Impulzaky-paralelne???

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
dudo02

Impulzaky-paralelne???

#1 Příspěvek od dudo02 »

Ahoj.Chcem sa opytat,je mozne zapajat impulzne zdroje paralelne ako to je napr. u traf.?Kvoli zvyseniu vykonu?Mam na mysli napr. PC zdroje...

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od breta1 »

Lze

dudo02

#3 Příspěvek od dudo02 »

dakujem pekne 8-)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

A nebude tak jeden dodavat mnohem vetsi vykon ne z druhy? Vzhledem k tomu ze maji napeti vystupu hlidano relativne presne.
Internet - metla lidstva

dudo02

#5 Příspěvek od dudo02 »

To by mi v podstate ani nevadilo.Hlavne je aby to ten vykon dodalo.Ale neviem co mas presne na mysli,sku upresnit...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od rezis »

dudo02 píše:To by mi v podstate ani nevadilo.Hlavne je aby to ten vykon dodalo.Ale neviem co mas presne na mysli,sku upresnit...
ze pokud bude jeden dodavat 12V a druhy 12,1V tak to az do pretizeni pothne ten jeden. Az ho pretizis pojede ten druhy ale ten prvni ti shori. Chtelo by to nejake vyrovnavaci odpory. Nebo dva stejne a jen jednu ridici elektroniku
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
stephunk
Příspěvky: 395
Registrován: 19 lis 2006, 01:00
Bydliště: Žilina

#7 Příspěvek od stephunk »

no radšej by som to nerobil, neviem ale niečo mi hovorí že je to možné ale aj tak nie.
S jednou riadiacou elektronikou tieź nie-potrebuješ monitorovať oba sekundary-dosť zásah do zapojenia,zdvojiť budiče+diody, kondy,usmerňovač,vyrovnávacie odpory čosi vyriešia, no možno nastane 'kvázi' interferencia tak ajaja, no nedoporučujem...
Zvlášť ak ide o pc zdroje-bude asi ohňostroj, no poskúšaj šťastie,nie život,zaujíma ma výsledok :bordel:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Natvrdo by som to neriskoval, akurat tak cez diody. Kazdy zdroj pripoj cez ampermeter - potom uvidis, ci to ma zmysel alebo nie.
Ked si chces dat dva zdroje do PC, tak tam je to jednoduchsie - jednym mozes napajat dosku a druhym mechaniky a ventilatory. Ale jeden na dosku a druhy na grafiku s externym napajanim - to by som tiez neriskoval, lebo na grafike moze byt spojene externe napajanie s napajanim z AGP slotu.

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Marcelto »

Podľa toho aké zdroje z PC použiješ, tak ako ti už napísali tak ak bude mať jeden len o trocha väčšie napätie tak ti to bude všetku záťaž držať on a ak sa preťaží tak keď je to z tých lepších tak sa ti vypne a hneď na to nabehne ten druhí ale ten tú záťaž samozrejme sám neudrží a vypne tiež ! A ak to sú len tie jacné zdroje tak ako tu bolo už napísané zhorí ti ten prví a chvíľku po ňom aj ten druhí.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

rnbw píše: Ked si chces dat dva zdroje do PC, tak tam je to jednoduchsie - jednym mozes napajat dosku a druhym mechaniky a ventilatory.
Nezapomeň v tomhle případě propojit u zdrojů mezi sebou 0V (černej drát), ať jsou oba dva na stejným potenciálu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#11 Příspěvek od stasek »

Já jsem to zkoušel a zahřívaly se naprázdno, tak jsem je připojil přes diody, aby se neovlivňovaly. Pak to šlo bez problémů.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#12 Příspěvek od dudo02 »

Nepotrebujem to ku PC.Kamos ma doma autozosilovac a nema k tomu zdroj a ma stare pc zdroje...S tymy diodami myslis na vystup kladneho polu v priepustnom smere?A skusal si to aj zatazit.Vytiahol si z toho aspon 150% max.vykonu jedneho zo zdrojov?Inac vdaka vam vsetkym za odpovede :D .

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#13 Příspěvek od stasek »

Nebyly to zdroje z PC, ale 2 jednoampérové spínané 12V adaptéry. Zatěžoval jsem to jen na 100%, t. zn. odběr 2A při 12V.

PavelFF

#14 Příspěvek od PavelFF »

Pokud shodné zdroje pøipojíš pøes oddìlovací diody, mìlo by to fungovat .

A když to nepùjde paralelnì, zkus Cimrmanovu metodu - spoj je sériovì:

http://w5jgv.com/tower_of_power/index.htm

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#15 Příspěvek od dudo02 »

A neviete nahodou niekto a nejakej odbornej literature na nete k dannej problematike?

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“