Videorekordér FUNAI V-3EE MK6, kryt ruší obraz

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Pravoslav
Příspěvky: 138
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Kolín

Videorekordér FUNAI V-3EE MK6, kryt ruší obraz

#1 Příspěvek od Pravoslav »

Buď te zdrávi, profesionálové a vzdělaní amatéři,
mohu-li Vás požádat, prosím, poraďte s tímto problémem:

Ze sběrného dvora jsem našel videorekordér FUNAI V-3EE MK6. Jeho funkčnost před opravou jsem nemohl zcela zkusit, neboť již na začátku jsem skončil - mechanický výtah se zasekl, stejně jako celá mechanika.
Rozdělal jsem, mechaniku jsem důkladně rozebral, vyčistil v lihu, tak jako se to dělá i u obyčejných magnetofonů, poté jsem složil a nezapomněl jsem i promazat. Mode Switch jsem vyčistil.

Mechanika funguje, elektronika taktéž - snímací hlavu jsem seřídil.
Do této chvíle jsem plně spokojen, videorekordér přehrává velmi pěkně. (testováno bez horního krytu)

Jakmile ale nasadím horní plechový kryt, obraz se začne rušit - vzniká tečkovaná mříž.

Mne pouze napadá, přestože to pravděpodobně může být banalita, že obraz ruší zmagnetizovaný kryt, nicméně já se snažil nic nezmagnetizovat. Chybovat je ale lidské. :wink:

Velice Vám děkuji

PS: Snažil jsem na fóru hledat, ale nenašel jsem, je možné, že jsem se, já hlupák, i přehlédl.
Pokud taková otázka již existuje, omlouvám se.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Na zmagnetovaný kryt mi to nějak nepřipadá...
Tyhle problémy někdy dělají nějaké špatně "uzemněné" díly jako stínící kryty a přepážky.

Pravoslav
Příspěvky: 138
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Kolín

#3 Příspěvek od Pravoslav »

Zajisté, veškeré zapojení prověřím znovu.

Děkuji velmi za radu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Souhlas.
Zkontroluj, jestlis nezapomněl nad kazetovou šachtu nebo modul buzení videohlav (teď si honem nevzpomenu, kde to má mít na kryt kontakt) přidělat to ukostřené pérko, zkontroluj i jeho kontakt na kryt. Stopu po něm uvnitř krytu uvidíš.
Pokud v tomto modelu nebylo, utáhni aspoň správně všechny šroubky krytu a budeš mít po problému.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#5 Příspěvek od starecd »

Zkus to zakrýt něčím jiným, abys věděl jestli je to krytem.

Pravoslav
Příspěvky: 138
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Kolín

#6 Příspěvek od Pravoslav »

Rád se do toho pustím.
Vyhazovat takovéto staré elektroniky mi rve srdce.

Děkuji velmi

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

Jo pokial si pamatam tak vrchny kryt sa kostril sroubkama odspodu... Takze na to bacha...

Pravoslav
Příspěvky: 138
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Kolín

#8 Příspěvek od Pravoslav »

Zdravím, mládenci,
po delší době jsem získal trochu toho volného času, jenž byl využit na problém s videorekordérem.
Uzemnění krytu jsem patřičně prověřil, kladu velký důraz na preciznost mé práce. Přestože byly všechny šroubky dotaženy, obraz byl stále v původním stavu - zrnitá mříž.
Po chvíli laborování jsem zjistil, že když kryt zasadím do západek na jedné straně, obraz se neruší, ale pokud kryt zasadím kompletně, obraz se rušit začne.
I to mne napadlo, že se musel uzavřít nějaký "obvod", videorekordérová skříň je bakelitová, tudíž to muselo být kovové. Hledání nebylo těžké, na spodní straně rekordéru je plechový chránič, jenž se dotýkal krytu z obou stran. Odstranil jsem jej a obraz se rušit přestal.
Čili shrnutě řečeno: Kryt nesmí s chráničem tvořit "uzavřený obvod", přestože je chránič uzemněn s bakelitovou skříní šroubky, sic se obraz rušit začne.

Je dobré hrany chrániče něčím odizolovat, aby se nedotýkaly kovových hran stínicího krytu.

Velice Vám děkuji za rady, přátelé, velmi mi pomohly.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “