Poslech MILITARY transpondérů U.S. Navy a pod.

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xemod
Příspěvky: 3
Registrován: 15 bře 2014, 01:00

Poslech MILITARY transpondérů U.S. Navy a pod.

#1 Příspěvek od xemod »

Najde se tady nějaký posluchač, amatér nebo dokonce "hacker", který má zkušenosti s příjmem těchto zajímavých frekvencí? Něco jsem zachytil kolem 240-260MHz ale nejsem si jist a chtěl bych si to potvrdit než se začnu těšit z posluchačského úlovku... :-)

Samozřejmě potěší i podrobnější informace (např. o UP-Linku), protože to co tam jde slyšet má do military komunikace daleko a do angličtiny ještě dál - rozpravy, kterým sice nerozumím ale je jasné že to jsou "hackeři" co to mají jako CB-čko s dosahem přes půl zeměkoule :-D
Jde tam slyšet španělština, ruština, občas francouzština a italština a nějaké asijské jazyky.

Upozorňuji, že jen tak na scanner s pendrekem bez předzesilovače se to chytit nedá... Já na to mám k dispozici Kenwood TH-F7 + BPF 200-400MHz + nízkošumový předzesilovač.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Vím o tom houby, ale očekávám, že armáda a policie už používá nějaké vymakané šifrování. Můžeš poslouchat leda tak tramvajáky a autobusáky...

Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#3 Příspěvek od buddyns »

Military je oblast kam ani "hackeři" (pokud teda některý v této oblasti jsou) nejspíš nesahají, a pokud ano, určitě by si to nechali pro sebe :)
Pokud jsi někde od Brna, pro nějaký nový frekvence alespoň těch pochůzkářů a ruzných služeb, mrkni se tady

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Hydrawerk píše:Vím o tom houby, ale očekávám, že armáda a policie už používá nějaké vymakané šifrování. Můžeš poslouchat leda tak tramvajáky a autobusáky...
Kdo má AM, může propátrat pásmo od 108 do 136MHz
Např. na 131,600 je slyšet i čeština

a máte posledních pár měsíců na poslech 150,975MHz, pak se ten provoz přesune jinam

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od CZJKP1 »

Já zjistil, že v Praze je živo okolo frekvence 81Mhz a 83Mhz, jsou to záchranky, anebo co. Ale je to zvláštní, je to asi nějáký ,,systém telefonů" poněvaž při jednom zakličování se ozve napřed ,,aktivační protokol" a poté slyším, ale obě dvě strany...

Pak tu mam poznámku:

465-467,5Mhz Taxi ? přepravní služba?
469-470Mhz --II--

Někdy tu mívám živo i okolo 500Mhz ale to už jsou většinou taxíky anebo podobné služby.

taky jsem tu chytal na 449mhz, tak tam kdosi říkal, že si pán přeje, aby byl otevřen další turniket.

Anebo toto, to bylo na 448Mhz na PMR kanále a nevím, co to je https://www.youtube.com/watch?v=8ckcGXz ... G_2uBpkK7w

prostě nahrávka, leč tedy nekvalitní začíná hlasem generovaným počítačem ,,Pozor napětí tři celé dvě desetin voltu, výška šedesát osm metrů", potom je zjevný ,,digitální přenos" který zřejmě tyto informace ještě předává digitálně do nějakého počítače, a potom se zase opakuje ,,pozor napětí tři celé dvě desetin voltu, výška sto osm metrů" a opět ,,digitální přenos" toto se opakuje ještě jednou, výška 168m, napětí 3.1V...

To vypadá, jak kdyby někdo pouštěl sondu, anebo já fakt nevím, co by tohle mohlo být. Sondy který se používají v ČHMU vysílají jen LORANem a na úplně jiných kmitočtech... To zařízení asi jelo na Li-on baterii 3.6V a pak když už to šlo ke třem voltum tak zřejmě ,,přestalo pracovat" protože se i to vysílání přerušilo...

Ale i tuto diskuzi bych přesunul do vlákna ,,tajné šifry či co" anebo podobné.

