Pomocný napájení grafárny

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#16 Příspěvek od mihal »

Keď rozlúpneš zdroj, tak rovno premeraj esr, najlepšie rovno vymeň elyty na sec.strane, hlavne na vsb, ale kludne aj ostatne, granáty nemeň. Niekde okolo riadiaceho švábu , možno rovno opreté o chladič budú malé 22-100u, tie meň tiež.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#17 Příspěvek od MetalGod »

Jo, tohle už jsem docela nedávno dělal a navíc jsem veškerej cín naředil olovem.
Kuchal jsem to ale z jinýho důvodu, potřeboval jsem omezit vůli rotoru větráku, občas jeho listy třískaly o mřížku. A taky tam byla troška prachu (čistím pravidelně)
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ovecka
Příspěvky: 55
Registrován: 29 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kroměřížsko

#18 Příspěvek od ovecka »

Výkone mezi PCIe 3 a PCIe 2 je houby u takové GK, stejně ti to nejspíš prozatím ostrouhá CPU. Záleží, co máš za zdroj. A je jedno, jestli použiješ redukci z molexu na 6pin, nebo tam budeš mít přimo 6pin ze zdroje.. ono ta kabeláž je stejně z jedné 12V větve. Jinak dbej, aby to byl opravdu alespoň kvalitnější 350W+ zdroj Ať nemáš problémy s BSOD, nebo nezapnutím počítače...

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#19 Příspěvek od MetalGod »

Zdroj musí stačit. Mašina samotná si vezme, když jí dám na prdel (kompilace jádra) kolem 100-120W, ta karta, když bude dostávat čouda, se samotná nad 100W nedostane, tipuju, že si vezme kolem 70W. A v relativním klidu asi kolik? Na UrT4, SSoC a OpenGL předělávku stařičkýho Dooma to nijak topit nebude, když už to zvládá ta integrovaná intelka. Jinak můj systém neumí BSOD :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 185
Registrován: 15 led 2012, 01:00

#20 Příspěvek od 1N4148 »

Jen bych dodal, že udávaný výkon zdroje je pro všechny větve dohromady (12V, 5V, 3,3V a další), je třeba taky sledovat maximální proud pro 12V větev. Mám tu jeden 300W zdroj, který na 12V větvi dává 12A, tedy 144W, což si myslím, že by pro tvé potřeby asi nestačilo. Procesor má TDP 130W, grafika říkáš 70W, to je dohromady 200W.
Kromě toho bych si taky zkontroloval, jestli konektor pro připojení základní desky má 24 pinů (u starších zdrojů byly 20-pinové).
Když to fungovalo loni, musí to fungovat letos taky.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#21 Příspěvek od MetalGod »

12V větev může prej dodat až 24A, 5V až 32A, 3.3V až 30A (samozřejmě ne všechno najednou, což by dalo celkem 568.1W). Jinak jsem se splet, je to 400W zdroj od Partise. Sice se o značce EuroCase říkaj ošklivý věci, ale právě ten starší 350W mi jel téměř v kuse 5 let bez poruchy (nepočítám-li větrák; stejná závada jako u tohohle), jen jednou za půlrok jsem to čistil od prachu.
Dosavadní CPU (dvoujádro E2180) má TDP tuším 65W. Prostě to musí jet.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ovecka
Příspěvky: 55
Registrován: 29 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kroměřížsko

#22 Příspěvek od ovecka »

Snad to vydrží, až to shoří, i s něčím dalším tak máš postaráno o nový PC :D Jinak to CPU to bude brzdit - u her to bude brzdit spíš CPU než GK, na videích a internetu nepodstatné. A to že má CPU TDP 65W neznamená že si veme jen 65W .....

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#23 Příspěvek od MetalGod »

Proč by to mělo hořet?! 8O
Jestli to současnej procák bude brzdit, no tak bóže, ten příští už ne. A jak už jsem několikrát psal, nepotřebuju to ždímat do mrtě. Zapnu si vertikální synchronizaci, takže nad 75 snímků za vteřinu se nedostanu, čímžto dost ulehčím GPU.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
ovecka
Příspěvky: 55
Registrován: 29 zář 2007, 02:00
Bydliště: Kroměřížsko

#24 Příspěvek od ovecka »

Měl bys sis hodně nastudovat, to že zapneš například u Watch Dogs V-sync na 75Hz ale zbytek dáš na max, tak nedosáhneš ani 15FPS, natož aby ti to pomohlo něčemu ulehčit... Nebudu to tu rozpitvávat, nemá to jak vidno smysl. Udělal jsi lépe s koupí GTX650 a zbytek je fumašuk. Hawk.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#25 Příspěvek od MetalGod »

Ach jo.
Občas si pro relax zapařím, to jo, ALE:
1) Na rozlišení 1280×1024 při snímkový frekvenci 75Hz
2) Nejnáročnější z toho, co mám, je S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, jinak třeba Urban Terror jede na stařičkým motoru Q3A
3) Zdroj je konstruovanej na zátěž 400W, s tímhle vším se dostanu na 200W, když se o to budu snažit. Elyty v něm jsou měněný za zánovní 105°C Nippony s nízkým ESR.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#26 Příspěvek od MetalGod »

Funguje skvěle, akorát mě sere, že zabrala místo pro PCI - mám totiž jen 2 kousky na desce.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“