Cigarkow201-kovy neskutečné problémy

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#16 Příspěvek od Standa99 »

Ideální by bylo do toho naroubovat aktualizace pro Server 2003, tomu končí podpora 14.7.2015.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

PosReady 2009 ma podporu do 2019...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#18 Příspěvek od Standa99 »

Nevím přesně, co to je za systém (nikdy jsem si ho nezkusil nainstalovat), ale mohly by v něm být aktualizované pouze některé díry, hlavně co se týče síťové komunikace. Na zbytek by mohli prdět, ale je pravda, že furt lepší něco, než nic.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#19 Příspěvek od serviceman »

Aktuální nabídka je:
Přílohy
2014-05-29_12-25-50.jpg
(80.8 KiB) Staženo 68 x
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Standa99 »

Není tam nic vidět pro XP a vychází vůbec (pro ten Posready) aktualizace pro CZ? Existuje české ISO nebo aspoň český MUI pack? XP mají aktualizace striktně pro daný jazyk, není to jak u následujících systémů.

Uživatelský avatar
reman
Příspěvky: 100
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#21 Příspěvek od reman »

Z prvních 4 aktualizací jsou použitelné všechny 4, pokud nemáš nainstalovaný FRAMEWORK tak pouze 2 - jedna pro systém a druhá pro IE8. Co chceš ještě víc? A pro XP jsou všechny - máš to přímo v nadpisu tabulky - High priority updates Microsoft XP Embedded.
Tak už vím co tomu je - je to pokažené :-) !

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#22 Příspěvek od Standa99 »

Ten obrázek jsem pochopil, takže mi ho nemusíš popisovat. Ptal jsem se na jiné věci a odpovím si sám. Obrázek je z Posready 2009 + český MUI pack a je patrno, že dostává aktualizace pro XP. Díval jsem se, že nebude problém si udělat přímo z toho Posready 2009 samostatné ISO, kde integruju češtinu + všechny následné aktualizace a může se to používat do roku 2019.
Přílohy
posready.png
(43.54 KiB) Staženo 47 x

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#23 Příspěvek od cigarkow201 »

Ja mam jinej problem po preinstalovani XP houme mam problem s pripojeni wifi kdyz v routru vypnu zabespeceni normalne se pripoji ale jak zabespecim sit WPA2 profesional nejakou dobu to nacita adresu a nepripojeno i kdyz je heslo spravne i mac filtr vypnut jinej pc normalne chodi a tenhle drive chodil take nevedel by nekdo proc to tak je a jak to resit? nebo nestalo se to nekomu take? dik.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#24 Příspěvek od pocitujlasku »

cigarkow201: mas na XP SP3? v nom je podpora wpa2, pri sp2 sa windows sprava presne tak, ako popisujes, vidis siet, das heslo, ale nepripoji.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
cigarkow201
Příspěvky: 460
Registrován: 29 úno 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od cigarkow201 »

Jo mam SP2. tak zkusim aktualizovat na SP3.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od CZJKP1 »

Cigarkow201,

pocitujlasku má pravdu. Pokud je šifrovani WPA2 je potřeba mít SP3 jinak se to chová jak popisuješ...

Jinak jsem přesvědčený že Windows XP funguje nejsvižněji bez aktualizací, jen čistá instalace s integrovaným SP3. Na jednojádru to s aktualizacemi tuhne a kouše, kor když je to třeba pentium M nebo Intel celeron...

Potřeboval bych na jeden starší ntb Pentium M 1.4Ghz nainstalovat Win XP, chtěl bych, aby to bylo trochu svižné. Poradí prosím někdo, které aktualizace jsou ve Windows XP skutečně důležité a zahrnují opravy nějakých trhlin a děr díky kterých se mi může někdo nabourat do systému a které tak zajištují vyšší bezpečnost. A které jsou zbytečné a zabírají jen místo na HDD a spomalují?

A nevíte, jak obejít instalaci IE8 a instalovat aktualizace. MS Update vyžaduje mít IE8, z firefoxu to nejde. Dnes již zastaralý IE8 už používat nebudu to radši MF. Dá se nastavit aby se tvářila jako IE? Zrovnatak nebudu přece instalovat
WMP11 když umí minimum formátů používám VLC.. Některé systémové části se dají odinstalovat, např. Messenger, nebo hry, některé úplně odinstalovat nejdou např. IE protože se asi nějáké části používá průzkumník windows

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#27 Příspěvek od serviceman »

Můžeš si nainstalovat odlehčenou verzi Windows XP - Win_Fundamentals, která má jistá omezení, nejde na ni nainstalovat Office apod, nebo odlehčenou verzi Windows 7 - ThinPC. Oboje je určeno právě pro starší stroje.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

Pokial tam mas >512MB RAM, tak to bude fungovat. Na slabsich CPU sposobuje najvacsie spomalenie antivirus.

Nainstaluj si aj IE8 aj WMP11. Nemusis ich pouzivat, ale mozu ich vyzadovat niektore programy (pouzivajuce IE na zobrazovanie) alebo HW (WMP11 pridava podporu USB MTP zariadeni).

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od CZJKP1 »

děkuju za info.

Je to 13 let starý dell. Dostal jsem ho vyřazený, má kleklý disk, ale ten mám slibený jiný od kolegy v práci, je to ještě ATA. Ram je tam 512+256. Jde tam tušim az 2GB, ale nechci do toho vrážet, nevím jak dlouho vydrží panty. Je tam SDRAM.

Odlehčený OS bych nerad. IE v XP nepoužívám a WMP taky ne USB MPT nevím co je... Poradí někdo s aktualizacemi, jak jsem se ptal v minulém příspěvku?????

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od CZJKP1 »

Nedalo mi to, zjišťoval jsem něco o tom POSReady 2009, a mohu říct, že se mi to líbí, třeba proto, že to neobsahuje programy, které stejně nepotřebuji protože je nepoužívám a které jsou stejně zastaralé, jako outlook, messenger, hry, apod.

Viděl jsem jeden jistý screen na žive.cz a velmi mě zaujala česká a dokonale zpracovaná lokalizace,
přemýšlel jsem, jestli se tam dostala pomocí MUI anebo vytažení z XP. Nedalo mě to, hledal jsem dál, až našel tento screen.

Začínám nabývat dojmu, že by se mohlo jednat o ten pravý OS, určený pro líné mašiny bez microsoftáckých zbytečností, tedy takový, kde použiji alternativní programy

Otázkou zůstává, jak systém udržet funkční. Trial verze je na 360 dní, to je bez 5 dnů rok, a co bude potom. Půjde to pak vůbec nějakým způsobem ,,poléčit"????

Poradí někdo přes SZ?

Stojí zato provoz takového OS? Pomůžu si použitím tohoto OS místo XP z hlediska výkonu, když nestojím o funkce jako Outlook expres, hry, Messenger, WMP, IE apod?
Přílohy
lj4_20.jpg
(52.7 KiB) Staženo 51 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“