ztrácí se ovladače

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

ztrácí se ovladače

#1 Příspěvek od Hru »

v PC s win.XP se při instalaci XP , softweru i hry ztrácí ovladače pro základní desku(manažer biosu ,CPU,USB ap. )PC má zákl.desku Gigabite,Hd sata 160Gb a CPU Int.cel. 3G;bylo již provedeno update biosu ale to je jen na chvíli,než se naistaluje nějaký soft. , hra ;po jejich odinstalaci je to opět bez nějakého ovladače
nevíte někdo co stím ,nebo je to na jinou zákl.desku ?
:?:

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Mourek »

1) máš pravé Win se všemi aktualizacemi, SP2??
2) USB v XP se neinstaluji to se dělo naposled ve W98. Pokud ovše zařízení USB odpojíš a zapojíš do jiného vstupu proběhne taková "jako instalace" to je normální.
3) jak jsi na tom s antivirem a jinými anti programy (spybot, adaware) . PC musí být bez těchle potvor.
4) Předpokládám že HDD je dobrý, bez vadných sektorů.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Já mám podobný problém, taky se mi ztrácí ovladače. Má jich být celkem 5 ale vždycky některý chybí. Většinou od TV nebo DVD. Podezřívám manželku že mi je záměrně shovává, tak nevím aby jsi neměl stejný problém. :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

ztrácí se ovladače

#4 Příspěvek od Hru »

není to můj PC,ale kamaráda,nechal si ho před půl rokem složit,ten co mu ho skládal mu nahrál XP přes usb (určitě ne legální) , HD a ostatní je OK; Win.je můj starý(kdysi koupený),ale to by nemělo vadit,při instalaci je PC odpojen od sítě ,před instalací jsem mu dal velký formát a odebrat a pak přidat oddíl,už při instalaci samotných XP prof.sp1 to píše chyby,při doinstal sp2 tam už chybí nějaký ovladač a musí se přehodit myš do jiného usb , jednoduše přestane fungovat, ještě před instal. sp2 to ukazuje (vyskakuje)ikonu "bezpečně odebrat hartwer" a chce to odebrat HD ;kdž se dokončí instalace tak některé hry a softwer nejde vůbec nainstalovat nebo se nainstaluje ale nejde spustit ; když se provede update Biosu tak jde všechno bez chyb až do té doby než se něco odintaluje - ovl.základní desky jsou orginál z CD

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#5 Příspěvek od RadekB »

A co tedy zacit tim nejjednossim - par hodin nechat bezet memtest ?
Instalator WinXP nesmi hlasit zadne chyby, instalace musi probehnout hladce. Pokud byl nejaky problem uz pri instalaci, byly to vzdy problemy s HW - deska nebo pameti.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

mě se zas stává, že když delší dobu nepoužívám nějaké USB zařízení (třeba skener), tak mi zařízení zmizí ze systému..

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#7 Příspěvek od Hru »

RadekB píše:A co tedy zacit tim nejjednossim - par hodin nechat bezet memtest ?
Instalator WinXP nesmi hlasit zadne chyby, instalace musi probehnout hladce. Pokud byl nejaky problem uz pri instalaci, byly to vzdy problemy s HW - deska nebo pameti.
to dělali v opravně - kladný výsledek - PC přines domů a bylo to znova

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#8 Příspěvek od RadekB »

A jak dlouho ? 5minut, 10 ?
Mam zkusenost, ze teprve po 10-12hodinach to muze ukazovat chyby.
Ale jinak fakt nevim. Krom toho neni od veci vyzkouset i jiny pametovy modul.

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#9 Příspěvek od Hru »

RadekB píše:A jak dlouho ? 5minut, 10 ?
Mam zkusenost, ze teprve po 10-12hodinach to muze ukazovat chyby.
Ale jinak fakt nevim. Krom toho neni od veci vyzkouset i jiny pametovy modul.
tvrdili že přes noc

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

Paměť je jeden modul , nebo víc ? Jak je starý zdroj? Je deska dobře upevněná ve skříni, nehýbe se ? zkusil bych to rozebrat, složit znovu a použít jinou paměť . Memtest musí běžet dlouho a stejně někdy nezjistí nic. Teď tam tedy instaluješ winy , které jsou legálně koupené? Win musí jít nainstalovat bez chyb a žádná chyba se nesmí objevit. Zkusil bych jinou paměť, pokud to bude totéž tak jiný HDD, no a nakonec to může být deska. Ale může to být i blbost toho rázu, že vylézají konektory a desky z MB. Proto radím vše rozebrat a začít znovu, a pozor na upevnění MB

Uživatelský avatar
Hru
Příspěvky: 168
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Chomutov

#11 Příspěvek od Hru »

Mourek píše:Paměť je jeden modul , nebo víc ? Jak je starý zdroj? Je deska dobře upevněná ve skříni, nehýbe se ? zkusil bych to rozebrat, složit znovu a použít jinou paměť . Memtest musí běžet dlouho a stejně někdy nezjistí nic. Teď tam tedy instaluješ winy , které jsou legálně koupené? Win musí jít nainstalovat bez chyb a žádná chyba se nesmí objevit. Zkusil bych jinou paměť, pokud to bude totéž tak jiný HDD, no a nakonec to může být deska. Ale může to být i blbost toho rázu, že vylézají konektory a desky z MB. Proto radím vše rozebrat a začít znovu, a pozor na upevnění MB
paměť je 2x 500Mb/400Mhz,tamto ostatní jsem už dělal,win.je legalní

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Na pamat je najlepsi http://www.goldmemory.cz . Niekedy najde aj take chyby, co memtest nenajde.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“