Konec XP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Ten M$ "antivirus" hrozne zerie vykon (pamat aj CPU). Ked sa nainstaluje na slabsie PC, tak ho to uplne zabije.

Uživatelský avatar
Carel
Příspěvky: 572
Registrován: 16 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumava

#17 Příspěvek od Carel »

Já mám dva OS,WinXP a Linux oba na jednom HDD.Na WinXP mám antivir Avast a někdy měním na Aviru a widle používám jen,když nějaký program nejde na Linuxu.Má to sice nevýhodu,že musím restartovat PC,nebo při startu předem vědět,co chci dělat :(

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

judeware píše: jsi zkušený počítačový bard věkem min. 30 let od maturity, a tak by ses mohl konečně zlepšit v psaní jednotek (např. 3GB). 3 gigabity paměti RWM-RAM totiž zcela určitě v PC nemáš. :wink:

Petr de Zviqov
To není o bitech a bytech, to je jen o rychlým psaní a překlepech malý a velký písmena. :roll: Jinak jestli ti to vadí, tak je tu k opravám gramatiky a hrubek možná čtvrtina příspěvků. :) Tak proč musíš šťourat jen do mě? :wink:
Jirka

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#19 Příspěvek od TAKJAN »

rnbw Vůbec o něm nevím, prostě si běží

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#20 Příspěvek od keemo »

Dnes som sa presvedcil ze ten "antivir" je asi jak cednik deravy... kludne mi do kompu pustil havet na tezeni bitcoinu a este cosi a vobec mu to nevadilo.... tak davam otazku do placu-ma niekto tip na free antivir ktory by obcas aj nieco pochytal a pripadne by nebol nenazrany a bol schopny bezat na jednojadru s XP (segrin komp)?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Avast - je free, ale je to taky velkej panikář (hodně falešnejch hlášek).
AVG má taky free verzi, ale nedokážu posoudit jeho schopnosti - protože používám plně placenou a kompletní AVG sadu.
Pro oba dva bez rozdílu platí, že je nelze mít v kompu bez aspoň základního uživatelskýho nastavení, protože to co je v nich jako default je pro uživatele naprosto šílený - například když se spouští kontrola celýho systému i disku ihned po spuštění systému, je počítač po každým startu cca půl hodiny (v tom nejlepším případě) nepoužitelnej, jak antivir vytíží systémový zdroje...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

TAKJAN píše:rnbw Vùbec o nìm nevím, prostì si bìží
Bez HW konfiguracie je tento udaj o hovne. Ak mas Core i7, tak je to mozne. Ale skus to nainstalovat na notebook s Celeronom M.

Ked som kedysi pouzival Windows, tak som antivirus nikdy nemal. Ale pre neznaleho pouzivatela je to nutnost. Ale ked stahuje a spusta nejake pochybne veci, tak ho to nezachrani.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#23 Příspěvek od keemo »

ano aj u mna v kompe si MSE bezi tak ze o nom neviem-a potom len cucim co sa mi to v kompe usadzuje za bordel...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#24 Příspěvek od TAKJAN »

Trvalé mi běží okénko s connection meter, kde vidím tok dat na netu a vytížení procesoru. POkud je něco nenormální, vidím.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#25 Příspěvek od Duvsan »

O aktualizáciach tu pred časom bola dlhá debata. Niektoré z nich plátajú bezpečnostné diery v systéme. Ono na mnohé sa príde až v ostrej prevádzke. Raz mi rozhodili touch-pad, treba mať bod obnovy. Ale niektorí si budú tvrdiť to svoje...
Inak prešiel som na Linux.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“