TV Samsung LE32B450C4W - nejde dostat ze stand-by

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

TV Samsung LE32B450C4W - nejde dostat ze stand-by

#1 Příspěvek od JirkaCZ »

Ahoj, televize viz. nadpis stále jen svítí červeně ledka a nejde zapnout.

Při připojení do sítě dioda jednou blikne a potom blikne následně ještě při pokusu o zapnutí ale pak už nereaguje na žádné tlačítko.

deska zdroje je Fortron FSP118-3PI01, PN: BN44-00260C

kde může být chyba, popřípadě bude stačit výměna zdrojové desky? Hledal sem tady na bastlírně podobný problém ale našel jsem jen s HDMI to se mě netýká.

Díky za radu :)

Jirka


Postřehy: televizi mám rozebranou a ještě jsem se díval na kondenzátor u destičky s tlačítky pro zapínání a televize někdy zapnout jde ale jakmile ji zapnu a pak vypnu a vyndám ze sítě, už zase nejde... nějakou dobu ji nechám v klidu a nebo pak nereagují tlačítka vůbec a jen svítí červená dioda a pak zase jde...

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

Co tak skusit tu lokalnu klavsenicu úplne odpojit a skusit to len ovladacom?

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#3 Příspěvek od JirkaCZ »

ne, bez výsledku, televize občas zapne a občas ne, napadli mě kondíky na zdroji ale ty jsou vizuálně v pohodě, jasně nemusejí být... jinak nevím...

když už se telka zapne, tak funguje naprosto všechno ale jakmile ji vypnu do stand-by tak už se ani nerozsvítí ta červená ledka... následuje vypojení ze zásuvky a další kolo náhodných pokusů o zapnutí...

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#4 Příspěvek od lintik »

to je studenák

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#5 Příspěvek od JirkaCZ »

no je to klidně možné, zkusím ten zdroj vzít do práce a mrknout na to pod lupou, jestli něco neodhalím...

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaCZ »

Ahoj, tak jsem trochu měřil a zkoumal.

TV už nejde zapnout vůbec.

Na pinu STB 5.3V naměřím 5,1V pak jsou tam další piny 5,3V a nějaké 13V na všech je 0 V ale to asi proto, že TV je ve standby a čeká na povel...

Pokud však natvrdo odpojím ten 30 pinový kabel co jde ze zdroje do hlavní desky, tak se televize spustí, samozřejmě, že jen podsvícení ale dále potom naměřím na všech pinech správná napětí jak mají být. Jakmile ale konektor opět připojím, TV zhasne a opět to samé jak na začátku.

S toho usuzuji, že je tedy vadná deska BN41-01165A.

Zajímalo by mě, jestli ji máte někdo k dispozici okolo 1000,- a nebo jestli by se dala opravit.

Díky :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#7 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
680821
Příspěvky: 38
Registrován: 07 pro 2009, 01:00

#8 Příspěvek od 680821 »

Zdravím,mám obdobný problém SAMSUNG LE37D550K1WXBT zdroj BN44-00493B , zákl. deska BN94-05106J ,po odpojení zákl.desky naběhne podsvícení ,napájecí větve vpořádku,zd nedá povel ON,schéma desky se mi nepodařilo dohledat ,tak nevím jestli SW chyba nebo opravdu vada desky,dík za reakce.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“