nový směr bastlení.. :-)

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

nový směr bastlení.. :-)

#1 Příspěvek od Artaban001 »

zdarec, nevím, zda to už tady bylo. Hledal jsem původně něco jiného, ale tohle mě zaujalo.. http://www.eeevolution.it/agic-kit-stampa-circuiti/

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#2 Příspěvek od Hydrawerk »

Nepřijde mi to jako dobrý nápad. Pro děti stačí elektronické stavbenice.

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#3 Příspěvek od Charos »

...konečně jdnoduchá výroba PCB..."only minute" :lol:

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kulikus »

Na prototypování...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

No konečně Tištěný spoje!!!! To jsme se načekali. Vůbec nevím, proč to tak naši fotrové a dědkové na začátku 60 let pojmenovali když to nemělo s tiskem nic společnýho.
A propo, první telka na plošáku byl LOTOS někdy 1964? A rádio T58?
Jirka

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od petus »

jo jo je to zajímavý... už jsem to viděl tak rok zpátky, ale ta cena (ebay.com) není nijak příznivá... pokud jsem teda našel to samé :-)
jinak na prototypy to asi nebude špatné, ale bůhví jaké to má elektrické vlastnosti
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od Yarda1 »

Celeron píše:No konečně Tištěný spoje!!!! To jsme se načekali. Vůbec nevím, proč to tak naši fotrové a dědkové na začátku 60 let pojmenovali když to nemělo s tiskem nic společnýho.
Údajně, aspoň jsem o tom někde četl, se tištěné spoje (skutečně tištěné nějakým vodivým lakem) začaly používat do protiletadlových dělových nábojů co měly vybuchovat v nastavené výšce (nebo poblíž letadla), aby ta elektronická rozbuška vydržela zrychlení při výstřelu.
Naposledy upravil(a) Yarda1 dne 08 kvě 2014, 09:22, celkem upraveno 1 x.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Davidus »

Celeron jestli ono se to nejmenuje tištěné proto, že se rezist tiskl přes síto :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Tiskly se (materiálem obsahujícím mletý stříbro - následný vypálení vytvořilo vodiče) oscilační obvody na slídový destičky, který se následně "integrovaly" do baněk miniaturních elektronek - takhle se skutečně vyráběly lampový (!!!) PŘIBLIŽOVACÍ nebo ČASOVACÍ ZAPALOVAČE pro protiletadlovou munici na konci WW II. Podobná technologie se potom v podobě sítotisku uplatnila při výrobě prvních DPS pomocí leptání naplátovaný Cu vrstvy, takže oba dva názory jsou pravdivý. Název "tištěný spoj" nepochází z češtiny, je to překlad z "printed circuit board" - čemuž odpovídá dodnes naprosto běžně používaná EN zkratka "PCB", samozřejmě neznamenající polychlorovaný bifenyl...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#10 Příspěvek od konosuke »

Tištěné ? Hmm, že by prapůvodní technologii přenosu tištěného obrazce spojů fotografickou cestou na desku cuprextitu...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

No ale stejně tohle je první technologie, kdy se vlastní spoje na desku tisknou přímo tiskárnou. :) Nebo né?
Jirka

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od radioelectrum »

Chtěl bych mít tu fixu kterou se nakreslila čára k té LED diodě, s takovou fixou by se daly dělat s trochou zručnosti jednodužší tišťáky bez dalších velkých nákladů. Ta tiskárna musí jistě stát spoustu peněz, i když jsem přesvědčený že kromě cartridge s tiskovou hlavou bude stejná jako jiné tiskárny.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

Kdysi jsem dostal ve fy Kiekert úplně suprový značkovače se kterým šly dělat plošáky jak víno. Černej, hnědej, modrej, žlutej a zelenej, určitě tušíš na co. :) Tak divně smrděly jakoby toluen, vevnitř byly mixkuličky. Namalovals čáru, ihned uschla a na nesavým povrchu udělala lehkej hrobeček. 8O Nešla umýt vodou, lihem, benzínem, toluenem až za hodně dlouho. Jediný čemu neodolala byl aceton a nitrometan. Nikdy se to nepodleptalo. Prý v ty řadě byl i uhlík a stříbro na opravy plošáků. Ale pak EU vydala nějakou směrnici a museli to přestat používat. Teď tam maj jen lihový LYRA a SCHNEIDER. To je jako Centropen marker...
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“