Závada u Panasonic DMR-EX77.

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

Závada u Panasonic DMR-EX77.

#1 Příspěvek od lumca »

Kamarádovi zničehonic po zapnutí (bez vloženého disku do mechaniky) začala na displeji svítit ikona vloženého disku a na displeji se zobrazuje chybový kód U88 a po zapnutí (někdy na několikátý pokus) se zobrazí hláška o problému s diskem a jeho obnově. Poté se rekordér sám vypne a znovu zapne a neustále takto cyklicky zapíná a vypíná. Údajně raguje na povely z DO ohledně vypnutí. nevíte někdo co hlášky U88 znamená? Předem dík za přínosné odpovědi.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »


Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#3 Příspěvek od lumca »

Jak jsem napsal, DISK VLOŽENÝ NENÍ a přesto U88 svítí na displeji. Návod popisuje problém při vloženém disku v mechanice. Takže tudy cesta nevede.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od Philip_Fry »

A zkusili jste to alespoň?

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#5 Příspěvek od lumca »

Zatím ne, kamarád bydlí skoro 100km daleko a cestu k němu zatím nemám. Ale nesedí mi to s tím návodem (ten jsem si stáhnul už včera), tam se píše, že ta chyba je u mechaniky s vloženým diskem, ale on tam žádný disk nemá. Dokonce mu jde ta mechanika běžným způsobem (když se mu jednou z dvaceti pokusů podaří rekordér uvést do provozu ze stavu stand-by) tj. tlačitkem na čelním panelu otevřít a zase zavřít. A disk v ní samozřejmě není.

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od Philip_Fry »

Já bych každopádně nejdřív zkusil to, co je popsáno v tom návodu, pokud to k ničemu nepovede, pak je dost možné, že je vadná mechanika nebo digitální deska, oboje celkem častá závada u Panasoniců.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

lumca- no a co když si stroj myslí, že v něm disk je vložený? Nějaká vada na optických závorách?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “