Horkovzdušná pistole

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oyasobr
Příspěvky: 15
Registrován: 26 čer 2013, 02:00

Horkovzdušná pistole

#1 Příspěvek od oyasobr »

Dobrý den všem.Prosil bych o radu k opalovací pistoli Parkside.typ KH 3166,dodavatel Lidl,výrobce Kompernass-Německo.Pistoli jsem měl jen jako záložní k rozmrazování potrubí.Vzhledem k tomu stála tři roky prakticky bez použití.Když jsem ji však pak měl v provozu déle než 10 minut,začalo se z ní hulit a motor přestal jít.Po přepnutí na nižší výkon se vše opakovalo.Vypnout se musela,protože pak by se spalila topná spirála.Ventilátor je totiž poháněn přes svitkové kondenzátory,které tam fungují coby předřadný odpor(normální pistole mají odbočku ze spirály).Kondy vypěnily-docela to voní,ale hodnotu díky tomu nepřečtu.Pokud by někdo věděl,co tam je,byl bych vděčný.Ta pistole je typ s ochranou prstů,přepínač vzadu.Nyní se prodává typ s vypínačem vpředu,jestli je uvnitř stejný,nevím.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Měl jsem to ve dvou provedeních, jeden lehnul hned třetí den po zakoupení, jestli běžel dvě minuty a kouř z motoru. Nezkoumal jsem příčinu a hned jsem pistoli vrátil. Druhá - náhradní, kupodivu drží. Používám ji jen občas a opatrně pokud potřebuju odletovat třeba MCU z PCB. Nafotil jsem Ti požadované.
Přílohy
Label.jpg
(166.43 KiB) Staženo 164 x
Kond1.jpg
(103.54 KiB) Staženo 155 x
Kond2.jpg
(80.98 KiB) Staženo 150 x

Uživatelský avatar
oyasobr
Příspěvky: 15
Registrován: 26 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od oyasobr »

Výborná práce! Děkuju moc.Já když koupil první,nešla vůbec,ta druhá šla,jen jsem jí nezkoušel dost dlouho.Ještě jednou díky.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“