Kabel na KOSS UR-20

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Kabel na KOSS UR-20

#1 Příspěvek od forbidden »

Teď jsem vyměňoval známýmu u těchto sluchátek jacka. Po odizolování mě zarazilo, že každý lanko má jinou barvu (měděná, červená a modrá). Cín na to vůbec nechytal, jako kdyby byl každej dráteček v lanku ještě nalakovanej. Nakonec pomohla jedna vodička z Elchemca, s ní to šlo pocínovat. Zajímalo by mě, proč to je takto udělaný. Chápal bych to u VF lanka, ale u sluchátek ne.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#2 Příspěvek od Pikofarad »

Lanka mají různou barvu kvůli rozlišení L-R- zem.To,že jsou opředena a ještě zalakována je jen dobře.Lanko je mechanicky namáháno kroucením ,ohýbáním.Nejlepší lanka asi používá Sennheiser,za 5let používání jeho špuntů cx300 se mi nepodařilo je zničit 8O

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Nedávno jsem podobnou věc zažil u USB kabelu, ale navíc jsem na tom zkur..l hrot do JBC. Mám takové podezření, že jsou drátky licny lakované čímsi naprd.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Sendyx »

Je třeba použít kvalitní tavidlo, ev. speciál na tyto vodiče, dostatečnou teplotu atd. Při správném postupu to jde pájet velmi dobře,

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Sendyx- něco málo jsem odpájel, používám např. RMA07, zapájel jsem skoro všechno. Ale na tohle opletení USB kabelu jsem nenašel metodu. Nauku o materiálu jsem měl na SPŠ sice už před asi 20 lety, ale myslím že nerez nebo ocel bych poznal. A i kdyby- zkur..t JBC hrot jen proto, že tam najdu něco ocelového, nebo z nerezu, to snad ani nejde.
S pájecími stanicemi tohoto výrobce pracuji už 10 let.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Musel bych vidět vzorek... je fakt, že některé kábly jsou podivné a pájet nejdou, takový cínovaný CCAW v PVC izolaci po roce skladování je úplná lahůdka.

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#7 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, na ta sluchátka perfektně funguje "finta" známá z pájení vf lanek. K odlakování se používala s úspěchem tabletka acylpyrinu, smrad je to ovšem obrovský. O něco lepší je použití kousku novodurové destičky, trošku méně smrdí a účinek je ještě lepší - cín výborně smáčí pájené lanko.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Tubeguru- léta používám s oblibou pouhé popastování kousku pájecí plochy (rozuměj klasické kachličky ze sedmdesátých let), do které namočím konec lakovaného lanka a zahřeji velkým hrotem, na který jsem předtím nabral kousek cínu (používám extrémní Sn60Pb o průměru 0,28mm- prostě je po ruce).
Zatím jsem pocínoval všechno. Vyjma tohoto USB kabelu.

Pro očištění a údržbu hrotů používám http://www.jbctools.com/cataleg.php?id=9
Zatím bez problémů.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Nebylo to opletení z hliníku? :lol:

Barevný rozlišení je mi jasný u bužírek, ale proč jsou samotný vodiče lanka lakovaný barevným lakem a ještě jinou barvou jako ta svrchní izolace nechápu.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#10 Příspěvek od MetalGod »

Jo, každej fous je lakovanej. Dá se to ale při troše šikovnosti oškrábat nožejkem, pak se na to chytá cín s F1 jako prd.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“