Měnili jste heslo na eBay?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

V pripade trvaleho prihlasenia sa do cookie ulozi nejaky nahodne generovany retazec, ktory s heslom nema nic spolocne. V spravne navrhnutom systeme ma obmedzenu platnost - casovo aj IP adresou.

Kedze tento retazec je takmer ekvivalentny k heslu (da sa nim prihlasit - aj ked by to malo byt obmedzene: pre dolezite operacie byva nutne vzdy zadat heslo), v databaze by mal byt tiez ulozeny len jeho hash.

Dufam, ze eBay ma tieto veci vyriesene na urovni.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, pokud je v cookies uloženo jen SSID a zbytek věcí je na serveru, tak je to v pořádku.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od petus »

ano, měnil...
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Uživatelský avatar
Prochy
Příspěvky: 287
Registrován: 12 lis 2011, 01:00

#19 Příspěvek od Prochy »

ZdenekHQ píše:Ano, pokud je v cookies uloženo jen SSID a zbytek věcí je na serveru, tak je to v pořádku.
Nedokážu si představit, jaký stránky by ještě v dnešní době měli udělané přihlášení jen tím, že by údaje ukládaly do cookies, kór takový velikán jako je eBay. Další věc je, že pokud nějaké stránky uchovájají nějaké citlivé údaje, tak to musí podléhat většímu zabezpečení proti krádeži, což je podle mě uvedeno nejspíš i někde v zákonu, ale tím si nejsem jistý, tak nechci moc kecat.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem si taky myslel, že OpenSSL jen tak na běžný ping nemůže odeslat kopii části paměti serveru, navíc při každém dotazu jinou. Programátoři jsou velmi často prasata, zabezpečí front door, ale na zbytek se vykašlou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“