Jack 3,5 na kabel -zásuvka

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

Jack 3,5 na kabel -zásuvka

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Tuhle zásuvku znáte ? Potřeboval jsem rychle vyrobit prodlužovák pro sluchátka .....
Přílohy
IMG_0532.JPG
(53.49 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Já myslím že je to klasika, ne? http://www.ges.cz/cz/kk-35-GES06613758.html
Ajo, teď jsem si teprve všiml, že to bude funkčně mono. Ale není to tím, že se některý z těch dvou posunul ze své pozice?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

NEEEEE neposunul . :D Proto to sem dávám .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Na tom linku z GESu je napisane, ze je to mono.

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od OK2STO »

Na hadex.cz najdeš i stereo na kabel.
Jarda

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Já si myslím , že je z Hadexu mám .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

To je provedení TSw, stereo (TRS) vypadá bohužel na první pohled stejně.
Ať už je to z Hadexu nebo jiné kafilerie, můžeš to rovnou zahodit, kvalita těchto samic je naprosto úděsná, spoj na obal jacku je obvykle smáčknutý hliník na pocínovaný plech, který je zoxidovaný už z výroby.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud je to pro mne , tak beru i od nich ta pozlacená provedení , pro těch mých pár zástrků vyhovují .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

To "pozlacení", spíše požlucení ten problém moc neřeší, konstrukce je stejně špatná. Staré jacky tohohle typu tam měly regulérní spoj s dutým nýtkem, který šel ev. i propájet.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Zítra dodám fotodoku . Jak uvidíte , jen jeden v šuplíku má ten pozinkplech , ostatní jsou z neidentifikovatelného lesku . Ten jde normálně spájet , jako ty sendyxkonektory . Zrovnatak ten požlucený . Při mém požívání přežije mne i Sendyxe dohromady . Konektor s těmi "krátkými" plechy poznáte dle vývodů pro pájení . Lesklý-červený = stereokonektor , lesklo-lesklý je ten pazdřivec výše . Ať se daří .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Dej fotku, na které bude vidět, jak je provedený ten GND vývod a jak je napojený k tělesu. Já zkusím pohledat ve svých zásobách raritu, konektory z Conradu cca 1991, za 45Kčs či kolik byly skvělé. a pořád fungujou...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Sendyx- kdyby bylo možné, tak bych se raději poptal po nějakých konektorech z roku 2014, které mají minimálně dobrý průměr, navíc netrpí neduhy těchto "standardkonektorů", které můžu koupit na každém rohu. Za pár korun.
Klidně dám za stereo jack 3,5mm okolo 100kč, sluchátka vyselektovaná za 20 let poslechu mi za to stojí...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Sendyx »

Já jsem na tento typ konektoru rezignoval, nenašel jsem na trhu kvalitní provedení. Dají se sporadicky sehnat průchozí do panelu, které jsou téměř totéž co šňůrová samice bez obalu, ale cena je nezajímavá. Na sluchátkové prodlužováky používám 3 typy kvalitních panelových jack 3,5mm zásuvek, které prostě přetáhnu páskou a smršťovačkou, ev. se dají natlačit do krytky jiných konektorů.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

A stále rozlišujte co bastl a co profi . Já používám věci nevýdělečně , tak tomu cenové relace i provedení odpovídá . A u Joviše nechte nás bastlíře bastlit . :lol: Vpravo je to co nechci a vlevo jsou ty stereosamice . Snad je tam alespoň u toho uprostřed trochu patrno , že kontakt je načervenalý .
Přílohy
IMG_0541.JPG
(168.7 KiB) Staženo 34 x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Jak bastl, tak profi by mělo aspoň nějakým způsobem rozumně fungovat. Ale když tyhle "bastl" konektory použiju na prodlužovací kábl ke sluchátkám k TV a za týden mi to senior omlátí o hlavu, že to chrastí a vypadává při každém pohybu, tak se těžko můžu odvolávat na to, že to bylo levné a "bastl".

Odpovědět

Zpět na „Součástky“