Krups xp4000/4020

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pesir
Příspěvky: 7
Registrován: 09 dub 2014, 02:00

Krups xp4000/4020

#1 Příspěvek od pesir »

Dobrý den,
po zapnutí kávovaru z něj teče voda do spodní nádržky. Může někdo prosím poradit co s tím? Kromě sběrny odpadů, na to jsem došel sám :) Voda je teplá a teče i když nastavím nahřívání. Dík za rady 8-)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Tím, že začne téct myslíš to, že se rozjede čerpadlo?

Reaguje to nějak na otáčení knoflíku (např. to, z to čeho ta voda teče)? Není už díravé topné těleso? Bylo by dobré zkontrolovat elektroniku jestli není prostřelený tyristor.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#3 Příspěvek od lintik »

ohryzek36 píše:Tím, že začne téct myslíš to, že se rozjede čerpadlo?

Reaguje to nějak na otáčení knoflíku (např. to, z to čeho ta voda teče)? Není už díravé topné těleso? Bylo by dobré zkontrolovat elektroniku jestli není prostřelený tyristor.
a je to vůbec možné že prostřelený tyristor způsobí vytékání vody ??? to je nějaká blbost :roll:

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#4 Příspěvek od ohryzek36 »

Tož, když se ti prostřelí tyristor, tak po spuštění pressa hned začne čerpadlo čerpat vodu - ale ventily jsou pořád nastavené v klidové poloze, při které se vypuští voda z tělesa do odkapávací misky, takže ta se začne napouštět vodou.

Pochybuju, že by se tazatel tak blbě ptal, kdyby mu jenom presso teklo naprázdno spodkem - rozebrat a zjistit závadu už musí sám a nikdo mu tady nebude hledat upadlou hadici, když to presso má na stole on.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#5 Příspěvek od keemo »

Proc blbost? Kolega to popsal jasne. Tym tyristorom asi bude ovladane cerpadlo

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#6 Příspěvek od lintik »

jo aha chápu -díky :idea:

Uživatelský avatar
pesir
Příspěvky: 7
Registrován: 09 dub 2014, 02:00

#7 Příspěvek od pesir »

Na otáčení knoflíku reaguje normálně, jen když je v poloze 0 nebo nahřívání tak jede čerpadlo a a voda protéká do odkapávací misky. Když ho otočím na presso tak voda teče tam kde má. Tak to vypadá na ten tyristor. Dá se někde koupit? Mám to rozebrané, tak bych to zkusil vyměnit. Jo hadice jsou ok. Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#8 Příspěvek od ohryzek36 »

No, tyristor je tam 2P4M (je to na něm napsané) - jestli je opravdu vadný (zkrat a-k) tak ho mají třeba v GESu.

Pochopitelně to tím tyristorem být nemusí...

Uživatelský avatar
pesir
Příspěvky: 7
Registrován: 09 dub 2014, 02:00

#9 Příspěvek od pesir »

Ale je to nejpravděpodobnější...dá se to nejak změřit jestli je vadný? Né že bych měl čím, ale soused snad něco má ;)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »


Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#11 Příspěvek od ohryzek36 »

Ten tyristor stačí proměřit na zkrat mezi anodou a katodou (už jsem to sem psal), jestli ty dvě nohy ve zkratu nejsou, tak je nejspíš v pořádku a vadné je něco jiného - třeba něco u přepínačů a presso si pak myslí, že tu vodu má opravdu čerpat. Prostě bez měření to moc jednoduše nejde.

Uživatelský avatar
pesir
Příspěvky: 7
Registrován: 09 dub 2014, 02:00

#12 Příspěvek od pesir »

Zdravim, tak jsem konečně pořídil pájku a tyristor jsem vyměnil, ale závada nevyřešena. Nějaké jiné nápady? Díky

Uživatelský avatar
pesir
Příspěvky: 7
Registrován: 09 dub 2014, 02:00

#13 Příspěvek od pesir »

Nebo že bych ho tam napájel blbě? Ale to snad ne...

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#14 Příspěvek od ohryzek36 »

Proměř ostatní součástky na desce - jak už jsem (v tomto vlákně dvakrát) psal, tyristor vadný být nemusí (pokud nemá zkrat a-k tak ani nebude) a závada může být někde jinde.

Uživatelský avatar
pesir
Příspěvky: 7
Registrován: 09 dub 2014, 02:00

#15 Příspěvek od pesir »

Tak, a teď jiný problém :) čerpadlo sice hrčí jak blázen, ale voda neteče :) asi navštívím ten sběrný dvůr :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“