gigabyte GIGABYTE MA770-DS3 zkrat napájení CPU

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

gigabyte GIGABYTE MA770-DS3 zkrat napájení CPU

#1 Příspěvek od ARDO »

dostal se mi tento PC s tímto MB,že nejde vůbec zapnout.(jen problikne na 1s)

majitel říkal,že čistil chladič procesoru.čili jsem sundal CPU a samozřejmě měl dva piny ohnuté dolů a byly spojeny.podařilo se mi je narovnat.

vrátil cpu zpět a nic.po vytáhnutí 8 pinu zdroje (pro napájení CPU) se PC rozjede.Pc se nerozjede s tím zapojeným 8 pinem ani když vytáhnu CPU ven.čili bude zkrat na desce že?

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Ak si odstranil skrat kontaktov v sockete, tak bude v skrate nejaky mosfet v menici napätia pre CPU. Zmeraj tie mosfety.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od ARDO »

v socketu jsem neodstranoval nic :-)Ale přimo na pinech CPU (ty nožky byly ohnuté k sobě. proměřím mosfety :-)

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#4 Příspěvek od Peterseal »

Aha, hej, je to AMD doska... No kazdopadne zmeraj tie mosfety, niektory z nich bude v skrate.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

jojo díky :-) a když bych našel ten vadný,odpájel ho.tak mohu si to dovolit zapnout ne? jestli opravdu je zkrat vyřešen

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#6 Příspěvek od Peterseal »

Mozes to zapnut, ale nic sa nestane, bez toho mosfetu nebude ten menic fungovat, cize CPU nebude mat napajanie. Najst vadny mosfet a vymenit ho. A dufat, ze zo sebou nezobral aj budenie.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Nie dufat, ale zmerat!

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#8 Příspěvek od Peterseal »

To budenie ci odislo tazko bez osciloskopu zisti...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Diodovy test na multimetri vacsinou odpaleny vystup odhali.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#10 Příspěvek od ARDO »

bohužel ted u toho nejsem,ale uvidím tedy co a jak.ještě hlavní věc pro upřesnění.když tedy odpojím z MB ten 8pin konektor,tak se vše rozběhne (větráky atd...) ale když přidržím tlačítko power (i třeba minutu) tak se PC nevypne) je to jen kvůli teto závadě? nebo by se mel vypnout i tak ?

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#11 Příspěvek od ARDO »

tak jsem se konečně k této MB vrátil. všechny FETy mají při měření diodovým testem stejné hodnoty. Žádný není ve tvrdém zkratu.Jsou zde
použity 2SK3918 a 2SK3919.

Zaráží mne ale jedna věc.při vložení CPU je na všech FETech zkrat mezi DRAIN a source.Po vyjmutí CPU ten zkrat zmizí. Ale MB nejde zapnout ani bez procesoru. Nevím jak tedy najít v čem je chyba :cry:

Pustit do toho konektoru pro napájení CPU 12V ale z reg.zdroje a čekat co se bude hřát je asi zhovadilost že?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Praveze je to velmi dobry postup. Tiez pouzivam na hladanie skratov. Treba zacat s mensim prudom a kontrolovat teplotu. Ak sa nic neda zistit, tak prud postupne zvysovat.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“