Uživatelský avatar
ok2moa
Příspěvky: 13
Registrován: 14 bře 2014, 01:00

#6 Příspěvek od ok2moa »

CZJKP1 píše:Já zjistil, že v Praze je živo okolo frekvence 81Mhz....
V praze na cca 465-470MHz jsou down-linky převaděčů různých služeb (UP-linky jsou myslím že o 10MHz níž).
Nahrávku bych sem rozhodně nedával - jednalo by se o porušení "listovního tajemství" a tedy o trestný čin. Poslouchat můžeš ale nesmíš nikde říct (natoš nahrát a reprodukovat) co jsi slyšel - i kdyby to byla kdo ví jaká hovadina...
Samozřejmě pokud někdo pořídí záznam, dá to youtube.com a ty jen zveřejníš odkaz na toto video, tak se ničeho nezákonného nedopouštíš... :-)
Hydrawerk píše:Vím o tom houby,....
Když o tom víš houby, tak proč tady píšeš takové blbosti s tramvajákama a autobusákama?
Xemod napsal, že použil BPF (band pass filter) 200-400MHz - asi ví co dělá protože se chtěl zbavit všeho, co by mohlo na vstupu přijímače způsobovat interferenční rušení v pásmech, které ho zajímají - takže určitě neposlouchal tramvajáky a spol.... :-D
Nic ve zlém ale příště než sem napíšeš "Vímo tom houby...", tak si o daném tématu něco zjisti a pak se snaž konstruktivně vyjádřit a ne psát hned první blbost co Tě napadne...
buddyns píše:Military je oblast kam ani "hackeři" (pokud teda některý v této oblasti jsou) nejspíš nesahají....
Máš částečnou pravdu - ano, policie a milytary používají např. systém Tetra a různé podobné architektury, ale existují staré analogové transpondéry (lineární přenašeče), kterých je na oběžné dráze spousta a ty se dají použít na přenos jakékoliv informace široké 5-35kHz. Jen musíš znát správný odskok a tedy UP-link frekvenci (a to je problém). Potom samozřejmě musíš disponovat vysílačem s výkonem alespoň v řádech jednotek až desítek Wattů a směrovou anténou s kruhovou polarizací.
xemod píše: Najde se tady nějaký posluchač, amatér...
Hacker se Ti asi neozve :-) ale amatéři a posluchači by mohli.
Ověřil jsem si co píšeš a skutečně je to paráda. Použil jsem něco podobného jako Ty, akorát přijímač v trochu "jiné cenové kategorii" (směrem nahoru), anténu jen všesměrovou discone + filtr a předzesilovač a skutečně je toho tam spousta!!!

Pro ostatní uvádím pár zajímavých odkazů:
http://www.radiohobbyist.org/blog/?p=913
http://www.wired.com/politics/security/ ... ntPage=all
http://www.uhf-satcom.com/uhf/

Ten poslední odkaz je nejvýživnější ;-)

Uživatelský avatar
xemod
Příspěvky: 3
Registrován: 15 bře 2014, 01:00

#7 Příspěvek od xemod »

Xemod: Díky za info. Už jsem si vygooglil informací ažaž. Spíš by mne zajímal někdo kdo už to poslouchá nějakou dobu a věděl by i cokoliv "mezi řádky"... :-)

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#8 Příspěvek od monterjirka »

CZJKP1 píše:...
Někdy tu mívám živo i okolo 500Mhz ale to už jsou většinou taxíky anebo podobné služby.
...
Tak to asi ne.
Nad 470MHz je IV. TV pásmo, to ti tam musí pronikat něco z pásma 400 - 470MHz formou zrcadla nebo podobného parazitu.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od CZJKP1 »

bylo to hodně rušený, ale byly to kanály. Taky tu mam poznámku...

465-467,5Mhz Taxi ? přepravní služba?
469-470Mhz --II--

Uživatelský avatar
ok2moa
Příspěvky: 13
Registrován: 14 bře 2014, 01:00

#10 Příspěvek od ok2moa »

...
Naposledy upravil(a) ok2moa dne 28 bře 2015, 08:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#11 Příspěvek od monterjirka »

CZJKP1 píše:...

465-467,5Mhz Taxi ? přepravní služba?
469-470Mhz --II--
kolem 468 MHz jsou České dráhy, to se pozná podle toho, že je tam nosná trvale a pokud neběží nějaká komunikace, je tam i ton.
Mezi 468 - 470 bývají např. trunkové sítě, které používají (používaly) např. dopravní podniky

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“