CB stanice Danita 440 ''oživení''

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
brainiac
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2014, 01:00

CB stanice Danita 440 ''oživení''

#1 Příspěvek od brainiac »

Zdravím, vyhrabal sem ve sklepě starší cb stanici danitu 440, víceméně si ji chci dát do auta ale před sháněním příslušenství chci zjistit jestli vubec nějak funguje.

Jedná se o to že stanice je bez mikrofonu a repra, při napojení na nabíječku svítí a funguje normálně. Zezadu má dvě zdířky na ext. repro, předpokládám že je to na 3,5 jacka, zvládne to i stereo jacka nebo se musí použít mono? Za další chytnu někoho ikdyž k stanici není ani anténa jen asi 4m anténího kabelu?

Počítám že bych mohl někoho chytit i když stanice bude bez mikrofonu.
Poradí mi někdo? 8-)

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Reprák by měl být uvnitř + má výstup na extérní, kde stereo jack v mono zdířce fungovat bude. Podle schématu je ten mikrofon pouze samotný elektret + spínač, takže to nahradíš jednoduše.
A pro anténu zkus nějaký návod, nebo použij tu, co máš v autě.

Uživatelský avatar
brainiac
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2014, 01:00

#3 Příspěvek od brainiac »

tak sem vyjel na kopec a stanici připojil na anténu ale při zapnutí nevydává žádný zvuk ani nechrastí repro, nemělo by to nějaky zvuk aspon vydávat? :(

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

Schéma máš?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
brainiac
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2014, 01:00

#5 Příspěvek od brainiac »

nějaké jsem našel, ale posledně sem byl rád že jsem rozchodil elektronkové radio :D takže na toto si netroufnu a dám to na vyzkoušení popř. opravu v servisu 8-)

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

#6 Příspěvek od DKL »

Pøipojený mikrofon je nutný i pro pøíjem. Snad u všech CB vozidlovek klíèovací pøepínaè v klidové poloze pøipojuje zemní vývod reproduktoru.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Sorry, ale na co jsem ti psal, když tam neumíš kliknout na schéma, kde je vše patrné, co bys měl udělat.

Uživatelský avatar
brainiac
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2014, 01:00

#8 Příspěvek od brainiac »

jo, promin sem to přehlédl. Ale i tak je shéma to samé co jsem našel na netu a nevyznám se v něm.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Pravej poťák je umlčovač. Pak není nic slyšet. Mám ji doma, pokud bys něco potřeboval vědět. Ale už asi 20 let nebyla zapnutá. :)
Jirka

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#10 Příspěvek od Standa99 »

Aha, tak pro nahození repráku spojíš piny 2 + 5 na konektoru a musíš slyšet aspoň šum (squelch nesmí být naplno, dále je tam nějaký přepínač a ten bude přepnutý na CB).
A pro funkčnost buď seženeš originální "majk" (nebo z jiné stanice podobný přizpůsobíš), nebo si ho vyrobíš z isostatu (bez aretace) a elektretového mikrofonu.

Uživatelský avatar
brainiac
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2014, 01:00

#11 Příspěvek od brainiac »

jen abyste věděli :-) prej je tam špatný filtr, oprava 500+za majk 500 což je více než půlka ceny nové danity takže asi se vrátí zpátky do šuplíku :/

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#12 Příspěvek od Standa99 »

Pokud něco sháníš, tak bych vyhrabal Elix Giant (410 kanálů)?

Uživatelský avatar
ok2moa
Příspěvky: 13
Registrován: 14 bře 2014, 01:00

#13 Příspěvek od ok2moa »

Špatný filtr? To je mi trochu podezřelé. S tím jsem se setkal jen jednou to u vysílačky, která měla za sebou dost brutální zacházení při letecké přepravě - mf filtr měl doslova mechanicky uklepaný vnitřek od nožiček.
Škoda že jsi to už dával do toho "servisu" - někteří "servisáci" občas některé problémy vyrábějí sami :-(

Doporučuji nejdřív zkusit postup s propojením pinů - NEPOPLEŤ si je ať s vysílačkou nezavysíláš bez antény! Squelsch dej úplně na minimum (doleva) a volume dej tak do poloviny, přepínač CB/PA musíš mít na "CB".
Pokud i tak nebude šumět tak to bude něco z toho:
1. pokud nebde slaboulince šumět ani při max. volume, tak odpojený reprák uvnitř stanice nebo zničený koncový NF zesik
2. pokud bude slabě šumět a když dáš vol. na max. tak bude sice šumět ale ne moc extra nahlas, tak může být rozladěný FM demodulátor
3. pokud bude šumět ale nikoho tam nenaladíš, tak připoj nějaký kus drátu (alespoň 2m) - na příjem to nevadí a zkus proladit všechny kanály. Měl bys slyšet alespoň nějaké změny v šumu nebo výskyt nějakého rušení, případně i nějaké protistanice
4. pokud budeš ladit a nebudeš slyšet ani změny v šumu které by poukazovaly na lokální rušení, tak je bohužel něco s mezifrekvencí.

Co se týká opravy tak cena je dobrá - bohužel

Vím, že to je popis nic moc ale na dálku se nic moc analyzovat a opravit nedá. Kdysi jsem na CB začínal a předchůdce této vysílačky znám skoro nazpaměť... :-)
Jestli máš alespoň trochu pojem o elektronice, tak podle schématu se to dá opravit i svépomocí - kdyžtak mi napiš zprávu a domluvíme se.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

to OK2MOA: Špatný filtry jsem už měnil ale byly to ty divný válečky co dávali v Přelouči do ty srandy jménem OR27. I když s OR27 bylo spojení spíš "vidím tě, ale neslyším" tak se mi s těma pár desítkama mW povedlo i dálkový spojení. Ze srandy jsem místo pendreku připojil bez jakýhokoliv nastavování 5/4 anténu a domluvil se za 59 s klukama na Černý Hoře, to je nějakejch 85 km. :)
Jirka

Uživatelský avatar
brainiac
Příspěvky: 14
Registrován: 11 bře 2014, 01:00

#15 Příspěvek od brainiac »

Takže, konektor jsem propojil, snad správně viz obrázek :/
Jinak po projení stanička šumí, ale málo skoro až nepostřehnutelně, pokud dám ucho na reprák tak to slyšet jakžtakž de. Při přehazování kanálů žádná změna takže mě nepadl ten fm modulátor, dá se to nějak seřidit?
Přílohy
IMG_20140320_151125.jpg
(157.79 KiB) Staženo 170 x

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“