Kde nechat vyrobit předlohu pro výrobu DPS ?

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

Kde nechat vyrobit předlohu pro výrobu DPS ?

#1 Příspěvek od hakamusai »

Zdravím,kde nejlíp a nejrychleji nechat vyrobit předlohu pro výrobu DPS fotocestou ?

Uživatelský avatar
vicious
Příspěvky: 635
Registrován: 10 srp 2007, 02:00
Bydliště: 3 km od Humenného

#2 Příspěvek od vicious »

Najlepšie v nejakej reklamnej agentúre, keby si uviedol bydlisko, skôr ti niekto dá tip. V Košiciach napríklad na Hlavnej 80, neviem názov, niečo production

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

hakamusai
pokud budeš chtít kvalitní předlohu tak na nějaké copy centrum zapomeň a najdi si nejbližšího výrobce DPS a nech si udělat předlohu na fotoplotru (počítej s tím že to není levné)
pokud se jedná o jednoduchou jednostranku kde nezáleží na přesné geometrii, vytiskni ji na laseru na folii pro laserovky
pokud chceš geometricky přesnou, vytiskni ji na nějakém inkoustu s pigmentem na folii pro inkoustovky

error opravený

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od hakamusai »

V okolí bydliště mi to kloudně nikdo neudělá (už jsem obcházel a ptal se).

jj,chtěl bych kvalitní předlohu.:) Kdo to kvalitně dělá,to se právě zkouším ptát tady. Ingoust s pigmentem -to je atramentová tiskárna ?

Občas se stane,že potřebuju rychle vyrobit DPS(ze 100% jednostrannou) a to je problém.Zkoušel jsem všechny běžný způsoby a zatím nejdem s výsledkem spokojen.Nejlepší výsledek byl nažehlováním s fólií od GES (takřka 100%,ale ne 100%).
Dnes si s tím hraju celý odpoledne.Zkoušel jsem několikrát fotocestu- osvit jsem vychytal,selhala předloha (tištěna na pauzák laserovkou v rozlišení 1200,plochy to prostě pořádně neumí).Před chvilkou jsem zkusil nažehlit natisklej křídovej papír.Vypadá to dost dobře,je to na DPS přenesený všechno.Zkusil jsem ten cuprexid dát na chvilku do acetonovejch par,tak se uvidí.Je v tom i SMD,o to je s tím větší problém.
Na youtube jsem viděl vypalování fotocuprexidu laserovou diodou na CNC -to by se mi zamlouvalo,ale to je nad moje možnosti.

Tak mě to nepotěšilo,ale dneska nejlepší výsledek.
http://postimg.org/image/w4zl015g7/full/
Přerušenej spoj je pouze jeden,je tam dost špíny co vypadá jako průstřely.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

vytiskni to na folii pro laser, budeš mít lepší výsledky :wink:

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#6 Příspěvek od hakamusai »

Jakou gramáží se to tiskne ? Používám SAMSUNG ML-2165W a ta nemá volbu tisk na fólii -bude to potřeba odzkoušet.
Dávají se dvě fólie na sebe aby to bylo OK ?

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od taz »

Z mé víc jak 30 leté zkušenosti výroby desek fotocestou je , že inkoust (epson) a folie pro inkoustovky, nic lepšího momentálně není + negativní fotoresist

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od hakamusai »

taz píše:Z mé víc jak 30 leté zkušenosti výroby desek fotocestou je , že inkoust (epson) a folie pro inkoustovky, nic lepšího momentálně není + negativní fotoresist
Negativní fotoresist jsem před časem koupil na eBay,ale nezkoušel jsem to.Čím se to ředí,čím vyvolává osvícenej DPS.Můžeš popsat postup ?

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kony2807 »

Najděte s v okolí DTP studio. Osvit filmové předlohy velikosti A4 vás vyjde do stovky, je to film s Ag fotocitlivou vrstvou - rozlišením ani krytím černých ploch se tomu nic z tištěných předloh nevyrovná.

S takovýmito předlohami nemám problém dělat desky s 0,15/0,15mm mezera/spoj s dobrou opakovatelností a to dokonce i na pozitivním fotorezsitu.
________________________________
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#10 Příspěvek od Mira_A »

A máš to zrcadlově vytištěno, tak aby jsi to přikládal tou vytištěnou stranou.

Pak samozřejmě prach dělá své. Tak to zadej radši výrobu firmě.
Domácí klimatizace není levná záležitost.
Film se dá udělat samozřejmě doma.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#11 Příspěvek od hakamusai »

kony2807> v okolí žádný není.Co jsou tady reklamní studia,tak to údajně neumí.

Mira_A>Jasně že mám. Ona ta laserovka nenatiskne úplně dobře.Zkusím s tím jěště zaexperimentovat.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#12 Příspěvek od taz »

hakamusai píše:
taz píše:Z mé víc jak 30 leté zkušenosti výroby desek fotocestou je , že inkoust (epson) a folie pro inkoustovky, nic lepšího momentálně není + negativní fotoresist
Negativní fotoresist jsem před časem koupil na eBay,ale nezkoušel jsem to.Čím se to ředí,čím vyvolává osvícenej DPS.Můžeš popsat postup ?
Negativní resist v tekutém stavu, je pro domácí použití nesmysl. Potřebuješ síto a pec na vytvrzení. Nejlépe je koupit ve formě filmu. Vyvolává se to obyčejnou sodou.

hakamusai
Příspěvky: 943
Registrován: 17 dub 2007, 02:00

#13 Příspěvek od hakamusai »

taz>No nevím.Viděl jsem na jiným fóru ukázky jak s tím někdo dělal plošňák a docela dobře.Mám na zkoušku koupený tohle.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#14 Příspěvek od taz »

kony2807 píše:Najděte s v okolí DTP studio. Osvit filmové předlohy velikosti A4 vás vyjde do stovky, je to film s Ag fotocitlivou vrstvou - rozlišením ani krytím černých ploch se tomu nic z tištěných předloh nevyrovná.

S takovýmito předlohami nemám problém dělat desky s 0,15/0,15mm mezera/spoj s dobrou opakovatelností a to dokonce i na pozitivním fotorezsitu.
Kam chodíš tisknout?
Z které části Ostravy seš?

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od kony2807 »

Máte SZ.
Není to tisk, ale laserový osvit černobílého filmu + vyvolání :) .
Dmin předloh bude do 0,2 , Dmax nad 3,5 , nemluvě o rozlišení a neprůsvitnosti černých ploch pro UV - tohle tiskem nemáte šanci dosáhnout.
________________________________
"Představte si to ticho, kdyby lidé říkali jen to, co vědí." K.Čapek

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“