Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#586 Příspěvek od radioelectrum »

to Hill ta bedýnka tam byla pouze jedna, jinak bych bral obě.
to Konosuke nebylo to zadarmo, vždy musíš nějak podmáznout, jinak tě příště již nenechali se tam hrabat.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#587 Příspěvek od konosuke »

Ano já vím...2 plechovky piva z Lidlu řeší situaci...gramo jsem dešifroval jako NZC 121 podle 4 otočných potencáků vlevo od talíře z pohledu obsluhy ale to rádijko je jaké ? Určitě znám ale typ si nevzpomenu.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
milous2
Příspěvky: 791
Registrován: 29 čer 2011, 02:00
Bydliště: u Kolína

#588 Příspěvek od milous2 »

ale to rádijko je jaké ? Jestli to není vtip,tak za sebe tipuji Selena? Jaká řada si netroufnu vyřknout :lol:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#589 Příspěvek od konosuke »

Na ulici u Jablonce, tam jsem potkal tři Japonce.
Neměl vůbec pochyby, toť špioni z Toshiby.
V podpaží totiž nesli každý magič z Tesly.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#590 Příspěvek od lintik »

rnbw píše:Pri kontajneroch som nasiel radio/CD+MP3/kazetak Philips AZ1316. Tesil som sa, ze sa tym pohram. Ale som sklamany - vsetko funguje :lol:
Bol tam aj napajaci kabel. Len dialkovy ovladac chyba.

Minule som priamo z kontajnera vybral cele PC - Celeron 2 GHz, 512 MB RAM, 80 GB HDD, grafika, sietovka, CD-RW/DVD mechanika. Bolo nutne to ocistit a vymenit elyty.
To je přesně můj příklad .něco najdu u kontejneru a už se těším jak si pohraju a nejvíc mě nas.. když to funguje :x

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#591 Příspěvek od dudo02 »

Nasiel som v pivnici staru vodaren vyrobenu v roku 1962.Nakolko som zacal zahradkarcit ,obetoval som sviatky a dal som sa na repas.Cerpadlo je nove-motor a nadoba povodne.Dobry pocit z vysledku-na nezaplatenie :) ...
Přílohy
IMG_20140422_175011.jpg
(133.52 KiB) Staženo 45 x
IMG_20140422_174721.jpg
(129.62 KiB) Staženo 39 x
IMG_20140422_174604.jpg
(138.44 KiB) Staženo 34 x
IMG_20140412_193712.jpg
(134.88 KiB) Staženo 32 x
IMG_20140412_193703.jpg
(101.51 KiB) Staženo 35 x

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#592 Příspěvek od termit256 »

Nechal sis udelat revizi (tlakovou zkousku)?
Revizak rikal, ze pri roztrzeni tohle dokaze odfouknout strechu z domku jako nic.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#593 Příspěvek od cackler »

Jestli vidim dobře, že to tlakuje na 2 bary, tak se nic nestane... začne téct...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#594 Příspěvek od Celeron »

Aby vodárna stále necyklovala, tak v tý nádobě musí být asi 1/2 vzduchu. Odhaduju, že to je 50l nádoba. Taky záleží, na kolik je tlakovej spínač, já ho mám například zap 4,6 bar, vyp 5,3 barů. Pokud nádoba praskne ve vodě, nic se neděje ale pokud by to bouchlo nad vodou, 5 barů x 25 litrů = 120 litru vzduchu už nějakou energii má. Barák by to nezbořilo ale okna by šly ven a stát bych u toho nechtěl.
Viděl jsem při testu prasknout při 300 barech 10l tlakovou láhev plnou vody, jen to křuplo a voda trochu vytekla. Ale taky v obci poblíž při výpadku elektriky položila vařeníchtivá ženská poloprázdnou PB 2kg láhev na nevypnutej elektrickej sporák a když zapli elektriku... tak se barák rozvalil a byl na shrnutí....
Prý praská kolem 80 barů a má asi 3-4 litry?
Jirka

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#595 Příspěvek od dudo02 »

Nadoba ma 100l-pri natlakovani 2,5bar je 2/3 voda a 1/3 vzduch.
Reviziu som nerobil-opakovane som natlakoval nadobu na 4 bary(max.pracovny tlak nadoby uvedeny na stitku)-netusim o kolko sa pri revizii tato hodnota prekracuje....Hoci bola vodaren dlhodobo nefunkcna ,nadoba bola plna vody.Pri vypustani som sledoval vodu a ta nebola nejako extremne korozna...
Prevadzkovy tlak nadoby je 1,5 - 2,5bar.

