Neplatné certifikáty v Notebooku, vyřešeno! Děkuji

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

Neplatné certifikáty v Notebooku, vyřešeno! Děkuji

#1 Příspěvek od Radovan-kocour »

Vážení, všechny Vás srdečně zdravím, a chci se prosím poradit- rozmontoval jsem notebook, vyndal jsem záložní baterii cmos a jak jsem ho složil, dal zpět baterii cmos tak se mě vymazal v notebooku čas- jak ho nastavit zpět, ale spíš jak ho nastavit, aby se sám automaticky aktualizoval?

Ale co mě nejvíc štve tak třeba najedu na operu a pak na svůj e. mail a zobrazí se neplatný certifikát, nebo na facebook, nebo u jiných taktéž- nikdy se mě ty jakési certifikáty nezobrazovaly až když jsem vyjmul tu cmos baterii< Jak to prosím zrušit- nebo na co to je ty certifikáty? Děkuji Vám a hezký večer všem Radovan :)
Naposledy upravil(a) Radovan-kocour dne 19 kvě 2014, 15:36, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Čas nastavíš v BIOSu a například ve Windows se pak aktualizuje automaticky. Vše okolo času a nastavení aktualizačního serveru je v Control panelu/Time - obvykle není ani třeba nic nastavovat.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#3 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji Vám, ten čas to ani tak není důležité spíš ty certifikáty- to nevím vůbec co je? :( :(

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Čas je velmi důležitý. Mnoho programů, například antiviry, se může "cukat", nebo indikovat neplatnou licenci atd.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#5 Příspěvek od Radovan-kocour »

Děkuji Vám, tak jsem ho nastavil v počítači na té spodní liště pokud se promiňte dobře vyjádřím- nebo ho musím prosím nastavit ještě někde v biosu?

A jak jsem nastavil ten čas tak představte si to přestaly se mně zobrazovat ty certifikáty :) :)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#6 Příspěvek od serviceman »

Měl bys ho nastavit i v BIOSu.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#7 Příspěvek od Radovan-kocour »

A jak se prosím dostanu do toho biosu? :)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#8 Příspěvek od serviceman »

Po zapnutí počítače stisknutím "jisté" klávesy, ještě než začne bootování z HD. U notebooků to bývá dost často F2, ale i jiná, podle typu BIOSu. Tuto informaci hledej v návodu, podle typu notebooku.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#9 Příspěvek od Radovan-kocour »

Ano, děkuji Vám, mám notebook Lenovo IBM T61 u tohoto notebooku je klávesa na spuštění F1 ale překvapilo mě to že tam čas už byl nastavený, dal jsem uložit a v pohodě aj certifikáty zmizly- Děkuji Vám, vyřešeno :) :)

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#10 Příspěvek od Radovan-kocour »

Ještě Vážení dovolím si Vás poprosit o radu.

U notebooku Lenovo T61 mám vestavný ve vnitř Bluetooth adaptér, nebo jak to nazvat a od té doby jak jsem nootebook rozložil a vyjmul tu baterii cmos a poté znovu ji zapojil tak mě nejde zapnout Bluetooth adaptér co je v notebooku.
Když notebook zapnu tak při náběhu kontrolka Bluetooth se nakrátko rozsvítí a pak zhasne a já nevím jak ho zapnout, nebo jestli zdechl jak to prosím zjistím? Děkuji hezký den Radovan :)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#11 Příspěvek od serviceman »

Především se podívej, jestli ho není třeba povolit v BIOSu. Jinak, notebooky mívají zapínání a vypínání bluetooth nějakým funkčním tlačítkem, anebo ikonkou v trayi, nebo konce hardwarově tlačítkem někde na notebooku. Zadalší se podívej do Control panelu / Device manageru, zda je driver bluetooth OK - měl by být, pokud to předtím chodilo.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Radovan-kocour
Příspěvky: 317
Registrován: 02 pro 2009, 01:00
Bydliště: Vsetín, Svornosti 1906

#12 Příspěvek od Radovan-kocour »

Ano, děkuji Vám bylo to při zapínání WIFI- tam byl Bluetooth zakázaný, dal jsem povolit a už to funguje. Děkuji Vám, vyřešeno!!! :) :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“