Tesla Color 425, kouří z bedny

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

Podle starého katalogu Tesla, co mám po ruce, je hodnota Ca kolem 2nF (pro černobílé obrazovky).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od forbidden »

Nečekal bych, že kopnutí od nabité obrazovky bude mít nějaký fyzický následky, i když jen chvilkový. +- 0,5 J je celkem nic. Osobně jsem ještě nedostal. :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Horsie je, ked tu obrazovku v tom momente drzis v rukach.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#19 Příspěvek od Eleman »

Jo, můžu potvrdit - otočil jsem se při tom o 360° kolem svislé osy a měl jsem co dělat abych s ní nepraštil o zem (to by byla asi taková třešnička na dortu). Ta pecka mezi vnitřkem zápěstí (přiblížení k pupku) a prsty (držely baňku za rámeček) se nezapomíná.
Ostatně, je to jako s malým děckem - říkáš mu, že kamna jsou horká, že se spálí, ale nedá si pozor dokud si ne nesáhne a skutečně se nespálí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#20 Příspěvek od galjo »

Osobne som videl ako kolega odrazil hrdlo obrazovky rukou , ked dostal ranu z VN objímky - snažil sa šrobovakom vytiahnuť koncovku od násobiča, lebo kábel mu odpadol.. Tak to som si vtedy dobre zapamätal a dával na to pozor. :lol:

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#21 Příspěvek od KiTt »

Zdravim
nevim jestli je to jeste aktualni, ale delal jsem nedavno doma poradek nasel jsem nasobic fungl novy s oznacenim HRT 507, BG 1895-641-045, uz si nepamatuji do ktere tv to bylo ale tusim ze do 110, nebo neceho takoveho.
pokud by byl zajem vice po PM.

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#22 Příspěvek od Zbynek_ »

Zítra se chystám navštívit sběrný dvůr, tak třeba něco ulovím. Akorát ted si nejsem jist co je vlastně ten násobič, je to to modré kam vedou ty VN kabely nebo to trafo vedle které je s tím spojeno. Nějak se mi nedaří stáhnout schema televizoru....Omluvte mou neznalost moc v televizích zatím zběhlý nejsem, třeba mi to někdo objasní...
Přílohy
DSC00195_1296x972.jpg
(127.75 KiB) Staženo 50 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#23 Příspěvek od KUBO »

Áno je to to modré.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#24 Příspěvek od Milan_F »

Násobič je ta modrá pixla, co z ní vedou káble.

Schéma třeba zde

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#25 Příspěvek od Zbynek_ »

Byl jsem dnes ve sběrnem dvoře, ale bez úspěchu. Prý tam mají televizí asi 200, ale vše je hlídáno kamerami a mají zákaz někomu něco poskytnout. Takže smůla :(

Uživatelský avatar
emo53
Příspěvky: 259
Registrován: 27 črc 2009, 02:00

#26 Příspěvek od emo53 »

Zbynek,
ak by Ti toto pomohlo, je to stále aktuálne:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... =color+425

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#27 Příspěvek od Zbynek_ »

Moc daleko :(

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#28 Příspěvek od Zbynek_ »

Tak jsem sehnal nocý násobič, je to jiný tip ale ten tv mechanik mi tvrdil že se do této tv nechá použít. Po zapnutí mi obraz naskočil, ale z místa toho "pupku" na obrazovce se ozývá praaskání(jiskření), které sice pomalu ubývá, ale občas to hodí výboj mezi tím pupkem a demagnet. smyčkou. čím by to mohlo být? nemůže být chyba že ta guma nepřilne k obrazovce po celém obvodu?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#29 Příspěvek od Eleman »

Okolí pupku je třeba pořádně očistit a odmastit (zvláště pokud tam hořelo). Guma by měla přilnout po celém obvodu.
Dále by bylo třeba změřit napájecí napětí horizontálu a porovnat se schématem (není obraz moc široký?).
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#30 Příspěvek od Zbynek_ »

Tak jsem na to přišel.... V tom novém pupku byl utržený drát co vede k tomu plíšku patice a tam to tedy jiskřilo. Takže drát je připájen, pod gumu jsem ještě vystřih z duše gumové kolečko aby to dobře těsnilo vše jsem odmastil a stařičká televize opět funguje. Je to sice jen telka v dílně, ale hraje perfektně.....díky všem zůčastněným za pomoc :)
Přílohy
DSC00202_1296x972.jpg
(88.32 KiB) Staženo 64 x

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“