No este ma caka vycistenie studne a nasledny rozbor vody.
Pokial vyhovie ako pitna bude super.Pokial nie ,tak posluzi na zahradu a pri rekonstrukci sa z nej spravi vedenie na splaskovu vodu.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#596 Příspěvek od Sadra17 »

já bych s 2 bar nemoh fungovat výdyt ta voda skoro neteče 8O já tlakuju na 5cca spínám 3.5 cca :lol:

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#597 Příspěvek od dudo02 »

Zalezi aj na tlakovych stratach...Vyskovy rozdiel ,kolena a aj samotne vodorovne vedenie predstavuju odpor.Pri minimalnom prevadzkovom tlaku(u mna 1.5bar) ,vyteka voda z 3/4colovej hadice dlhej 10m ,pri prevyseni 2m celkom slusnym prudom ,ktory bohato postacuje na zalievanie zahradky.Este to potrebujem potlacit dalsich 70m vodorovne do zahrady ,takze uvidim...Je mozne ,ze budem musiet upravit spodnu hranicu prevadzkoveho tlaku na vyssiu hodnotu.S vrchnou velmi hybat smerom hore nechcem-kvoli pretazovaniu cerpadla...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#598 Příspěvek od radioelectrum »

předevčírem jsem dovezl toto video. Blaupunkt RTV846 což ve své době byla si špička. Zdá se že funguje. Zkusil jsme i DO Panasonic a chodí s ním.
Přílohy
RTV846.jpg
(52.29 KiB) Staženo 59 x

Uživatelský avatar
Sesi
Příspěvky: 287
Registrován: 31 pro 2007, 01:00

#599 Příspěvek od Sesi »

termit256 píše:Nechal sis udelat revizi (tlakovou zkousku)?
Revizak rikal, ze pri roztrzeni tohle dokaze odfouknout strechu z domku jako nic.
Výbuch, ovšem bojleru zkoušeli v Bořičích mýtů. Akorát k tomu je potřeba vyřadit termostaty (provozní i havarijní) a také pojistný ventil. Pak je možné při vysokém tlaku ohřívat vodu na teplotu hodně přes 100°C, nádoba to nakonec nevydží a uletí dno. Pak je to opravdu jako raketa s devastujícími účinky.
Ale k tomu je potřeba mít vodu v nádobě hodně ohřátou a tedy pod vysokým tlakem, pak je v ní uchováno velké množství energie. Při roztržení nádoby se ta energie velmi rychle uvolní a poklesem tlaku se voda rychle začne měnit na páru, což zajistí efekt rakety jako bonus.
V reálu u bojleru tomu samozřejmě zabrání termostaty a také pojistný ventil. V provozním stavu jsou podmínky (teplota, tlak) hluboce pod parametry nutnými pro roztržení - takže i prorezlá nádoba starého bojleru začně téct, určitě se neroztrhne.
Obdobně u tlakové nádoby vodárny, tam ani voda není ohřátá, tj. má zase méně uchované energie.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#600 Příspěvek od Celeron »

radioelectrum píše:předevčírem jsem dovezl toto video. Blaupunkt RTV846 což ve své době byla si špička. Zdá se že funguje. Zkusil jsme i DO Panasonic a chodí s ním.
Bodejť by nechodilo. Vždyť to je jen přemalovanej Panasonic NV-S 1000. Mám ho doma, nedávno jsem tu řešil spojku na motoru výtahu. Lepší S-VHS video tenkrát v relaci do 50 000,- snad ani neexistovalo. Tedy to co máš není plná 1000 ale malinko očesaná. Z fotky vidím, že chybí pár přepínačů v svislým panelu. Odklápěcí panel je ale úplně stejnej. Dálkáč k tomu asi nemáš, originál je docela velký rozkládací monstrum s kupou funkcí, který ani nejsou na panelu. Ale viděl jsem ho ke koupi někde na netu.
Jirka

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“