Příliš objemné DVD - jak zkopírovat

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

Příliš objemné DVD - jak zkopírovat

#1 Příspěvek od konosuke »

Nemělo by se to dělat...ale mám zkopírovat pro osobní potřebu jedno DVD jenomže... po načtení a vložení prázdného nosiče program hlásí source disk is too big for compilation či nějak tak. Zkoušel jsem SW Nero, Alko120, Ašampon s výsledkem přibližně stejným. Zbývá v záloze Shrink 3.2 který takové komprese zvládá ale to je práce na jednu šichtu, nepřeháním. Znáte lepší řešení ? Ano...koupit lisovaný origoš v trafice.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

použij DVD-Shrink, mám s ním dobrou zkušenost a netrvá to moc dlouho.
Záleží jak rychle ti čte mechanika . . . cca hodinu počkáš.

Uživatelský avatar
fifiju
Příspěvky: 400
Registrován: 05 zář 2010, 02:00
Bydliště: u Kyjova

#3 Příspěvek od fifiju »

používám DVD Fab HD decrypter v nějaké staré verzi ke stažení zde:http://uloz.to/xW9q4YKw/dvdfabhddecrypter3140-exe

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#4 Příspěvek od pepik9 »

A co použít dvouvrstvý ?

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#5 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
DVD Shrink 3.2 - bez problémů z DVD8,5 na DVD4,7 za cca 15min.... v čem je problém? Z origo placky 8,5GB ti to dle nastavení (např. pouze film - bez menu a bonusů a jen CZ titule k filmu ...) udělá do určité složky na HDD, do adresáře VIDEO_TS. Obsah pak standardně vypálíš např. v NERU ...
návod
-- Gepard --

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

Děkuji všem kolegům za cenné rady, návrhy a inspirace...je to tohle DVD ale ! Jako že to nevíte.
Přílohy
RS2.jpg
(34.07 KiB) Staženo 56 x
RS1.jpg
(39.77 KiB) Staženo 55 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#7 Příspěvek od MetalGod »

Scrvrknout to můžeš, stejně tak z toho můžeš odstranit menu, bonusovej materiál, alternativní zvukovou stopu atd., ale stejně budeš muset rekonvertovat obraz na nižší bitrate a tím i nižší kvalitu, což je u MPEG2 sakra znát.
Leda kdyby to umělo přehrát H264/X264, nebo dokonce H265/X265, výsledek by byl se stejným bitrate mnohem lepší.
Naposledy upravil(a) MetalGod dne 05 črc 2014, 20:06, celkem upraveno 1 x.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#8 Příspěvek od Eleman »

Scvrknutí ve Shrinku na 70 a více % bývá v pohodě a s téměř nepozorovatelnou ztrátou kvality. Pod 70% už to ale začíná vadit. Když se z DVD odstraní nepotřebný "balast", tak se do těch 70% většinou dá v pohodě vejít.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

Jo...nejde o speciál stereo efekty, zvuk 5.1 a podobné vymoženosti high-tech, o prostou kopii.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#10 Příspěvek od gepard »

Baník,
tak jsem odběhl z grilovačky a po těch 8 Plzních jsem ti sesmolil jednoduchý návod na Shrinka ... :lol: :beer: :beer:
Návod DVD Shrink
... snad to bude v poho, dej vědět, jak jsi dopadl, já už jsem dost lámanej.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#11 Příspěvek od konosuke »

Tak DVD Shrink 3.2 to prožvýkal a zkousl akorát encoding proces běžel neuvěřitelných 15 hodin a 30 minut no a pak použitý no-name DVD+R 16x odmítl vzít because not enough place on destination disk for this compilation...v zoufalství jsem vložil záložní DVD-RW Verbatim na nečisto a ejhle, jde to, ten jsem potom natrvalo překopíroval již Neronem na DVD-R TDK. Za ten spálený proud a můj ztracený čas by možná byl origoš lisovaný disk...snímek je cenný, ze známých osobností je vidět v záběru exprezidenta Clintona, na kytaru doprovází jistý Buddy Guy. Ale, něco jsem se přiučil...děkuji všem. P.S. hudební piráctví nepodporuji.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pocitujlasku »

ja som pouzival dvd fab, zdal sa mi ovela uzivatelsky privetivejsi ako shrink.
No vidis, a tak si sa bal

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “