Čím zalepit vzduchovou hadici

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Čím zalepit vzduchovou hadici

#1 Příspěvek od Celeron »

Podařilo se mi něčím naseknout červenou vinutou vzduchovou hadici ke kompresoru s rychlospojkama. Je v ní asi 2 mm zásek a v něm dírka jako kdyby se píchlo špendlíkem. Provizoro jsem to obandážoval elektrikářskou PE páskou ale na 6 barů to stejně utíká a to dost, bez odběru s 25l kotlem mi zapíná každých 5 minut. Zkusil jsem to ještě samovulkanizační páskou a ta vůbec nedrží na tom plastu. Co to je za plast, žádný leptadlo na plasty to nenarušuje. Ani tavná pistole k tomu nepřilne. Teď jsem zkusil poslední pokus, lepidlo na vinyl od Ceys. Nafukovací hračky s tím držej dobře tak jsem zvědavej. Přes to zase pojistná bandáž z elektrikářský pásky. Pokud to nebude držet, asi si koupím obyčejnou zahradní zelenou křížkovou hadici, sice je neskladná a musím na ní nalisovat koncovky u hydraulických hadicářů ale vydrží na rozdíl od spirály všecko.
Jirka

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

chtělo by to v místě narušení úplně přeříznout hadici,
nasunout do ní vhodnou trubičku,
třeba z nějakého kovu a hadicové objímky . . . a budeš mít pokoj

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#3 Příspěvek od breta1 »

Co takhle se informovat v pneuservisu, jak se opravují bezdušové pneumatiky - tam se snad nalisuje nějaký gumový hřeb s lepidelm a vytahuje se směrem ven (to byl jen okamžitý nápad, třebe je to blbost...).

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#4 Příspěvek od MATYCH »

smršťovací bužírka s lepidlem-ale opatrně ohřívat,ono to má skoro stejnou teplotu tavení-vyzkoušeno

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#5 Příspěvek od KUBO »

Najlepšie riešenie je ako písal ok1hga, použiť spojku.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

MATYCH píše:smršťovací bužírka s lepidlem-ale opatrně ohřívat,ono to má skoro stejnou teplotu tavení-vyzkoušeno
Smršťovačku na CYKY nepřetáhneš přes koncovky. Ani přes samac, má vyztužení proti zlomení pružinou. Tedy přetáhneš ale pak se nesmrští tak jak je potřeba.
Ten vinyl Ceys zatím drží. Bandáž jsem udělal z 3M šedivý Duct tape, nic lepšího nemám.
Na trubičkovou spojku je zatím čas. NOvá hadice stojí 200,- tak se s tím možná zbytečně patlám. Samotný koncovky stojej stejně...
Jirka

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od petrfilipi »

A co omotat to samovulkanizační elektrikářskou páskou a přes vrch stáhnout třeba stahovací kovovou páskou (nebo širokou motex páskou)?
Ale problém asi bude v tom, aby se to stahováním nesbortilo. Navíc se to ohýbá, natahuje a všelijak kroutí, takže zalepit to neprodšně, to nebude jednoduché.

Petr Filipi

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od doktor365 »

Na to existují spojky,přeříznout a a zasunout do spojky.
http://www.svarecky-kompresory.cz/nastr ... ve/c-1256/

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#9 Příspěvek od Honza_dy »

Doktore, s těmahle spojkama běžně pracuju a jsou dobré. Ovšem jen na statické aplikace. Jak dlouho mu vydrží na kroucené hadici, která je pohybu a překrucuje se, si netroufnu odhadnout. Nejlepší bude koupit novou hadici.

Uživatelský avatar
reman
Příspěvky: 100
Registrován: 05 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od reman »

Chvíli jsem se pneumatikou živil takže jsem vyzkoušel ledasco.U plastových hadic do 5m se nevyplatí opravovat, lepší a levnější je koupit novou.(pochopitelně neznačkovou, za FESTO nebo SMC zaplatíte nesmyslně předražený majlant) U delších hadic se to dá látat různě ale nejlepší je to buďto těma výše uvedenýma spojkama nebo já vzhledem k ceně a univerzálnosti jsem to řešil klasickýma rychlospojkama samec-samice, nejsou o tolik dražší a použití hadice je univerzálnější.
Tak už vím co tomu je - je to pokažené :-) !

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#11 Příspěvek od Chenzee »

Honza_dy píše:... Jak dlouho mu vydrží na kroucené hadici ...
Spojil bych to tou spojkou nebo kolenem a pak bych stáhnul jeden závit el. stahovačkou. Tím to zafixuje a spoj bude držet.
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Co já mám podobný zkušenosti s vodou, 6 bar je dost a žádná běžná (ani samovulkanizeční) páska to neudrží.

Jedině se poučit od doktorů, kteří ví, že nůž se z břicha nemá vytahovat, jinak je konec - t.j. zalepit tam dobrým lepidlem "špunt" stejného rozměru, jako je díra. Pak už se to tou páskou dá pojistit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

to reman: 15m hadice. Taky mě napadlo udělat z ní 2 kusy, vychází na cca 10 + 5 m. Jenže nevidím pod tu koncovkovou pružinovou chráničku jak je hadice spojená s konektorem. Je tam normální krokodýl a přes hadici na kleštinovým lisu smáčknutej prstýnek? Nojo, ale ty dva konektory s lisováním jsou jako nová 10m neznačková hadice, už jsem to zjišťoval....
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Poradna“