HTC Wildfire se nenabije na 100%

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

HTC Wildfire se nenabije na 100%

#1 Příspěvek od hafca »

Telefon začal mít malou výdrž baterky a nedokázal jí nabít na 100%. Zkusil jsem jinou nabíječku, ale výsledek stejný, trvalé nabíjení a neschopnost nabít naplno. Koupil jsem jinou baterku, ale je to úplně stejné. Výdrž o trochu větší, ale zase se nenabije na 100% i přesto, že je na na nabíječce třeba 24hodin. Zkusil jsem i na fórech zmiňovaný Wipe battery stats a ani to nezabralo.
Nemá někdo nějaký tip, co ještě zkusit? Nebo se telefon pomalu ubírá do křemíkového nebe? :cry:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Skúsil by som si požičať baterku,ktorá je na 100% dobrá(lebo aj nová nemusí byť dobrá).Keď bude efekt rovnaký,asi si skončil,teda MT.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Pokud se ti ve stejný čas objevily oba problémy zaráz, tak bych to tipnul na nějakou oxidačku- ta ti udělá svod, telefon má zvýšený odběr a nenabije se.
Každopádně ten ukazatel procent je jen voltmetr se stupnicí v %- raději měř svorkové napětí multimetrem.
Chtělo by to změřit proudové odběry.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Dal jsem tam dvě aplikace a na obou to ukazuje 4.07V při připojení na nabíječku. Přitom na baterce když je to na nabíječce je 4.2V, to znamená, že by měla být plně nabitá a nabíjení by se mělo ukončit. Odběr proudu z nabíječky je v tomhle stavu 0.05A při zhasnutém displeji, pokud se dá věřit tomu levnému měřáku do USB. Na změření odběru telefonu budu muset něco vymyslet, moc se tam nemůže.
Oxidace, možné je po těch třech letech všechno, ale telefon leží většinou na stole. Jen ho beru vyvenčit v kapse, když někam jdu, je to tak na hodinu denně. Ale to je jen v případě, že teplota, tlak a rosný bod jsou ideální na procházku. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Na aplikace se vy..r, bůhví kde si berou měřící bod Vbat (nejspíš pod PMU, zrovna pod ním může být oxidace a může to ukázat nesmysly).
Proud 50mA odpovídá nějakému udržovacímu nabíjení, při ukončení nabíjení by měl klesnout na 0mA.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od hafca »

Byl jsem zvědavej co to ukáže. Ale evidentně to obojí bere údaj o napětí ze stejného místa jako se vyhodnocuje nabití baterky. A jestli je to oxidace někde pod IO, tak s tím nejspíš stejně nic neudělám.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“