Scaner Phantom 336CX

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

Scaner Phantom 336CX

#1 Příspěvek od rysTR »

Potřebuji poradit: Od kamaráda jsem dostal darem scaner Phantom 336CX Microtec. model MCS - 600P Vzadu má na připojení tři zásuvky.Jedna je popsaná PRINTER - samice , druhá PORT A - samec a obě mají 12 a 14 kolíků či dírek.Pak je dál dírka s kolíkem uprostřed průměr cca 9 mm-asi napájení s označením - o +
. Bohužel mi chybí ten kabel napájení a ani nevím na jak vysoké napětí.Samozřejmě, že to další už kamarád nemá. Kam co mohu zapojit a jak? Nevíte také náhodou jak získat ovladače a jak skener pracuje.
Přílohy
DSC01264.JPG
(46.82 KiB) Staženo 60 x

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Habesan »

Klidněs mohls pokračovat zde: t=54683.

Bohužel tě musím zklamat, těch dírek/kolíků není 14, ale 13. V součtu s těmi 12 dají 25.
Říká ti něco termín LPT, neboli paralelní port ???
PORT A se pravděpodobně připojí k počítači. PRINTER slouží pro případ že bys chtěl mít připojenou taky tiskárnu, která je vybavena pouze paralelním portem.
Napájení je 12 Voltů.

Je to starší kousek, už 15 roků, ale ještě před 10 lety bych ho bral bez vyptávání.

Doufal bych, že Windows XP už ty ovladače obsahují.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Skener sa pripoji na LPT port, pravdepodobne kablom 1:1.
Windows urcite neobsahuju driver na ziadny LPT skener.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#4 Příspěvek od rysTR »

Mám ještě jeden dotaz: na zdroji, který chci použít je 16 V.Dokonce i má odpovídající čudl na připojení a polaritu. Přidám tam jen stabilizátor na 12V(krajní nožičky na plus a prostřední na mínus) a mělo být to být v pořádku- až sem je mě to jasné.V podstatě je už na destičce zapojení s vyhlazovacími kondíky jen tam chybí ten stabilizátor.Pouze mě zarazilo, že je na usměrňovacím můstku zdroje ke každé diodě paralelně zapojen takový malý kondenzátor.Hodnotu nevím, ale ještě jsem se s tím nesetkal(bohužel tolik nerozumím elektrice a nevím proč to tam je - a bojím se, abych nepoškodil připojením skener)Tak se raději zeptám.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

Ty kondíky snižují rušení vyzařované těmi diodami, jejich kapacita je v řádu nanoFaradů.
Fyzikální vysvětlení si dohledej literatuře o síťových zdrojích. Setkal jsem se i se zcela nesmyslnými vysvětleními.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#6 Příspěvek od lintik »

rysTR píše:Mám ještě jeden dotaz: na zdroji, který chci použít je 16 V.Dokonce i má odpovídající čudl na připojení a polaritu. Přidám tam jen stabilizátor na 12V(krajní nožičky na plus a prostřední na mínus) a mělo být to být v pořádku- až sem je mě to jasné.V podstatě je už na destičce zapojení s vyhlazovacími kondíky jen tam chybí ten stabilizátor.Pouze mě zarazilo, že je na usměrňovacím můstku zdroje ke každé diodě paralelně zapojen takový malý kondenzátor.Hodnotu nevím, ale ještě jsem se s tím nesetkal(bohužel tolik nerozumím elektrice a nevím proč to tam je - a bojím se, abych nepoškodil připojením skener)Tak se raději zeptám.
A seš si na 100 % jistý že na středním kolíku je mínus ?

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#7 Příspěvek od rysTR »

Na středním kolíku napaječe je plus a na skeneru to vypadá, že taky.Tam si ale moc jistý nejsem a musím si to nějak dopřesnit. Z označení na skeneru to nejde přečíst-viz foto. Předpokládám ale, že by to bylo v tomto případě nějak výrazněji označeno.Mohu to proměřit dvoustavovou zkoušečkou?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Zisti sa to lahko - ohmmetrom, resp. pipacom na multimetri - zisti, ktory kontakt napajcieho konektora je spojeny s tienenim konektorov (a tym padom s plechom na zadnej strane).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Taky ho mám doma včetně kabelu a adaptéru. Ale musím tě zklamat. Chodilo to pouze s W98 a dolů a mělo to svůj driver na ... a sakra, ani nevím, jestli disketě či CD.... A nebo to chodilo na Twaina? Už si to nepamatuju...
Na XP jsem to nikdy nerozhejbal. A co si pamatuju, když scanoval, tak se nic dalšího v PC ani nehnulo.
Jirka

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od robo »

Rozchodil jsem ho i na sedmickach. Nekde jsem to tu uz psal, i jak na to.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#11 Příspěvek od rnbw »

Mozno aj v Linuxe by to islo. V SANE je podpora pre nejake LPT MicroTeky - sice tam nie je priamo tento model, ale mohli by byt kompatibilne.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#12 Příspěvek od rysTR »

Scaner Phantom 336CX Zdravím! Mám ještě takový dotaz.Když jsem připojil na konec napaječe 16 V stabilizátor 12V(myslím tím ten 3 pacičkový ), tak to začalo nějak víc hřát.Je to jenom o 4V méně a dá se o to spálit.Čím to je, že to tak hřeje? Sice jsem uvažoval o nějakém chladiči, ale je to celé natěsnané v krabičce a asi by to začas vyhořelo. Ď . předem za radu!

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

Jestli se ptas na to proc hreje stabilizator, tak proto ze ten scaner ma spotrebu pres 1A-jestli se nepletu. Stabl hod na chladic, jinak ti odejde do kremikoveho nebe.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Tak někde vyhrab 12V adaptér a nemusíš nic stabilizovat, mívají ho třeba ADSL routery.
Jirka

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Habesan »

Jen tak mimochodem, neuvedl jsi, jestli ten adaptér je 50Hz trafo nebo spínaný.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“