Pomozte s WIN XP

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radim
Příspěvky: 305
Registrován: 17 srp 2013, 02:00

#16 Příspěvek od Radim »

Hm, nedá mi si nerýpnout.
9 roků staré PC, to už se musí počítat s tím, že s poměrně velkou pravděpodobností klekne a data na něm budou nedobytná. Tudíž je vhodné ty data mít i jinde, třebas jen jednou týdně stáhnout na přenosný disk přes USB.
A ještě jedna věc. Procesor 3 giga 9 let starý, chlazení vodníkem, které v době pořízení PC asi muselo být lepší alternativa než klasické chlazení - člověče, kolik ti to žere?
Pokud to používáš víc hodin denně, moh jsi mít už 2 - 3 roky v počítači novou desku s novou Pc architekturou, třeba Ivy Bridge nebo Haswel, která za nečinnosti omezuje výkon procesoru a desky na pár desítek watt, případně pokud by jsi chtěl šetřit ještě víc a smířit se proti tomu starému procesoru s menším poklesem výkonu, tak třeba nějakou lepší desku s Atomem. Měl by si novou desku, problémy s odchodem PC minimální a náklady na výměnu možná už splacené úsporou elektřiny.

Uživatelský avatar
reman
Příspěvky: 100
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#17 Příspěvek od reman »

Ježiši co pořád tady někdo straší úsporama?To jsi z té zelené mafie nebo od ekoteroristů? Já mám doma 2x Pc P4 3GHz na 500W zdrojích a po zkušenostech jedou nonstop, vypínám je jen pokud jedu na dovolenou. Díky tomu i takto staré PC jedou v pohodě a nehodlám podlehnout idiotským tlakům na zvyšování výpočetního pseudovýkonu a snižování spotřeby upgradem ještě několik let.V lampičkách a lustrech mám klasické 100W Járovky, a Bursíci ať si trhnou ploutví.
Tak už vím co tomu je - je to pokažené :-) !

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“