Zdroj Statron 3205

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

Zdroj Statron 3205

#1 Příspěvek od bertik »

Dnes jsem jen tak zapnul výše uvedený zdroj a nic. Ještě nedávno jsem s ním normálně pracoval a nyní nejde. Nejde tedy dobře. Napětí nastavým max na 4.5V na obou zdrojích. Má jít nastavit na 2x30V/1A. Proudové omezení je 10,30,100,300ma a poslední je 1A. Oba zdroje jsou absolutně nezávislé,tedy co se týče nastavení napětí. Proudové omezení mají společné. Napadá mně,že závada musí být právě tam,kde mají zdroje omezení proudu společné. Když měřím proudové rozsahy,tak to chodí na obou zdrojích naprosto shodně. Musel jsem si stáhnout schema a tak zase půjdu bádat co se tam semlelo. Sám jsem na to docela zvědavej. Taky je to muzeální kousek,počítám tak z roku 1976-7. Ale to nic nevadí,doteď sloužil dobře na nenáročné aplikace. Jestli někoho napadá něco co se mohlo odehrát tak dejte vědět,víc hlav víc nápadú.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#2 Příspěvek od procesor »


Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#3 Příspěvek od bertik »

Zdravím,já už jsem to taky našel a stáhnul si schema. Já ač člověk důchodce,já nemám furt na nic čas. Začalo jaro a na manželku zase přišly ty její uklízecí fáze. Barák,zahrádka atd. Ku.va jak já miluju zimu,to je pro moje bastlení ten správnej čas. Jinak jsem zatím na nic nepřišel,akorát jsem si nešťastnou náhodou odpravil jeden tranzistor KU607. No ten jsem doma honem nenašel,zato KUY12 hafo. Myslím běžně moho zaměnit,ale dám tam oba,jsou tam dva paralelně. Jediné,co jsem zatím udělal,že jsem přešel všechny elyty a jsou OK. Tak budu pomalu pokračovat,ono se podaří,jestli ne tak vrátím výuční list.

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#4 Příspěvek od procesor »

Začni od sieťovej poistky, sieťového spínača,...

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#5 Příspěvek od bertik »

Zdravím,psal jsem přeci,že zdroj jede,jenom dává malé napětí na výstupu,a to u obou skoro stejné,řádově 5V. Proud jede dle nastaveného omezení. Tak snad sí´tový vypinač a pojistka to zcela určitě nebude. No nic,dnes se tomu můžu trochu věnovat protože manželka šla do práce a nedala žádné příkazy. Hezkej den.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od masar »

bertik píše:... Napadá mně,že závada musí být právě tam,kde mají zdroje omezení proudu společné...
JENŽE - společná je jen ta hřídelka přepínače, aspoň podle toho schematu a pak napájecí trafo.... a také SÍŤOVÁ ZÁSUVKA a ZÁSTRČKA... :wink:

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#7 Příspěvek od procesor »

Asi tak, hriadeľka....a krabica (kostra/PE) je tiež spoločná.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#8 Příspěvek od bertik »

CHlapi zdravím,zase jsem měl chvilku času na to sednout. Já vím,že to myslíte dobře,možná jsem se já blbě vymáčknul ale to já přece vím,že je jeden přepinač na proudové omezení,ale je dvojitý,pro každou sekci zvlášť. SIce moc nechápu ten princip,protože kdybych náhodou potřeboval na jednom zdroji jet s proudem řádově 800mA,tak prostě na druhým zdroji musím jet taky na max 800mA. Vím je tam knoflík na potenciometru,kde si nastavím co chci. Ale zjistil jsem problém zdroje. Odešli oba operační zesilovače. Jeden si bere 2A a druhý 0.75A. A problém je na světě. Čím je nahradit,označení mají PN2761. Můj strejda GOOGLE nějak si s tím nedovede poradit. Proto prosím zkušenější o radu. Taky už jenom proto,že já blbec jsem na tom strávil už přeci jeno nějakej čas,dokonce jsem si do každého budíku dal po dvou ledkách abych dobře viděl údaje, a tak už jenom proto.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Nebude to TAA2761?

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#10 Příspěvek od bertik »

Já chci věřit tomu,že ano. Oni soudruzi z GDR tenkrát měli svoje značení.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#11 Příspěvek od bertik »

Tak zase po čase se vracím k tématu. Vůbec nevím co tam mám dát. Tak zdroj zatím leží v koutě,rozebranej a neopravenej. Rozhodně jsou oba operáky v háji,když je odpojím,už je to klidné. tak prosím zkuste poradit co místo nich. Můj strejda Google je nějakej přitroublej a nedokáže mi poradit. V originálu jsou PN2761.

Uživatelský avatar
nobis
Příspěvky: 225
Registrován: 19 bře 2009, 01:00
Bydliště: Seč okr. Chrudim

#12 Příspěvek od nobis »


Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#13 Příspěvek od procesor »


Uživatelský avatar
nobis
Příspěvky: 225
Registrován: 19 bře 2009, 01:00
Bydliště: Seč okr. Chrudim

#14 Příspěvek od nobis »


Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Lukas-Peca »

Nezabýval se někdo u těchto zdrojů výměnou elytu na výstupních svorkách za menší? Mám zdroj Statron 3222, 2x 30V/1,5A. Z výroby je tam 220u, což je trochu zu viel. Vyměnil jsem to za 4u7, pravá půlka zdroje funguje, ale levá kmitá - aktivuje se proudové omezení nebo přepěťová ochrana. Připojení svitku 2u2 paralelně situaci spíše zhoršilo. V elektronice není moc kompenzačních kondů, se kterými by šlo hýbat. Díky.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“