PIR a kočky v domě

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

PIR a kočky v domě

#1 Příspěvek od vasedl »

Ahoj, máme dvě kočky (8 a 4 kg) a řeším jak zabezpečit dům - zatím jsem na zkoušku pořídil dvě PIR čidla PARADOX PRO PET (PRO 476 PET).

Máte s tím nějaké zkušenosti - jak tyto čidla pro zvířata fungují? Protože kočkám nemůžu říct, že nemají skákat po stole a gauči, takže pokud je oproti klasickým čidlům rozdíl jen ve snímání od určité výšky, tak mi to moc nepomůže...

Jak řešíte vy zabezpečení objektu se zvířaty? Díky

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Existují čidla, která reagují na "živé objekty" od váhy cca 25 - 30kg, na menší ne, to je hlavně na psy, i když některé rasy to spouští také.
Pak existují fresnelovy čočky pro tzv "záclonové PIR", kdy to bere pohyb v úzkém pásu např. jen kolem okna,...

Ono je možné udělat ochranu především dveřními a okenními kontakty, pouze prostor před "ústřednou" hlídat PIRkem a nebo nášlapovým čidlem pro váhu nad 20kg...
Také není špatné, když jedno čidlo spustí první stupeň - nebezpečí, a až na potvrzení druhým čidlem je to ostrý poplach.
Možností je moc a není špatné někde na nějakém "veletrhu" nějaké prodejce a výrobce vyzpovídat co vše mají ve výrobním programu.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#3 Příspěvek od vasedl »

díky za odpověď - právě jsem absolvoval test s naší kočkou a zatím ok - budu to dál sledovat... nerad bych, aby mi to tu začalo houkat, až tu nebudu - sousedka by měla radost

Také jsem uvažoval o čidlu na tříštění skla, ale zatím jsem vzal levnější variantu PIR PET.

Dostal jsem totiž zdarma použitou ústřednu dsc 5020 a tak si ji postupně dovybavuji a doplňuji o čidla...

Jinak máme plastová okna - nevím zda by čidlo na tříštění skla pomohlo - koukal jsem na net a prý u plastových oken častěji dochází k vypáčení...

Takže ještě zbývají magnety - ale představa vedení káblu ke každému oknu se mi moc nelíbí...

P.S.: jaký máte názor na ústředny/výrobky DSC? Moc se tu o nich nemluví? Jaké jsou v porovnání s Paradoxem/jablotronem? Na škole jsme měli na praxi jen DSC a Jablotron a učitel si DSC moc vychvaloval...

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#4 Příspěvek od vasedl »

mám klávesnici 5501z32-433 která podporuje bezdrát. prvky (mám na ni připojeno jedno dsc bezdrátové PIR), takže pokud by existovaly bezdrátové magnety kompatibilní s touto mojí klávsnicí tak by to bylo optimální , jenže to asi neexistuje, nebo jsem to zatím nenašel... Výměna baterek mi nevadí - jedná se jen o můj barák, tak prostě jednou za čas vyměním baterky...Horší by to bylo, kdybych se měl starat o x objektů s bezdrátovými prvky...

Edit: našel jsem DSC WS4945 Wireless Door / Window Transmitter...Jdu zjistit kompatibilitu s tou mojí klávesnicí

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#5 Příspěvek od Charos »

Od Jablotronu (typ už nevím) jsem dával švagrovi PIR bezdrát s možností připojení magnetu drátem (umístit k oknu, hlídá prostor i otevření naráz, do ústředny bezdrátem).

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#6 Příspěvek od kevin_mitnick »

Jablotron delam od roku 1996 a opravdu byly doby, kdy to byl des a bes. Pak se to dost zlepsilo se systemem JA-60, JA-80 byl dan na trh odladen a vymazlen, nepamatuju snad jedinej pruser a s JA-100 je radost delat. Snad zadna jina ustredna na trhu nema tak silene moznosti programovani a ruzne vychytavky.

A pokud jde o cidla a zvirata. V mensich objektech (pokoje do 20m2) a pro mensi zvirata spolehlive funguje snimac JS-20 od Jablotronu s vymenou fresnelovy cocky za "zvireci" cocku JS-7910. Pro vetsi zvirata je idealem JS-22. Za tech 5 let, co se vyrabi jsem namontoval kolem 50 kusu vsude mozne a nepamatuju po uvodnim nastaveni a odladeni citlivosti snad jediny falesny poplach. A to ma 12 cidel v baraku chovatelka, ktery po dome pobiha minimalne 10 psu... Jedinou nevyhodou je montazni vyska 1,2m nad zemi.

Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

#7 Příspěvek od vasedl »

přesně tak... ale co jsem si tak přelouskával manuál k tomu pet čidlu od paradoxu, tak tam doporučují váhu zvířete do 18 kg a raději malé zvíře a dlouhou srst...

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“