Úprava napětí nabíječky

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
schusterj
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2014, 02:00

Úprava napětí nabíječky

#1 Příspěvek od schusterj »

Chci se jen zeptat, zda by bylo možné upravit napětí nabíječky pro notebook, mám nabíječku s výstupem 20V / 4,5A,ale pro notebook který mám bych potřeboval 18,5V.Proud by byl ok, je předepsáno 3,5A,tak by byla ještě rezerva. Stačilo by napětí srazit třeba patřičně dimenzovanými do série zapojenými diodami? Nebo to nemám riskovat a raději sehnat originální adaptér?

Díky za každou radu
J. S.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#2 Příspěvek od Honza_dy »

Já bych řekl, že notebook těch 20V v pohodě vydrží, ale neber mě za slovo protože nepíšeš co je to za stroj. Běžně provozuji ntb na jiných adaptérech a rozdíl plusmínus 2V nehraje roli. Třeba mám doma FUJITSU 19V a LENOVO 20V. Konektory jsou stejné a tak vždy vezmu adaptér co je první po ruce. Zatím problém nebyl.

Uživatelský avatar
schusterj
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2014, 02:00

#3 Příspěvek od schusterj »

Je to HP pavilion dv6500

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#4 Příspěvek od Kvicala_r »

A pokud bys měl pochybnosti, není nic jednoduššího, než zdroj rozdělat a trochu mu poladit zpětnou vazbu na výstupu - sám sem tak z nového Lenova (19V) snižoval pro IBM na 16V, když sem si napaječ zapomněl u rodičů a nic jiného než pájka a pár odporů nebylo po ruce :)

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od kulikus »

Snad napíše někdo zkušený v servisu NTB, ale dle mého názoru si NTB dále interně snižuje napětí měniči na 5V a 3.3V a rozdíl ve vstupním napětí 2V nebude kritický.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#6 Příspěvek od MaTTo »

Servisujem Lenovo produkty a zo skoleni a servisnych materialov je tolerancia vstupneho napätia +- 10% takze Vas adapter je vhodný pre daný notebook.
Tých 10% je ako minimálna hodnota, niektorý výrobcovia základných dosiek pre Lenovo uvádzajú aj 15% toleranciu .
Naposledy upravil(a) MaTTo dne 02 dub 2014, 23:04, celkem upraveno 1 x.
Doing service for those who do .
Notes : ThinkPad T420 + ThinkPad X220 .
We make the tools, you make them do .

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#7 Příspěvek od Peterseal »

Ved ked si uvedomis, ze za tym konektorom mas este vela step-down menicov, tak ta odchylka je v pohode. Z toho napätia nie je priamo NIC napajane, vsetko cez menice, ktore maju spätnu väzbu, cize je to O.K.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“