Čím krimpovat

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#16 Příspěvek od PeteBurns »

Preboha to čo je za hrôzu, čo si to nafotil? :O To by som skôr tipoval, že si to v zuboch lisoval :D tamtie kliešte majú držiak dutiniek, pritláčaný pružinkou, takže nikam sa ti nepohne...a výsledok je naozaj profi, s tamtým sa to nedá porovnať ani v zlom sne :)

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#17 Příspěvek od KUBO »

Ja fastony krimpujem týmto a som spokojný.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

musí se packy na živou část a izolovanou část narovnat aby byly navzájem rovnoběžný (lepší i malinko uzavřený k sobě) a zároveň kolmý na dno žlábku pro lanko. Prodávají se rozcabený do stran a to způsobí, že se při mačkání v čelistech natočí na jednu nebo druhou stranu a je z toho pasqvil. Víc už o tom nelze napsat.
Jirka
PS: Jo, zapoměl jsem... Taky jsem viděl borce, co mu to nešlo. Nakonec jsem zjistil, že je strká do kleští z druhý strany a nebo vzhůru nohama. :)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od forbidden »

Já ty packy taky rovnám a kulatýma kleštěma navíc nahoře ještě lehce přiohnu, aby se líp stočily do sebe. Většinou se mi to podaří, že to vypadá pak jak z výroby, prostě obě packy hezky stočený do drátu a ne přes sebe.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#20 Příspěvek od ohryzek36 »

Já na fastony používám ty nejobyčejněji vypadající krimpovací kleště od Knipexu (neplést si s podobně vypadajícími kleštěmi, co bývají v obchodních domech v koších "vše za 30Kč" - tyto jsou opravdové nářadí) a jde to také docela bez problému (konektor bývá zalisovaný jako od výrobce) - akorát se to musí člověk trochu naučit.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Davidus »

Taky jsem kdysi scvakával krimpovací konektory kleštěma, ale tojí to za prd, ten spoj je naprosto nespolehlivý - když zabereš, tak vodič z fastonu stejně vytáhneš, to se u správně krimpovaného konektoru stát nesmí

je potřeba mít dobré čelisti a kvalitnější konektory (v případě fastonůne ty tenkostěnné "zlaté")

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od GeorgeB »

vava píše:http://www.gme.cz/krimpovaci-kleste-pro ... d-p731-335
Jde to s nima OK, používáme např. na modelářské servokonektory.
Taky používám tyto.
Výsledek viz níže

Edit: koupeny zde: http://www.tme.eu/cz/details/ht-225d/kl ... -koncovek/#
Přílohy
kleste.jpg
Kleště
(49.92 KiB) Staženo 59 x
krimp-jumper_dutinka.jpg
Krimp
(43.58 KiB) Staženo 102 x
Naposledy upravil(a) GeorgeB dne 27 čer 2014, 10:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od RayeR »

GeorgeB píše: Taky používám tyto.
Výsledek viz níže
Dobry vysledek, no uz bylo rozhodnuto objednat ty, co psal PeteBurns, akorat to budou mit az asi za 14 dni, prestoze eshop tvrdil ze sou skladem. Tak pak dam este vedet...

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#24 Příspěvek od PeteBurns »

Nejde mi to dobre nafotit mobilom, ;) prave vdaka tej pridrziavacej liste s pruzinkou drzi dutinka na mieste presne, nestane sa tak lahko, ze by sa otocila, preto je vysledok super...pravdu povediac, bez tej listy si neviem ani predstavit, ako by som to lisoval...je pravda, ze ta cena je dost vysoka, ale pre niekoho, kto toho robi viac, takuto piplavu robotu, je to urcite dobra investicia a usetri nielen cas, ale hlavne nervy, zle zalisovana dutinka sa zle odstranuje, poskodi kablik a dalsia uz nemusi byt taka spolahliva...a pokial treba kablik ucvaknut, mozu sa vsetky ostatne robit odznova, ak ich tam su desiatky, tak dakujem pekne :)

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#25 Příspěvek od mtajovsky »

Tohle je výsledek s těmi z UNI_MAXu. Bez předchozích úprav konektorů.
Přílohy
k.jpg
(122.51 KiB) Staženo 54 x

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#26 Příspěvek od palmalsport »

Přiznám se, že jsem tyto konektory, zatím nikdy nepotřeboval. No jo, holt se musím neustále vzdělávat. Ty kleště, co nafotil GeorgeB, vypadají velice slušně. Musím si je vyzkoušet. :D

Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#27 Příspěvek od Klob1 »

Já to dělám takovými malými kleštičkami, co mají zobáčky akorát široké. Možná pro někoho prasečina, nevím, ale vypadá to pěkně. Nemám zrovna kleště za x více pěněz nařádí, jen na tyto kontakty, ale 30kč pohoda. Dělám více kontaktů s těmito. A také to procínuji.
Místo kleště za více peněz dám do jiného vybavení, kde je to opravdu potřebnější. nechci se samozřejmně dotýkat lidí, kteří mají kleště za x více peněz. Já měl také dražší kleště už v ruce. A připadlo mi, že mi to dělalo horší vzhled. Ale někdy jde o to.aby ten spoj byl kvalitní a snad je jedno čím toho dosáhneme jakou cestou.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#28 Příspěvek od mtajovsky »

Procínování není OK. Lehce se stane, že cín a tavidlo zateče v licně až do míst před uchycením za bužírku. Tam pak vznikne přechod mezi ztvrdlou a pružnou částí licny, který není nijak fixován. Při dlouhodobém chvění, jako třeba v autě, se pak kabel v tomto místě láme.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Habesan »

Nejde jenom o to, kam až zateče.
Je to taky důsledek "vyžíhání" mědi, které funguje (z laického pohledu) opačně než u oceli, ta měď tvrdne.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#30 Příspěvek od helios »

Ja to niekedy zvyknem robiť tak, že licňu zalisujem do fastonu, aby koniec licne presahoval 2mm cez lisovaný úsek, tie 2mm potom zafixujem kvapkou cínu. Cín sa do zalisovanej časti nevpije, kábel nestvrdne a mám istotu, že casom nebudem riešiť nedokonalý kontakt v spoji.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“