CTV 289 stereo PIP, samovolne sa vypína a reštartuje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

CTV 289 stereo PIP, samovolne sa vypína a reštartuje

#1 Příspěvek od edoedo20 »

Dobrý deň, potreboval by som poradiť s CTV 289 stereo pip, kde hladať chybu. Televizor niekedy ide celý večer bez poruchy, ale častejšie sa samovolne vypne, čo je sprevádzané lupnutím vo zvuku a stmavnutím obrazovky. Niekedy tak do jednej sekundu nabehne a funguje normálne ďalej, niekedy nabehne len obraz bez zvuku a zvuk nabehne po pridani hlasitosti dialkovym ovládačom a niekedy zostane v pohotovosti (podla ledky na prednom paneli) a vtedy sa da naštartovať len vypnuťím a po čase zapnutím hlavným vypínačom. Všimol som si, že samovolnému vypnutiu často predchádza vytrhávanie niekolkých riadkov, alebo horizontálne poskakovanie celeho obrazu tak o 2 mm.
Za poradenie dopredu ďakujem.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Studeňáky,poprípade vadné VNT.VNT "prskne" a ochrany zareagujú.Najprv pozri tie studeňáky.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

#3 Příspěvek od edoedo20 »

Studené spoje hladám, porerám ako hus do piva, ale zatial bez uspechu. Ak to bude robiť to vn trafo, druhé nemám na odskušanie, len to asi nebude, keď telka niekedy ide aj celý večer bez poruchy. Pripadá mi to ozaj na ten studený spoj, akoby pri poruche hrala rolu teplotná rozťažnosť. Podla vaších skúseností nie je možné aby to robila filtrácia napätia - prenikanie rušivých frekvencií z iných stupňov, alebo čosi podobné? Navádza ma k tomu to vytrhávanie riadkov pred poruchov.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Některé příznaky, včetně vtrhávání řádků, bych si uměl představit ii jako následek nějakého sršení nebo drobných přeskoků vn. Tam může hrát roli i to, jaká je teplota a vlhkost vzduchu, takže někdy to jde, jindy se závada projeví,... Jestli to překročí hodnoty, na které je nastavena některá ochrana.

Uživatelský avatar
edoedo20
Příspěvky: 212
Registrován: 10 lis 2010, 01:00

#5 Příspěvek od edoedo20 »

Nakoniec som závadu vyriešil trochu netradične. Nasiel som dosku z televízora CTV 2534 stereo a túto som osadil namiesto CTV 289. Chcelo to úpravu odmagnetizácie obrazovky, ale inač vsetko ostatné zostalo. Telka teraz funguje bezproblémovo, akurát som prišiel o funkciu PIP, ale to sa dá prežiť. Ďakujem všetkým ochotným za poradenie.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“