Problém domácí síť

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od NOHITS »

forbidden píše:A samy sebe ty pocitace vidi ve svy skupine?
nevidí
Jediný co vidím tak na XP sdílený soubory ale jinak nic

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od jef111 »

To:NOHITS
Příští týden Ti ty Win2000 někde uploadnu, pak se ozvi nejlépe na SZ nebo mail. Na té konfiguraci jak jsi psal Ti to určitě pojede, měl jsem je na podobné a bylo to OK. A ta síť potom taky pojede, to jsem si (téměř, u widlí nikdo nikdy neví :lol: ) jist.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od forbidden »

Tak ted to nechapu, pokud mas zaply sdileni, tak na kazdym pocitaci pri prochazeni site musis ve sve pracovni skupine videt i sam sebe (svuj pocitac).
U obou pocitacu musis mit ve vlastnostech site nastaveny:
1. protokol TCPIP (to mas kdyz funguje ping)
2. klient site Microsrot
3. sdileni souboru a tiskaren

Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od NOHITS »

forbidden píše:Tak ted to nechapu, pokud mas zaply sdileni, tak na kazdym pocitaci pri prochazeni site musis ve sve pracovni skupine videt i sam sebe (svuj pocitac).
U obou pocitacu musis mit ve vlastnostech site nastaveny:
1. protokol TCPIP (to mas kdyz funguje ping)
2. klient site Microsrot
3. sdileni souboru a tiskaren
To všechno nastavený mám a teď :
ve win XP se vidím , vidím aji sdílený soubory
ve win 98 nevidím nic, píše mě t ože síť je nedostupná

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

Jo tak tohle znam taky, Win98 jsou dost liny a po zapnuti pocitace nekdy dost trva nez muzes prochazet siti. XPcka vypadaji nastaveny v pohode, problem bude na tech 98. Zkusil bych par veci:
1. pohrat si s nastavenim klienta, je tam volba myslim prihlaseni do windows, nebo k siti Microsoft, to nevim ted jiste, nemam to tu ted po ruce
2. zkusit si pohrat s konfiguraci sitove karty, hlavne nastaveni rychlosti a duplexniho rezimu, nejkompatibilnejsi by melo byt 10 MBps a half duplex (mas to doufam spojeny crossover kabelem?)
3. odebrat sitovku ve spravci zarizeni a po restartu nastavit vsechno znova
4. zkusit jinou sitovku (nejkompatibilnejsi je asi 3Com - u tech se mi nikdy nestalo, ze by neco nechodilo)

Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od NOHITS »

forbidden píše:Jo tak tohle znam taky, Win98 jsou dost liny a po zapnuti pocitace nekdy dost trva nez muzes prochazet siti. XPcka vypadaji nastaveny v pohode, problem bude na tech 98. Zkusil bych par veci:
1. pohrat si s nastavenim klienta, je tam volba myslim prihlaseni do windows, nebo k siti Microsoft, to nevim ted jiste, nemam to tu ted po ruce
2. zkusit si pohrat s konfiguraci sitove karty, hlavne nastaveni rychlosti a duplexniho rezimu, nejkompatibilnejsi by melo byt 10 MBps a half duplex (mas to doufam spojeny crossover kabelem?)
3. odebrat sitovku ve spravci zarizeni a po restartu nastavit vsechno znova
4. zkusit jinou sitovku (nejkompatibilnejsi je asi 3Com - u tech se mi nikdy nestalo, ze by neco nechodilo)
nemám tam křižák ale přímej kabel a takhle to mám zapojený

http://www.nohits.wz.cz/problem_sit.jpg

:-P

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od forbidden »

Pokud to mas zapojeny bez switche/routeru (sitovka-sitovka), tak by mel byt krizenej kabel, mozna nektery novy sitovky umi oba mody, ale jistota je jistota.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od forbidden »

Tak jsi me predbehl s tim obrazkem, mimochodem proc nekoupis obycejnej router a nezapojis ho misto toho PC se dvema sitovkama? Pouzity se daji sehnat i za 500,- a zbavis se zavislosti na zapnutym "hlavnim" PC.

Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od NOHITS »

forbidden píše:Tak jsi me predbehl s tim obrazkem, mimochodem proc nekoupis obycejnej router a nezapojis ho misto toho PC se dvema sitovkama? Pouzity se daji sehnat i za 500,- a zbavis se zavislosti na zapnutym "hlavnim" PC.
na to sem přišel až když sem koupil switch :-D

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#25 Příspěvek od rezis »

Co je to s tim popisem jakasi karabicka? Pokud je to ovislink tak v nem je switch. a po uprave softu umi nektere i routovat. Jinak muzou se ti bit adresy v siti pkud je mas pridelene napevno tak je ve wifi siti uz nekdo muze mit.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#26 Příspěvek od RadekB »

rezis píše:Co je to s tim popisem jakasi karabicka? Pokud je to ovislink tak v nem je switch. a po uprave softu umi nektere i routovat. Jinak muzou se ti bit adresy v siti pkud je mas pridelene napevno tak je ve wifi siti uz nekdo muze mit.
Jenze pokud je to majetek ISP tak do toho moc hrabat nemuze, dale je mozne ze ma jen jednu IP od providera. Kazdopadne nejakej obycejnej router, treba Edimax BR6104 nebo tak neco by bylo mnohem elegantnejsi. Na druhe strane neni duvod aby to nechodilo tak jak to ma. Krom toho me psal, ze to sdileni pres net use funguje, tak co resit....

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od jef111 »

To všechno co tady řešíte je sice možné, ale velmi málo pravděpodobné. Podle mého názoru je problém nepochybně v těch Win98, protože ať se děje co se děje, prostě na svém počítači musí v položce okolní počítače vidět sám sebe. Pokud tomu tak není, neváhal bych a postupoval bych takto: formát disku -> instalace Win2000 (nebo podobný) -> nastavení sítě a všech potřebných práv. Pokud se bude držet tohoto postupu, výsledek je zaručený. Může se stát, že v těch Win98 "najednou" začne síť fungovat, ale stejně tak může zase "najednou" přestat. Toto chování Win98 (a 95 a ME) znám VELMI DOBŘE. Dosud jsem nepřišel na žádný spolehlivý lék na tento projev (a to už ty Win98 vlastním od doby, kdy byly vydány), ani klasické, ani SE, ani service pack, různé opravy, prostě NIC.
Někdy je lepší rovnou přeinstalovat systém za 3 hodiny komplet, než se 10 hodin trápit s jeho opravou. A stejně to nakonec tak většinou dopadne. Vím o čem mluvím. Ale to je samozřejmě věc majitele, jak se rozhodne.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
pelktech
Příspěvky: 51
Registrován: 25 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od pelktech »

jef111 píše:Win2000 poběží úplně stejně jako ty Win98. Jen trochu déle startují, jinak běží pěkně, měl jsem je i na Pentium 150 (ne mmx) s 96MB RAM a taky to bylo použitelné.
Já mám na Intel Pentium 2 ( 350MHz ), 192MB RAM dané Win XP Prof. a jede docela v pohodě.

Jo když jsem si zkoušel sesíťovat dva komply, tak mi to dělalo podobné věci, jak tobě, tak doufám, že se to povede rozjet.

Uživatelský avatar
NOHITS
Příspěvky: 190
Registrován: 10 úno 2006, 01:00
Bydliště: Brno-jih
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od NOHITS »

Asi si seženu ty 2000 jo a ten win 98 sem dneska instaloval

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od Mourek »

a když nepoužiješ okolní počítače? a dáš najít počítač?. Předpokládám , že máš stejný subnet např 192.168.1.x, dále stejnou skupinu (pozor na překlep) , PC s internetem zadávám jako bránu a maska je 255.255.255.0. Pak by to mělo chodit, pokud nechodí tak dej hledat, najde li to tak se ke sdílené složce připoj a udělej si zástupce na plochu. Samozřejmě musíš na obou PC mít stejného uiživatele se stejným heslem. obecně pamatuji že např WinXp neviděly Win98. Jít by to mělo. Pingy chodí tak předpokládám že máš PC propojeny kříženým kabelem nebo hubem,switchem. KAbel prověř taky, může dělat problémy i on. Jinak nejhorší PC kam jsem dal WinXp byl celeron 433 ,192MB RAM a dal jsem tamgrafiku, vypnul integrovanou. Samozřejme jsem zrušil všechny efekty a nastavil vzhled ala W95. A je to normální psací stroj , ve spojení se skenerem i kopírka. Ted jsem to dočetl celý, switch je , kabely zkontroluj, a co se týká neprocházení v siti u 98, tak jsem to dělal tak , že jsem nainstaloval98 nastavil síť a šel vyřídit problémy u ostatních uživatelu , a až jsem se vrátil tak W98 viděly síť a někdy i něco jiného než sebe. A ještě horší problém byly WIN ME.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“