to tenkrát dopadlo, ale asi se to našim sousedům moc nelíbilo. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“