Věž Yamaha GX50, obvod STK4152II

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

Věž Yamaha GX50, obvod STK4152II

#1 Příspěvek od bertik »

Zdravím zdejší borce,jenom takový skromný dotaz. Kam připojit vývod 6 zvaný mute. Nějak jsem to zatím nezjistil,z datasheetu jsem to nepoznal.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Tady: http://www.elenota.pl/datasheet-pdf/418 ... /STK4152II
píšou Muting voltage: minimum -2V
typical -5V
maximal -10V
Takže bych tipoval, že pokud jej necháš nezapojený, PA pojede, pokud na něj přivedeš napětí v uvedeném rozsahu, aktivuješ Mute.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#3 Příspěvek od bertik »

OK, děkuju za odpověď,já tam naměřím +6.1V. Ale konec jede jenom strašně potichu,je to u věže Yamaha GX50. Když sáhnu na vstupy,pin 1nebo 18 tak to jenom velice málo brumí. Jinak taky nejde regulace hlasitosti. Myslel jsem,že je vadný ten Hybrid,dal jsem jinej a je to stejné. Schema mám,ale je to strašně složité,na mně tedy určitě.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Zkus se na vstupy podívat osciloskopem, třeba tam jde malá úroveň. Na zkoušení prstem bys musel vstupy odpojit, může tam být něco, co drží vstupy blízko k potenciálu země.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#5 Příspěvek od Peterseal »

Hej, zober sledovac signalu alebo osciloskop a pod postupne od vstupu po koncak(STK) a zisitis, kde sa signal straca, pripadne nezosilnuje.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“