Monitor AOC 7GLR vypíná se.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

Monitor AOC 7GLR vypíná se.

#1 Příspěvek od paveltl »

Ahoj, mùžete mi poradit kde bych mìl hledat chybu?
Tenhle monitor bìží, má pìkné barvy jen obraz je jaksi lehce kostièkovaný (když jej s rovnám s jiným monitorem tak ten má krásné linky, ale tenhle jakoby složené z vìtších bodù) a po pár hodinách se vypne - ztmavne jen od horní hrany prosvítají takové duhové krápníky. V té chvíli nejde ani menu, nepomáhá vypnutí/zapnutí a po èase se sám rozbìhne a bìží.
Zdroj jsem pøezkoušel zatížit, viditelné studeòáky tam nejsou a proletovávat celou desku je práve pro vraha. Tak na co bych se mìl zamìøit? Díkypøedem. :?:

Uživatelský avatar
servis
Příspěvky: 105
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#2 Příspěvek od servis »

A co vertikál?Chápu to tak že vysoký ti bìží,RGB asi taky,tak není vychylování špatné?

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

AOC

#3 Příspěvek od jef111 »

To "kostičkování" je podle mého mínění jen subjektivní dojem. Pokud tento monitor srovnáš např. s trinitronem nebo prostě s monitorem s lepší obrazovkou která má menší bod, tak to opravdu dělá dojem drobného "kostičkování", ale jako závadu bych to neviděl. V tomto monitoru nedochází k žádným dodatečným úpravám obrazu (tedy max. kromě barev, rozměru a geometrii), jak to může být třeba u LCD.
A k té závadě:
Nejlepší je v tomto případě měřit, nejprve bych změřil všechna sekundární napětí zdroje, tedy ve funkčním stavu a pak bych je srovnal s nefunkčním stavem. Kdybych na nic nepřišel tak bych se posunul dál, za sekundárem zdroje jsou stabilizátory, sekundární měnič na napětí B+ atd. Nejdříve by to ale chtělo zjistit co vlastně v monitoru nejde, zda vertikální nebo horizontální vychylování, nebo žhavení, VN atd. Žhavení poznáš snadno podle slabého svitu hrdla obrazovky. Pokud nemáš schéma, tak jej najdeš na eserviceinfo.com .
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#4 Příspěvek od paveltl »

To kostièkování jsem nejprve taky bral jako vlastnost monitoru (ten druhý mám Eizo tak 10 let starý) ale když zaèal vypadávat tak jsem je projistotu zmínil. Musím konstatovat že tohle AOC je pìkný šunt - navíc ještì kontrast a podání barev taky nic moc.

Ale k té závadì:
Schéma mám z Eservice, tak na to pøes víkend kouknu. Chtìl jsem poradit co asi tak hledat abych tam nelítal naprázdno.
VN asi pojede protože obrazovka není úplnì èerná jako když jej vypnu, ale mùže být tøeba rozsynchronizované a menší. ale to nemám èím zmìøit.
Myslel jsem jestli se nìkdo s podobnou závadou již nesetkal a neporadí tøeba kam se zamìøit. Všecno pøemìøím a v pondìlí se ozvu na co jsem pøišel.

Díky.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

Vyøešeno.

#5 Příspěvek od paveltl »

Tak jsem všechno pøemìøil a napìtí byla stále stejná. Proto jsem vìnoval sobotní odpoledne k proletování DPS okolo rozkladù (ty viditelné studeòáky jsem už mìl opravené) a povedlo se. Nìkde zùstal studeòák co nebyl vidìt a teï už to funguje.

Díky za radu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“